Litevský producentský objev Few Nolder vystoupí v Roxy

15.9. 2016 16:41:09 | dodal: Roxy | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

V posledních dvou letech se na scéně začalo objevovat jméno litevského producenta Linase Strockise aka Few Nolder. S pomocí krajana Ten Walls vydali společně Resident Advisorem skvěle recenzované EP Clouds. Od té doby si stihl zahrát v undergroundovém Berghainu, ale i po boku legend jako je Carl Cox (Revolution) nebo Tycho (Montana remix). Jeho poslední EP One (Needwant records) a nedávno vydaný mix pro Clash magazine jednoznačně reflektují jeho současný přímočarý tech housový zvuk, který přiveze už 1. října do Roxy.

Litevský rodák Linas Strockis aka Few Nolder se ve svých 16 letech rozhodl opustit kariéru profesionálního hráče na piáno a vydal se do vod elektronické hudby. Svou lásku k micro house a discu potvrdil hned několikrát, když začal sypat jeden release za druhým a v roce 2009 spatřilo světlo světa debutové (a dobře hodnocené) album New Folder (Malyska, Top). Tvrdá práce není Linasovi cizí a tak má za sebou velmi produktivní dva roky, kdy o sobě dal světu více vědět.

Stihl si zahrát v undergroundovém Berghaimu i po boku legend jako je Carl Cox na jeho závěrečné show pro Space Ibiza, Tycho (Montana remix) nebo jeho krajana Ten Walls. Právě on mu před dvěma lety pomohl vydat Resident Advisorem skvěle recenzované EP Clouds na Boso labelu (ten nakopl release hitu Walking With Elephants). Rok na to následovalo EP One pod Needwant records a nedávno vydaný mix pro Clash magazine. V něm jednoznačně reflektuje svůj současný přístup a více tech housový zvuk. Z jeho posledních počinů už je znát jasná vyspělost, přímočarost a také větší melodičnost. Nejen díky těmto vlastnostem je jasné, že se bude Few Nolder objevovat čím dál více na světových line-upech. Malou ochutnávku litevské elektroniky přiveze už 1. října Few Nolder do Roxy.

Lístky: v předprodeji za 160 czk + popl.
V café NoD za zvýhodněnou cenu 170 czk

Poslechni si: Few Nolder - One

PARTYINFO

Few Nolder

01.10.2016 Roxy, Praha
DJs: Few Nolder, Cooley, Manio, Animal Print, Insane
Cena: 170
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně