Jaké jsou novinky ze světa DJs a producentů? Podívejte se, co přinesl Disk.cz pro březen!

16.2. 2014 16:26:52 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

AKAI Professional MPK2 série

Oblíbená řada MIDI klaviatur AKAI MPK prodělala zásadní inovaci! Vylepšení se dočkala kompletní série, kromě nejvyššího modelu MPK88. Můžeme se tak těšit na nové modely s označením MPK225, MPK249, MPK261 i nejkompaktnější MPK 2 mini. Zásadními novinkami bude především vyšší počet MPC padů (u verze 49 a 61), které budou nově i s RGB podsvícením, dále bohatá SW výbava včetně MPC Essentials, nové ovládací prvky a další. Zkrátka, rozhodně je nač se těšit.


AKAI Professional EWI5000

Společnost AKAI Professional představila zcela novou verzi oblíbeného dechového kontroleru z jedinečné řady EWI. Nová EWI5000 obsahuje řadu pokročilých funkcí a vlastností, jako jsou například vlastní 3,4GHz bezdrátový Wifi přijímač, extra nízká latence, vestavěná baterie nebo více jak 3GB knihovnu nástrojů a samplů z dílny Sonivox. Dvanáct kovových kláves, 8 knobů pro ovládání efektů, audio výstupy pro jack 3,5 i 6,3 mm, USB a 5-pin MIDI konektivita dělají z EWI5000 nástroj budoucnosti.


Numark DJ|io2

Po úspěchu kompaktní zvukové karty DJ|io přináší společnost Numark její aktualizovanou verzi s označením DJ|io2, která je nová nejen designem. Dostatečně kompaktní, aby se vešla do vaší kapsy, a přesto dost výkonná na to, aby rozpálila celý parket. DJ|io2 je kompatibilní se všemi významnými DJ aplikacemi pro PC i Mac, a nově také s iOS zařízeními. Samozřejmostí je 6,3 mm sluchátkový výstup a mikrofonní vstup s vlastními ovladači hlasitosti, USB připojení i LED podsvícení pro dokonalou kontrolu.


RØDE SC6

RØDE SC6 je „směšovač“ signálů pro chytré telefony a tablety. Miniaturní krabička obsahuje dva TRRS vstupy a jeden TRRS stereo sluchátkový výstup. SC6 jednoduše připojíte do TRRS vstupu vašeho chytrého telefonu nebo tabletu a můžete tak použití jeden nebo dva smartLav mikrofony současně, stejně jako připojit sluchátka pro monitoring, či přehrávání nahrávek.


IK Multimedia iRig Mic HD

Novým přírůstkem do rodiny IK mobilního příslušenství je mikrofon iRig Mic HD. Koncepčně i designem vychází z původního modelu iRig Mic, ale nabízí daleko vyšší zvukovou kvalitu, vlastní AD konverzi 24bit/96kHz, nízký šum a odolnější kovové tělo. Pomocí přiložených kabelů můžete tento kondenzátorový mikrofon s kardioidní charakteristikou připojit k iOS zařízením i Macu a díky držáku též jednoduše připevnit na mikrofonní stojan. Nákupem navíc získáte zdarma iOS aplikace od IK Multimedia.


IK Multimedia iRing

Společnost IK Multimedia představila první pohybový ovladač pro hudební aplikace pracující s iOS zařízeními. Jedná se o jednoduchý a lehký oboustranný „prsten“ se 6 snímacími kroužky, díky kterým je možné v reálném čase bezdotykově ovládat různé parametry hudebních iOS aplikací. Pomocí přední kamery na iOS zařízení je pokročilý algoritmus schopen převádět pohyby rukou do MIDI zpráv, kterými pak snadno ovládnete hudební iOS aplikace. iRing je k dostání v bílé, zelené a šedé barvě


RME Total Mix aplikace na AppStore

Aplikace Total Mix FX, používaná na zvukových kartách RME Fireface UCX a UFX je nyní dostupná i pro iPad. Díky této aplikaci je možné ovládat veškeré funkce zvukových karet UCX či UFX jednoduše a bezdrátově pomocí iPadu, což jistě ocení zejména ti uživatelé, kteří používají karty UCX a UFX při živém zvučení jako mixážní a FX procesory a dávají přednost mobilitě a kompaktnosti iPadu před notebookem. Aplikace je k dispozici zdarma ke stažení na portálu AppStore.


Universal Audio Apollo Twin

Universal Audio uvádí na trh „stolní“ verzi oblíbených zařízení Apollo, která v sobě unikátním způsobem snoubí audio rozhraní a integrované DSP plug-iny UAD-2. Díky Apollo Twin se dosud poměrně drahá technologie stává dostupnou i pro majitele domácích studií či nahrávající muzikanty. Oproti „velkým“ studiovým rozhraním Apollo se snížil počet vstupů a výstupů, ale kvalita převodníků a preampů zůstala zachována. Klasický analogový zvuk UA je tak nyní dostupný i pro domácí a mobilní studia.


Sibelius 7.5

Společnost AVID představuje novou verzi světově nejúspěšnějšího notačního programu Sibelius 7.5, která nabízí nové možnosti pro práci s výrazem a tempem, zcela novou funkci pro komplexní a rychlou orientaci v rozsáhlých partiturách nebo snadné sdílení not na internetu ve formátu audio i video (ScoreExchange, YouTube, Facebook, SoundCloud). Sibelius 7.5 obsahuje také přímý export partitury do aplikace Scorch, kterou lze provozovat na iPadu.


Audiffex ampLion nově v 64-bitové verzi

Výkonný softwarový procesor Audiffex ampLion pro systémy Windows i MacOS, který nabízí dokonalou simulaci kytarových zesilovačů, reproduktorů, efektů a mikrofonů, přichází s novou upgradovanou verzí, plně funkční v 64-bitových hostitelských DAW. Mimo standardní prvky obsahuje Audiffex ampLion navíc ještě další užitečné funkce, jako jsou metronom, playback přehrávač a rekordér, které jen podtrhují komplexnost a univerzální využití tohoto produktu.


Audiffex GK Amp 2 přechází na 64-bitový formát

Audiffex GK Amp 2 přináší svým uživatelům příležitost vytvořit si vlastní a nezaměnitelný zvuk, který v ničem nezaostává za svou hardwarovou předlohou. Nová upgradovaná verze je plně kompatibilní s 64-bitovými hostitelskými DAW a mimo standardní prvky nabízí také další užitečné funkce, jakými jsou metronom, playback přehrávač, nebo rekordér, což činí z Audiffex GK Amp 2 komplexní a univerzálně využitelný simulátor basových aparátů.


Audified Sceneflow

Audified Sceneflow představuje softwarovou aplikaci, jejíž přínos spočívá ve snadném a pohodlném mnohokanálovém přehráváním z několika playlistů současně, v komfortním ovládáním z dotykové obrazovky, přes MIDI nebo po síti. Svým využitím je vhodná pro přehrávání podkladových stop při koncertech, k zónovému ozvučení veřejných prostor, ale i k odbavování zvukových příspěvků během divadelních představení. Audified Sceneflow nesmí chybět v základním vybavení žádného zvukaře.


REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně