Elektra letos zakotví na Flédě hned třikrát a v novém

22.1. 2016 05:52:45 | dodal: Veronika Duchoňová | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Legendární klubová noc Elektra se po podzimní pauze vrací na brněnskou Flédu. Jedenáctou techno a house sezónu tu už 15. dubna otevře DJ a producent Deetron. Energický Švýcar naservíruje tracky inspirované detroitským technem a housovými vrstvami, které si oblíbily a do svých setů zařadily i hvězdy jako Carl Cox, Adam Beyer nebo Sven Väth.

S Deetronem Elektra rozjede zcela novou éru skládání headlinerů a line-upu. Zatímco v prvních deseti letech zvali organizátoři na akci převážně všeobecně uznávané osobnosti a ikony taneční scény, v druhé dekádě dostanou prostor hlavně kreativnější DJs, nadějní producenti a rising stars. „Za tu dobu, co Elektra funguje, přijela do Čech v podstatě většina legendárních jmen. Tím jsme dosáhli určité hranice, kterou už nemá smysl opakovaně překonávat a ustrnout tak ve starých omletých kolejích. Po změnách v organizačním týmu a podzimním oddechovém čase proto Elektru restartujeme ve svěžejší a aktuálnější podobě,“ vysvětluje Lukáš Stara z Flédy s tím, že v novém roce elektronika v klubu výrazně posílí. Letos totiž Elektra na Flédě zakotví rovnou třikrát, na dubnový termín naváže další party 30. září a 16. prosince. Z taneční elektroniky přibyde do programu klubu i Stellar zaměřený na house a festival Echoes s alternativními live projekty.

Deetron má na Elektře fungovat jako spojnice mezi starým a novým konceptem. „Deetronovi se za 20 let působení na elektronické scéně podařilo založit vlastní label i stálé angažmá na Ibize. Až relativně nedávno ale získal podporu Carla Coxe či Adama Beyera a pozornost světových žebříčků. V mixování se technicky vyzná jako málokdo, v nápadech na tracky a živelností parties přitom patří mezi žhavé objevy,“ upřesňuje Josef Unčovský, dramaturg klubu Fléda. Aktuálně nejúspěšnějším Deetronovým počinem je například track The Believer, který se stal hitem loňské sezóny na Ibize a do svého výběru 'The Sound Of The 16th Season' ji na zařadil i Sven Väth.

Na Elektře se můžou návštěvníci těšit hlavně na vrstvené prolínání bez ohledu na rozsah bpm. Deetron má totiž pověst notorického dříče se zápalem pro detail a je to člověk, který se vyžívá v rafinovaných hrátkách s tempem. „Právě přesnost a okamžité podchycení atmosféry i beatu jsou hlavní lákadla Deetronových live actů. Clubbeři i DJské magazíny ho obdivují pro svižné mixování až na třech gramofonech a experimentální, ale přesto tanečně vděčnou fúzi mezi technem a housem,“ uzavírá Unčovský. Na hlavní stage vystoupí vedle Deetrona také Orbith, Lumiere a Warphill. Druhou stage si vezme na starost Marcel Freigest a Origin Crew (Othervision, Saddan, An Dre).

Poslechni si: Rinse FM Podcast - Deetron - 1st January 2016

Deetron

V devadesátých letech se Deetron věnoval hlavně pilování technik za mixpultem, od roku 2000 se prosadil i jako producent. Jeho první EP ovlivnilo deitroitské techno, které zůstalo součástí jeho tracků až do dneška. V minulosti byly jeho remixy v katalogu labelů Cosmic, Ongaku a Intec imprint Carla Coxe. Dnes Deetron produkuje pod vlastním labelem Character a kromě vystupování na Ibize úspěšně proniká do mixů světového kalibru. Mezi jeho nejznámější skladby současnosti patří The Believer, která se stala hitem loňské sezóny na Ibize a do svého výběru 'The Sound Of The 16th Season' ji na zařadil i Sven Vath. Na svém posledním EP z června propojuje ponurý rave, energické techno a housový hype.

Vstupenky: www.smsticket.cz/vstupenky/6432-elektra-deetron-ch

PARTYINFO

Elektra

15.04.2016 Fléda, Brno
Live: 22.00 - Fly 23.30 - Lumiere 01.00 - Deetron 03.00 - Orbith 04.30 - Warphill Vibe Stage 21.00 - Saddan + Daren 00.00 - Marcel Freigeist 02.00 - Othervision + An Dre 04.00 - all fresh DJs Báreček 21.00 - Rivendel 23.00 - JPJ 03.00 - Loew
DJs: Deetron, Orbith, Lumiere, Fly, Warphil
2nd: Marcel Freigeist, Othervision, Saddan, An Dre
Cena: 290 / 330
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně