Fairmont vystoupí živě tuto sobotu v Praze v rámci Futurum Club Nights

9.5. 2016 13:01:41 | dodal: Marek Olchava | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Producent, DJ a jeden z šéfů Beachcoma Records Fairmont se pohybuje na scéně přes 15 let. V roce 2000 začal vydávat pod svým občanským jménem, brzy ale také začal využívat pseudonym Fairmont, pod kterým o rok později vydal své debutové album Paper Stars na zavedené německé značce Traum Schallplaten.

O čtyři roky později se poprvé objevil v katalogu nově se rozjíždějícího vydavatelství Border Community James Holdena. Dvacet tisíc prodaných nosičů udělalo z EPčka Gazebo / Gazelle hit a z Jakea žádaného hudebníka. V Holdenově stáji po několik dalších let zakotvil.

Kompozice z tonálně rozjetých syntezátorových melodií doplňuje často svým zpěvem, jako například na singlu Velora, který byl jeho posledním ve společnosti Nathan Fakea, Avuse či Luke Abbotta - skupiny interpretů, která společně určovala trend na poli undergroundové elektroniky nejen pro hudební "nerdy".

Svůj nový domov našel na labelu My Favourite Robot Records, kde se posunul se svým posledním albem Automaton do současné polohy silných autorských skladeb s rockovým feelingem. Svou tanečnější psychedelickou polohu pak realizuje na vydavatelství Beachcoma, které spravuje společně s producenty Sid le Rock a Metope.

V jejich katalogu, který čítá již uctivých 36 desek, najdeme množství mladých talentovaných producentů – Max Farlane, Norwell, Mattheis či Heretic. Prestože si v současné době dává trochu načas s dalším longplayerem, svou produkcí singlů na My Favourite Robots a Beachcoma, kde si aktuálně střihnul spolupráci s portugalským Switscht(d)ancem, dává tušit, že jeho osobitý melancholický zvuk bude v živém provedení silným zážitkem.

Video: Fairmont - Velora

PARTYINFO

Futurum Club Nights

14.05.2016 Futurum, Praha
DJs: Fairmont (live), Mike.H, Not_Me, Troniq & V!
Cena: 200
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně