Disk.cz je tu i s prosincovými novinkami ze světa DJs a producentů!

13.11. 2013 13:31:22 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Steinberg: Aktualizace firmwaru Nuendo Syncstation

Firma Steinberg vydala novou aktualizaci firmwaru pro svůj uznávaný synchronizační hardware Nuendo SyncStation. Nejenže firmware D823 přidává nové možnosti v rámci preferencí video framů, ale řeší také problémy spojené s posunutím timecodu a nežádoucím posunutím snímku. Aktualizace firmwaru je ke stažení zdarma z webových stránek výrobce.


Steinberg: Průzkum WaveLabu

Firma Steinberg zahájila průzkum WaveLabu. Všichni uživatelé WaveLab jsou srdečně zváni ke spolupráci na hledání toho, v jakých oblastech především by se měl WaveLab - světový leader v oblasti softwarového masteringu - dále rozvíjet. Vyplnění odpovědí v průzkumu vám zabere maximálně 4 až 5 minut. Všechny odpovědi jsou přísně anonymní, data jsou kódována a uvedena budou pouze v souhrnném výstupu. Průzkumu se můžete zúčastnit na této stránce: wavelab.questionpro.com


Steinberg: Allen Morgan Drums Vol 2

Steinberg s potěšením oznamuje vydání nejnovější VST zvukové sady nástrojů Allen Morgan Signature Drums Vol 2. Nabízí nové zvuky pro Groove Agen One, který je součástí současné i starších verzí Cubase (Cubase 7 až Cubase 5, včetně jejích derivátů), Nuendo s NEK a Sequel 3. Obsahuje více než 700 hybridních procesovaných zvuků a 150 MIDI smyček. Zvukové ukázky jsou k dispozici na webových stránkách výrobce.


Steinberg: Nové vlastnosti pro UR824 a UR28M

Firma Steinberg s potěšením oznamuje vydání nové aktualizace firmwaru pro UR28M a UR824. Aktualizace na verzi 2 přidává USB zvukovým rozhraním nové funkce, jako jsou například nové efekty kytarových zesilovačů a možnost připojení k iPadu. Aktualizace je bezplatná a navíc k ní všichni majitelé zvukových karet UR dostanou Cubase AI 7 zdarma. Více informací i samotnou aktualizaci firmwaru lze stáhnout z webových stránek výrobce.


KRK: Rokit 3. generace

Monitory série Rokit firmy KRK patří ve své kategorii dlouhodobě mezi nejprodávanější nearfield monitory na světě. Třetí generace těchto beden přináší řadu vylepšení. Mezi ty nejzásadnější patří především přepracovaný zesilovač třídy A/B s vyšším výkonem, nižším šumem a zkreslením a nový výškový tweeter, který hraje čistěji a zvládne až 35kHz. Nový design má i skříň monitoru, která díky zaoblenějším hranám lépe řeší problémy nežádoucích difrakcí a rezonancí a poskytují bohatší stereo obraz. Přepracovaný bassreflex lépe zvýrazňuje spodní pásmo. Stejně jako u předešlé generace jsou k mání tři verze 5, 6 a 8 dle velikosti basového reproduktoru.


Steinberg: Zkušební verze Cubase Elements 7

Cubase Elements 7 je nejnižší ze samostatně prodejných verzí produkčního softwaru Cubase. K dispozici je nyní bezplatná zkušební verze ke stažení. Funkce této verze jsou naprosto shodné jako u plné verze, software poběží po dobu 30 dní, takže máte dost času pro vyzkoušení moderních možností záznamu, editace i nástrojů pro mix. Obsaženy jsou také všechny virtuální nástroje a efekty (plug-iny). Zkušební verze Cubase Elements, stejně jako nejvyšší varianta Cubase 7, je ke stažení z webu


Steinberg: Aktualizace WaveLab 8.0.3

Steinberg vydal údržbovou aktualizaci WaveLab 8.0.3 svého softwarového masteringového řešení WaveLab 8 a WaveLab Elements 8. Nová aktualizace přináší řadu vylepšení v oblastech jako jsou měření hlasitosti, montáže zvuku, plug-iny, uživatelské rozhraní a klávesové zkratky. Aktualizace také přidává kompatibilitu s plug-iny postavenými na cocoa a obsahuje také aktualizovanou verzi Voxengo CurveEQ. Aktualizace je ke stažení zdarma pro Windows i Mac z webových stránek Steinberg.

 


RME OctaMic XTC

OctaMic XTC byl nominován na prestižní TEC Award v kategorii mikrofonních preampů. OctaMic XTC nabízí osm mikrofonních/linkových vstupů a univerzální sadu výstupů v podobě analog out, MADI, AES/EBU a MADI. Vstupy stejně jako celý systém jsou řízeny digitálně.

 


CYMATIC AUDIO Live Recorder LR-16

Novinkou na trhu s nahrávací technikou je 16 stopý digitální rekordér LR-16. Umožňuje záznam 16 kanálů na USB flashku nebo harddisk, ale také do počítače nebo do iPadu. Ideální pro live záznam z mixpultu, na demosnímky do zkušebny či jako záložní nahrávací systém. Díky výbornému poměru cena/kvalita/výkon si LR-16 vysloužil nominaci na prestižní cenu časopisu Sound On Sound.


Steinberg Cubase BackPack - limitovaná edice

Cubase BackPack je balík USB zvukové karty UR22 a hudebního produkčního softwaru Cubase Artist 7. K dispozici jsou dva kombinované TRS/XLR vstupy, dva symetrické výstupy, MIDI vstup a výstup plus navíc nezávislý sluchátkový výstup. Koupí podpoříte humanitární organizaci Joint Aid Management. Z každé prodané krabice odebere Steinberg jednou měsíčně částku na podporu dítěte, které se účastní nutričního výživového programu JAM.


RODE NT1

I když je tělo nové NT1 téměř identické s předchozí verzí NT1-A, jedná se od základu o zcela nový mikrofon. Srdcem mikrofonu je nová kapsle HS6 ve které se snoubí tradice, moderní technologie a vintage zvuk. Zcela nová je i elektronika a interní odpružení Lyre Rycote®, které v RODE použili vůbec poprvé. Výsledkem těchto inovací je nejtišší studiový mikrofon na světě - NT1 produkuje pouze 4,5dB vlastního hluku. K dostání je jako Single verze s držákem RM2 nebo ve verzi Kit společně s novým shock mountem SMR.


RODE SMR

Společnost RODE představila nový shock mount SMR. Rám pavouku je vyroben z lehkého a vyztuženého polymeru aje opatřen unikátním duálním systém odpružení Lyre s cílem zlepšit celkovou účinnost filtrace. Součástí je i pop filtr vyroben z nerezové lékařské oceli, který se zasazuje do silikonového tlumiče v rámu SMR. Díky novému řešení upínacího systému je SMR prakticky imunní vůči opotřebení při častém šroubování na stojan. Kromě nového mikrofonu NT1 je pavouk kompatibilní s NT1-A, K2, NT2-A, NT1000, NT2000 a NTK.


Native Instruments: Lazer Dice

Lazer Dice rozvíří opět vody Maschine a Maschine Mikro a doplní je o kvalitní banku samplů a nástrojů. S obvyklou precizností zpracované „future“ zvuky basy, bicích, synthů vás rozhodně dostanou. Samozřejmostí jsou i kompletní Maschine projekty a presety. Koupíte online za 49EUR na eshopu Native Instruments.


Native Instruments: Traktor Audio 2 MK2

Výrazně přepracovaná a aktualizovaná verze karty Traktor Audio 2 je nejmenší zvukovou kartou pro Traktor DJ a Traktor Pro 2 na trhu. I přes svoji notnou zeštíhlující kůru neztratila "dvojka" nic ze svého vysokého výkonu a výborné kvality zvuku díky 24bit/96kHz Cirrus Logic převodníkům. Nová Traktor Audio 2 MK2 představuje super-kompaktní 2 kanálové USB audio rozhraní pro PC, Mac i iOS zařízení. A to vše za velmi příjemnou cenu 2590,-


RODE M5

RODE M5-MP je kompaktní pár ½“ kondenzátorových „tužek“ s nízkým šumem a plnou frekvenční odezvu. Díky letitým zkušenostem z vývoje mikrofonu NT5 se RODE podařilo vyrobit kvalitní malomembránový mikrofon s kardioidní směrovou charakteristikou, který uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Každá dvojice byla pečlivě vybrána tak, aby rozdíl v citlivosti mezi mikrofony nebyl větší než 1 dB. M5 je ideální jak pro studiové nahrávání, tak při ozvučení na pódiu a to buď jednotlivě, nebo v stereo páru.


UDG Gear v distribuci DISK Multimedia, s.r.o.

UDG se vrací zpět! V distribuci DISK Multimedia s sebou přináší širokou nabídku bagů, tašek a nejrůznějšího příslušenství pro DJs a producenty. V nabídce jsou téměř dvě stovky produktů a tak si vybere opravdu každý. Díky své všestrannosti a kvalitě jsou produkty UDG Gear špičkou na trhu což dokazují i referencemi od nejznámějších umělců jako jsou např. Carl Cox, Tiesto, Sven Vath, Ferry Corsten atd.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně