Âme live představí poprvé v Praze svůj osobitý deep house

8.4. 2016 12:54:30 | dodal: Roxy | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Producentské a DJské duo vystupující pod aliasem Âme je dnes už synonymem pro prvotřídní berlínský deep house s minimalistickými prvky. Do povědomí se dostali především díky EP Rej, které obletělo celý svět a založením labelu Innervisions společně s Dixon. Poprvé se u nás představí 20. května jedna polovina této dvojice - Frank Wiedemann, který se specializuje na live sety.

Kristian a Frank se pravidelně potkávali na parties a také v obchodě s deskami, který Kristian vlastnil. Po propařených nocích, naposlouchaných deskách a společném hraní jim v hlavě uvízlo několik nápadů na tracky. Tak začala jejich práce ve studiu a také produkování vlivných deep house LPs pro Sonar Kollektiv.

Působí jako naškrobení nerdi - košile ke krku, svetry, účes na patku, brýle a člověk by řekl, že víkendy tráví s čajem a čtením novin. Opak je ale pravdou! Německé DJské a producentské duo Âme celoročně projíždí festivaly a kluby nebo sedí ve studiu nad novými remixy a tracky. Přes více než deset let jejich kariéry si vyšlapali svou vlastní cestu na výsluní deep housu a to i díky tanečním hymnám jako “Rej” nebo “Where We At”, na které spolupracovali s Henrik Schwarz a Dixon, se kterým jejich partnerství v roce 2005 přerostlo v založení labelu Innervisions. Ten je je známý pro svou důslednou kontrolu kvality a vydáváním pouze 5-6 titulů ročně.

Každý je hudebně individuální, každý hledá trochu něco jiného, popichují se, ale nakonec se v mnohém shodnou a ve studiu bez sebe nedají ránu. “Myslím, že jsme spíš jako velmi starý manželský pár, ve kterém se protiklady přitahují, ale s respektem pro harmonií.” vysvětlil Kristian v rozhovoru pro Attack Magazine.

Kristian sám sebe považuje za vášnivého Dj, který si užívá dj sety a Frank má spíše zápal pro live sety kvůli své minulosti muzikanta. Před několika lety udělali společné rozhodnutí a rozdělili pole působnosti tam, kde je každý nejsilnější. Jedna polovina Âme, Frank Wiedemann, míří 20. května do Prahy se svým live setem. Jestli máš rád osobitý a promyšlený deep house, tohle je zážitek, který by sis neměl nechat ujít.

Vstupenky: 270 czk + popl.
Za zvýhodněnou cenu v cafe NoD: 280 czk
GoOut: https://goout.cz/cs/listky/ame-live/hdm/
Ticketportal: https://www.ticketportal.cz/performance.aspx?idp=920922

Video: Âme (live) @ Boiler Room Berlin (2012)

PARTYINFO

Âme

20.05.2016 Roxy, Praha
DJs: Âme (live), Felix!, Oliver Torr, Fatty M
2. stage: Arturo Legorreta + Animal Print
Cena: 280
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně