Kanadský inovátor Tiga přiveze v říjnu do Roxy nové album

20.6. 2016 13:13:29 | dodal: Roxy | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Ještě jako teenager byl kanadský dj a producent Tiga Sontag u počátků raveu. Od té doby už uběhlo přes dvacet let, které Tiga strávil hledáním nového zvuku, posunem hudební scény a vlastní rozvojem. Právě díky své neúprosnosti se zarytě dostal do povědomí veřejnosti jako inovátor a trendsetter... Letos vydal své třetí album, kterému nechybí jeho hravý sound a nádech retra. Tuhle novotu přiveze už 14. října do pražské Roxy.

Na začátku 90. let se rozhodl mladý a nespokojený Tiga Sontag pro hudební revoluci v Montrealu. Se skupinou přátel začal pořádat parties, hrát v rádiích techno a založil obchod s LPs. Tohle vše propagoval v ulicích města. Nejen pro něj to byla opojná doba plná inovací, která vyvrcholila zrozením “Solstice” - prvního skutečného montrealského raveu.

Hudební evoluce mu ale nedovolila s nástupem nového tisíciletí povolit a tak zkoušel vše, co doposud znal kombinovat napříč dalšími žánry. Založil svůj label Turbo Recordings (pod ním vydává např. Chromeo, Duke Dumond nebo Gesaffelstein) a v roce 2003 vydal hit Sunglasses at Night nebo Hot in Here (loutkový klip režíroval jeho bratr, který si návštěvy Prahy přivezl loutku Spejbla). O tři roky později následovala první deska Sexor (oceněná Juno Award), v závěsu vydal druhé album s názvem Ciao! a samozřejmě nespočet remixů (Washing Up, The XX - Shelter). Právě díky své hudební neúprosnosti už přes deset let jede nekončící tour po celém světě.

Tiga je umělec různých stylů, který nikdy nechodil daleko pro nový zvuk. Není tedy divu, že je jeho třetí albumNo Fantasy Required”, na kterém spolupracoval i s Matthew Dear a Hudson Mohawke, více než různorodé. Od R&B, přes disco až po tracky zabarvené electropopem, které připomínají tu nejlepší práci Hot Chip. Charakteristické rysy jeho tvorby, jako je nádech retra a hravost, ale samozřejmě zůstaly a tak si všichni jeho pražští fans můžou mnout ruce! 14. října se tento “veterán inovátor” totiž konečně představí v Roxy.

Lístky: v předprodeji za 390 czk+popl
V café NoD za zvýhodněnou cenu 400 czk
Goout: https://goout.cz/cs/listky/tiga/iun/

Video: Tiga - Bugatti

PARTYINFO

BE24: Tiga

14.10.2016 Roxy, Praha
DJs: Tiga, Vilem, Fatty M, Subgate
2. stage: 2k + Sweg
Cena: 400
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně