Reinier Zonneveld vystoupí poprvé v Brně

2.9. 2017 20:44:29 | dodal: Sabina Coufalová | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Headlinerem podzimní Elektry bude uznávaný techno producent Reinier Zonneveld. Oliver Koletzki ho označil za největší talent svého labelu Stil vor Talent. Autor melodických skladeb přesahujících hranice svého žánru představí 22. září na Flédě do detailu propracovanou show k albu Megacity Servant. Na hlavní scéně ho podpoří Orbith, Bastien, JPJ a Thin & Thick, atmosféru dotvoří Visualove. Akce vyvrcholí oficiální afterparty v klubu Exit.

Nizozemský DJ a producent Reiner Zonneveld pokrývá techno v celé jeho šíři od ambientu přes minimal, deep house až po jeho spirituální odnože. Během posledních dvanácti měsíců raketově vystoupal mezi nejhranější a nejprodávanější producenty na světě. V září 2016 vydal album Megacity Servant, v němž experimentuje a dekonstruuje klasické acid a disco fragmenty. Jeho vlajkový singl Things We Might Have Said se několik týdnů držel na prvním místě žebříčku Beatport Main Top 100. V únoru Reinier rozjel vlastní label Filth On Acid, v rámci něhož spolupracuje s respektovanými producenty jako Oliver Koletzki, Coyu, Sharam, Secret Cinema. V březnu zremixoval Mobyho největší hit Natural Blues a vypustil EP Centaur (Stil vor Talent) ovlivněné new age, v dubnu EP Degenerate, poprvé u značky Suara. V květnu se vrátil ke spolupráci se zpěvačkou Cari Golden (sametový hlas na Things We Might Have Said) na EP Bending the End, v červenci s Coyu a La CouCou vypustil track My Head Is On Fire (Filth on Acid) a v srpnu bylo na světě další EP Dominance (Suara).

Poslechni si: Reinier Zonneveld - Undertone

Hudbě se Reinier věnuje od dětství. Ve dvanácti hrával improvizovaná klavírní vystoupení pro více než tisíc lidí. Když se později začínal přiklánět k technu, jeho učitelé a lidé z okruhu klasické hudby v Nizozemsku se ho snažili přemluvit aby to nedělal, protože nechtěli přijít o jeden z největších talentů. Klasické hudební vzdělání využívá při produkci elektronické hudby, díky čemuž jeho tvorba vybíhá daleko za hranice techna. Získal si respekt a podporu Carla Coxe, Svena Vätha, Adama Beyera, Johna Digweeda, Richie Hawtina a dalších renomovaných umělců. Jeho skladby a remixy se objevily mimo jiné na kompilacích vydavatelství Stil vor Talent, Future Soundz, Van Czar Series, Riot Recordings, Yoshitoshi Reco a dalších. Nechyběl na žádném zásadním festivalu elektronické hudby jako Awakenings, Mysteryland nebo Sónar.

Na scénu Reiniera uvede rezident klubu Exit Bastien a produkční Elektry JPJ. Elektrizující atmosféru večera prodlouží zakladatel Elektry Orbith a oblíbená dvojice Thin & Thick. Na malé scéně se postupně vystřídají Othervision, Loew, Jane Miltz a FlyTech. O VJing se postarají Visualove. Po skončení akce na Flédě Elektra pokračuje oficiální afterparty v klubu Exit v režii trojice Djs Mechanik, Dazy a Andy Smitth.

Video: Reinier Zonneveld ft. Cari Golden - Things We Might Have Said

PARTYINFO

Elektra

22.09.2017 Fléda, Brno
DJs: Reinier Zonneveld, JPJ, Bastien, Orbith, Thin & Thick, Othervision, Loew, Jane Miltz, FlyTech
Cena: 300 / 350
REKLAMAREKLAMA