Shotgun festival ukázal line up: do Hrádku přijedou Headless Horseman či Commix

3.5. 2016 08:34:54 | dodal: Daniel Morávek | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Druhý zářijový víkend to bude už potřinácté, kdy se na české straně tzv. Trojzemí (CZ/DE/PL) odehraje festival Shotgun. Třináct let se snažíme vybírat ta nejzajímavější jména, která zrovna válcují techno, house a dnb hitparády. Náš hlad po stále nové a nové muzice dal pro letošní rok vzniknout následujícímu line-upu.

V kapuce zahalený, Berghainem ošlehaný, svou vizi techna na Shotgunu představí jedno ze zásadních jmen současného dění, Headless Horseman. Tohle bude jízda! Zážitek z poslechu umocní pohled na podium přervané hardwarem, letošní techno stage totiž nabízí další koncerty umělců, kteří se při svém vystoupení nespokojí s laptopem. Z Polska k nám zavítají producenti Chino & B.Baran, dvojice, jež nás uhranula svým vystoupením na posledním Unsoundu. Poměřit svůj um s těmito pány zkusí naše domácí hvězda a čerstvý držitel Anděla HRTL.

Máme velkou radost, že na letošním Shotgunu můžeme po Leně Willikens přivítat dalšího zástupce suprtrupr vydavatelství Cómeme. Christian S. z Kolína nad Rýnem své DJské sety zakládá na symbioze techna, disca, acidu, bubínků a všemožných psychedelií. Na rovné podium pro vás chystáme ještě jedno překvapení, o kterém se včas dozvíte. K zahraničním jménům přidáváme zatím známý český support, tři djské dvojice - Endless Illusion, Seed a Selektiv Mutism.

Druhá stage zaměřená na elektroniku s kořeny v lámaných beatech letos nabídne jeden velký návrat. Dvojice Commix vždy patřila mezi přední jména zastupující deepovou odnož drumandbassu. Jako mnoho dalších kolegů se George (Endian) i Guy (Shifted) postupně vrhli na techno. První jmenovaný nicméně na drumandbass nezanevřel a my jsme ho chytili ve správný moment – právě letos mu po pěti letech vychází čerstvý hudební materiál na domovském labelu Metalheadz, který předvede v tříhodinovém setu.

Bristolská trojice Ruffhouse – další host letošního Shotgun festivalu - je známá temnými náladami podkreslující klinicky čisté, kovové beaty, často tepající v rytmu halftempa. Upsala je na dBridgeův label Exit, Preshův Samurai či Loxyho Cylon. Loni Ruffhouse přišli s vlastním vydavatelstvím UVB-76 Music, kde prozatím vyšly dva singly. Jako djové se nebojí sáhnout k ostřejšímu drumandbassu v duchu známého labelu Renegade Hardware. V Česku se Ruffhouse představí vůbec poprvé.

Lipskou DJku Kali Avaaz přivítáme již v květnu na dalším díle Volnýho průběhu Crossem, kde se představí na Shotgun house/techno podiu. Tato dáma si však se stejným umem a šarmem pohrává i se zlomenými rytmy a na samotném festivalu tedy představí na dnb podiu. Svoji vizi polámaných beatů přijede ze Slovenska představit FVLCRVM. Daleko za hranicemi rodné země loni bodoval s epíčkem Notch, participoval na Redbull Bass Campu a remixoval skladbu norské popové zpěvačky Samsaya. Obdivovatel soundtracků a černé hudby si zahrál po boku Hudson Mohawke či Faltyho DL. Jak sám píše, jeho živá vystoupení jsou plná přesných cutů, samplování a změn tempa. Hlavní hosty doplní pražská pětice Volnej průběh pořádající večírky v klubu Cross, dále Eva Porating, Annita a D-Resist.

Poslechni si: SHTGN PDCST 21 - Kali Avaaz

PARTYINFO

Shotgun Festival 2016

09.09.2016 - 10.09.2016 Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou
DJs: Headless Horseman (live), Commix, HRTL (live), Orgue Electronique (live), B.Baran + Chino (live), Ruffhouse, Christian S., FVLCRVM, Kali Avaaz, Selektiv Mutism, Annita, Mike.H + Not_me, Eva Porating, Layup + R. Kosmos, Volnej Průběh DJs, D.Resist, Tekstrue, Dash, Kam CZa
Cena: 334 - 501
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně