Inspirativní ženy techno scény: F@R DeeJane

Inspirují, hrají či skládají vlastní hudbu a jsou v tom úspěšné.  Povedlo se nám získat exkluzivní rozhovory se čtyřmi skvělými ženami, které na naší scéně působí.

Poslední vyzpovídanou je F@R DeeJane, vlastním jménem Petra, kterou můžete znát především z akcí v brněnském Perpetu nebo v hodonínském Metru. Její sety jsou skvěle poskládané a technicky na úrovni. K hudbě má blízko už od školních let, kdy hrála na violoncello. Jejím oblíbeným stylem je acid techno, ale nebojí se ani house nebo dnb. Slyšet jste ji mohli dva ročníky po sobě na dobročinném festivalu DJs 4 Charity, v bratislavském klubu Wax a dnes si ji můžete poslechnout třeba v Perpetu, kde je rezidentní DJkou.

Úžasná: Ahoj Peťo, jsme rádi, žes přijala nabídku k rozhovoru. Prozraď, jak dlouho hraješ a jak ses k tomu dostala?

F@R DeeJane: Nedávno to bylo sedm let, co jsem si poprvé sáhla na konzoli od Reloopu, prý mi to hned šlo :). Tak jsem nakoupila vlastní techniku a první dva roky jsem byla jen zavřená ve zkušeně. Pak přišel první booking na party v Pohořelicích a teď je to pět let co hraju oficiálně na akcích.

K hraní jsem se dostala v první řadě díky tomu, že jsem na ZŠ hrála devět let na violoncello, to mi dalo hudební základ. Dalším aspektem bude určitě komunita, ve které jsem vyrostla. Kluci u nás měli gramofony a doma dělané repráky a pořádali různé akce, na kterých jsem protepala nejedny tenisky :). A v neposlední řadě kamarádka, výborná dnb DJka G&Bass, která pro mě byla vždycky vzor a hrála na gramce tak, že byla radost dívat se jí pod ruce. Jenže Gába těžce onemocněla a musela přestat hrát. V té době byla asi nejžádanější DJka na Moravě a zůstalo tu po ní prázdné místo. Všude hráli kluci, ale ženská žádná. Tak jsem se hecla, že to hraní zkusím taky a třeba jednou budu tak dobrá DJka jako byla ona.

Na co jsi za svoji kariéru pyšná?

Pyšná jsem asi na to, že jsem se z malého hodonínského klubu Metro vypracovala až na rezident DJane v brněnském klubu Perpetuum, kde v současnosti hraju nejčastěji.

Zrovna bych touto cestou chtěla poděkovat klukům z Peta, kteří si mě vzali pod křídla. Dost mě naučili, byli na mě tvrdí a nedali mi nic zadarmo. Pánové DJs MisHa, Nee’o a Wolf, díky, že vás mám.

Je něco, co se ti nepovedlo?

Nepovedl se rok 2020. V březnu 2020 jsem měla dvanáct bookingů jen do léta a několik dalších na velké letní festivaly. DJská kariéra výborně nastartovaná a v tu chvíli pak přišel covid a s ním první zrušené akce a zavřené kluby. To se podle mě nepovedlo ani trochu.

Máš nějakou vtipnou historku z hraní?

Když jsem se kamarádů zeptala na nějakou vtipnou historku z mého hraní, odpověděli: „Asi to není vtipná historka, ale nás vždycky bavilo, jak ti při hraní skáčou kozy!“ Od té doby nenosím na hraní výstřih!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *