Technopárty Komiks v pátek poprvé v Brně

0.0. 2050 00:00:00 | dodal: Michal Růžička | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Projekt, který založili v roce 2014 djs Schwa, Fatty M a Lumiere skvěle funguje v Praze a nyní přišel čas na další města v České Republice.

Myšlenka netradičních párty, které se odehrávají v pop-up clubech, skladištích či opuštěných továrních halách dorazil i do Brna. Komiks se vymyká běžné klubové párty, staví na unikátní atmosféře a spojuje několik světů dohromady: techno, video art, výstavy a opuštěné budovy. Brněnská edice vypukne 19. února od 20:00 v Malé Americe - staré nádražní budově na Nových Sadech.

„Brno zažije párty, která míchá různé subkultury, styly a dramaticky se liší od běžných klubovek. Návštěvníci se mohou těšit na uměleckou video-instalaci Ondřeje Ševčíka, výstavu umělců z brněnské FAVU nebo set Edwarda z labelu Giegling. Unikátní atmosféru pak ještě umocní kouzlo nádražní budovy z roku 1897, ve které se příští Komiks koná,“ láká na Komiks jeden z pořadatelů Michal Schwa.

VIS – to je dnes poznávací znamení audiovizuálního umělce Ondřeje Ševčíka. Za zkratkou VIS se ukrývá zázrak zvaný optická elektronická zpětná vazba. Jednou v noci při studiích FAMU Ondřej přemýšlel, co se stane, když otočí kameru proti televizi. Před očima se mu zjevil nekonečný útvar, který si ho podmanil, jev, ze kterého dodnes vychází Ondřejovi instalace a projekce.

Poslechni si: Edward - Birds

Gilles Aiken, berlínský DJ z labelu Giegling, spíše známý jako Edward, je hlavní hvězdou hudební části Komiksu. Rukopisem Edwarda jsou temné klubové tracky s hlubokým, až psychedelickým groovem. Supportem Edwardovi budou především HRTL live (Bukkotapes.com) a v Brně velmi oblíbená Eva Porating (radio1.com). Na DJ stage se ještě objeví pořadatelé Komiksu – Schwa, Fatty M a Lumiere. O světla se postará XYZ project. Afterparty bude v populárním Vibe Clubu.

Edward

Vlastním jménem Gilles Aiken patří ke stálicím německého labelu Giegling, kde minulý rok vydal velice kladně hodnocené EP s názvem Birds. Samotný titulní track skončil na 21. místě nejlepších skladeb za rok 2015 podle žebříčku Resident Advisor.

Poslechni si: Mistakes Are OK - Forgiven (Edward Remix)

Pro RA take nahrál v pořadí 458. podcast. Edwardův styl, ať už jako producent nebo DJ, je na jednu stranu psychedelický, ale zároveň klidný, nikam nespěchá. Někdo by mohl říct něco ve stylu Perlon-ovského microhouse-u s prvky shoegaze. Chvílema je to jako zamlžený sen, jindy zase perkusivní jizda po slunečném pobřeží jako například jeho nedávno vydaný remix pro label Hivern Discs.

PARTYINFO

Komiks 7

19.02.2016 Malá Amerika, Brno
DJs: Edward (live), HRTL (live), Eva Porating, Schwa, Fatty M, Lumiere
Cena: 150
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně