Britský producent George FitzGerald dalším headlinerem BE24

6.9. 2016 15:58:57 | dodal: Roxy | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Nabitý program výročí klubu Roxy BE24 doplňuje top britský producent George FitzGerald. Toho proslavila spolupráce s labem Hotflush Recordings a jeho majitelem a kamarádem Scubou (b2b set z Boiler Roomu) nebo také Joy Orbisonem. Minulý rok pustil ven svou debutovou desku Fading Love, ve které svým posluchačům ukazuje nový tech/housový zvuk, který přiveze už 22. října. Společně s ním vystoupí i finský housový objev z Anjunadeep Otto Yliperttula známý jako Yotto.

George FitzGerald pracoval v obchodě s LPs, byl součástí londýnské klubové scény, ale jeho první release přišel až po stěhování do Berlína, kdy ho Paul Rose (aka Scuba) zapsal pod vlivný label Hotflush Recordings. Hudební kariéra se pro něj stala full-time záležitostí a tak s nespočtem úspěšných relesů (Child, Magnetic, I Can Tell (By the Way You Move)) a mixů (např. pro Resident Advisor nebo BBC Radio 1) založil i vlastní label ManMakeMusic. Mimojiné si střihl b2b set kamarády jako Joy Orbison nebo Scuba. Minulý rok vydal své debutové album Fading Love (Double Six Records), na kterém začal pracovat už v roce 2013 n na Ibize. Právě tomu můžeme připisovat i jeho nový tech/house zvuk.

George FitzGerald je v současné době jedním z top britských producentů a album Fading Love je toho důkazem. Každý track zastupuje jinou vlastnost elektronické hudby - jednou je to minimal, podruhé techy záležitost nebo taneční počin s vokály. Podobnou pružnost dokazuje i ve svých setech (DGTL Festival 2016) a právě to ho spojuje s druhým producentem sobotního BE24 večera - finským talentem Yotto. Ten se dokázal během posledních dvou let prosadit na silné elektronické scéně a získal podporu od jmen jako Pete Tong, Laurent Garnier nebo Kölsch. Před rokem se upsal labelu Anjunadeep (Dusky, Above & Beyond) a letos už stihl vydat “Hottest Recordin the World” podle Annie Mac na BBC Radio 1 - The Owls. V této dvojité pražské premiéře provedou George a Yotto klub Roxy všemi zákoutími tech/house music.

Předprodej: 200 czk + popl.
NoD: 210 czk
Goout: https://goout.cz/cs/listky/be24-george-fitzgerald+support-yotto/vdq/
Ticketpro: http://www.ticketpro.cz/jnp/hudba/kluby/1947345-be24-george-fitzgerald.html

Video: Scuba b2b George Fitzgerald Boiler Room London DJ Set (2013)

PARTYINFO

BE24: George Fitzgerald

22.10.2016 Roxy, Praha
DJs: George FitzGerald, Yotto, Pavel Bidlo, Schwa
2. stage: Animal Print, Bruno Curtiz
Cena: 200 / 280 / ?
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně