Říjnové novinky pro producenty a DJe na Disk.cz jsou tu!

17.9. 2013 18:31:27 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

EarMaster 6 Teacher

Výukový program k cvičení a testování hudebního sluchu je nyní k dispozici ve verzi pro učitele. Kromě základních funkcí je možné upravovat lekce, cvičení a testy studentů, vytvářet cvičení s vlastními melodiemi, importovat melodie z notačních programů prostřednictvím univerzálního formátu MusicXML. Lze provádět správu studentů, učitel může využít detailní statistiky výsledků studentů, tisknout je nebo exportovat do CSV souboru, případně synchronizovat v rámci Cloud aplikace.


Native Instruments: DJ Cable

Nový produkt značky Native Instruments je zde! Traktor DJ cable je kvalitní audio rozbočovač, který umožňuje předposlech tracků do sluchátek a tím i kvalitnější mixování zejména z iPadů/iPhonů a laptopů. Zapojte a hrajte: absolutní kompatibilita zaručena s Traktor DJ a Traktor Pro 2!

Native Instruments: DrumLab

DrumLab je první nástroj svého druhu kombinující živý, expresivní zvuk akustických bicích se silou elektronické hudby. Tajná zbraň profesionálních hudebníků s intuitivním rozhraním i ovládáním umožňuje rychlé a zábavné kombinování bicích. Vytvořte stovky nových kombinací bubnů, které ponesou váš typický sound. Vyzkoušejte ve vašem studiu, DrumLab je zárukou úspěchu!


Native Instruments: Traktor Kontrol S2 & S4 MK2

Native Instruments přichází s novými verzemi svých celosvětově úspěšných DJ kontrolerů. Nové S2 i S4 budou vypadat na první pohled téměř stejně jako verze původní, nicméně vylepšení bude opravdu nemálo. Nový Duo-tone design, fadery s vyšší přesností, Plug and play podpora pro iPad/iPhone, RGB podsvícené buttony, ovládací prvky Flux módu, hliníkové jogy se silikonovým tlumením a spousta dalšího. První verze zaznamenali, jen v Česku, stovky prodaných kusů. Jak si povedou „dvojky“?!


RODE: MiCon 11 - adapter pro iOS

Australský výrobce mikrofonů RODE oznamuje vydání nového MiCon adaptéru, který je kompatibilní se zařízeními iOS. MiCon-11 je 1,2m dlouhý kablík, který slouží k propojení HS1 headsetu, PinMic nebo Lavalier prostřednictvím 4pinového (TRRS) jacku k iPhonu, iPadu a některým zařízením s Androidem. Stejně jako u mikrofonu smartLav může uživatel použít RODE Rec (nebo jinou aplikaci) a nahrávat přímo do mobilního zařízení, což je rychlé a mocné vylepšení pro všechny, kdo už vlastní HS1, PinMic nebo Lavalier.


RØDE: NTG3 Black

NTG-3 je výsledkem dlouhodobého vývoje inženýrů společnosti RØDE. Je předurčen pro profesionální práci při rádiovém či televizním vysílání ale zvládne i práci v extrémních podmínkách, kde jiné mikrofony končí. To vše při zachování cenové dostupnosti. Za dobu od uvedení na trh získal NTG3 řadu prestižních ocenění. Nyní je dostupný také s matně černou povrchovou úpravou a označením RØDE NTG3 B. A kterou verzi preferujete vy, klasickou stříbrnou nebo novou černou?


Presonus Studiolive Ai

Americká společnost Presonus přichází s druhou generací digitálních mixpultů StudioLive. Série nese označení AI (Active Integration), což znamená, že přímo v mixpultu je již integrován kompletní obslužný software, který je schopen komunikovat i s ostatními produkty, vybavenými technologií AI (aktuálně novinkové PA reproboxy Presonus). Oproti první generaci nabízejí nové mixpulty dva channel stripy na každém kanálu a rychlé přepnutí mezi nimi, 4 efektové procesory, integrovaný ethernet a WiFi adaptér, přímou integraci s firemními DAW aplikacemi Capture a Studio One, včetně přenášení presetů, připojení FireWire 800 a volitelně také Thunderbolt , AVB a Dante. Pulty lze ovládat přímo z iPadu bez připojení k počítači. Kromě známých modelů 16.4.2 a 24.4.2 se nová serie rozrostla o vlajkovou loď 32.4.2. Pulty budou dostupné během podzimu, společnost již přijímá objednávky.


Presonus Eris 4.5

Firma PreSonus představila nejmenší přírůstek do rodiny studiových referenčních monitorů Eris. Tyto dvoupásmové biamp poslechové monitory s vynikajícím poměrem ceny a užitnosti, nabízejí velmi přesnou odezvu, pevné basy a velmi jasné výšky. Podle akustického prostoru je lze také různě nastavit, což uživatelům umožňuje vytvořit přesnější poslechové prostředí nebo naopak simulovat různá obvyklá poslechová prostředí. K osmipalcovým E8 a pětipalcovým E5 přibude v listopadu model E4.5, který je koncipován jako reproboxy k počítači, včetně regulace hlasitosti, pomocného vstupu a sluchátkového výstupu na přední straně. Jsou vhodné nejen do audio a video studia, ale také jako luxusní multimediální reproduktory k počítači nebo mp3 přehrávači.


Presonus Temblor T10

Aktivní 10- palcový subwoofer Presonus Temblor T10 nabízí výkon 250W, symetrické výstupy XLR a TRS, High Pass Filtr na pásmu 100Hz, přímé výstupy XLR pro propojení s dalším subwooferem, bypass řiditelný pedálem, vstupní citlivost -30dB až +6 dB s plynulou regulací, Low Pass Filter 50Hz - 130Hz s plynulou regulací, otočení fáze, ground lift („odzemnění“) pro potlačení brumů elektrické sítě. Uplatnění najde nejen ve studiu, ale i v domácí ozvučovací sestavě pro domácí surround nebo poslech hudby.


Presonus Rc500

Po velmi dobře přijatém high-end channel stripu ADL700 přichází Presonus s levnějším procesorem RC500, který ovšem disponuje ekvalizérem a kompresorem z ADL700. Class A mikrofonní předzesilovač, nástrojový, linkový a mikrofonní vstup, FET kompresor s přepínacím relé pro hard-bypass, 3-pásmový semi-parametrický EQ s hard-bypass, +48V phantom, 80Hz Low Cut a -20dB Pad VU meter s přepínáním Output Level/Gain Reduction, potenciometr pro celkovou hlasitost (Master Volume), Send/Return, XLR a TRS vstupy/výstupy - vše symetrické. Určeno pro všechny, kteří ještě nepodlehli mámení digitálních simulačních plug-inů a mají to rádi klasické železo v racku.


Presonus Studio One 2.6

DAW software Studio One se stává stále respektovanější aplikací a pomalu ale jistě se prodírá mezi elitní aplikace Cubase, Logic, Pro Tools apod. Verze 2.6 přináší spoustu novinek, mezi nejvýznamnější patří integrace digitálních mixpultů StudioLive, kdy je možné přenášet presety s nastavením channel stripu mezi mixpultem a Studio One, dále integrace sdílecích sítí Nimbit a SoundCloud, vylepšenou podporu protokolů Mackie a HUI pro integraci MIDI kontrolerů. Kromě výše uvedeného je v nové verzi spousta drobných vylepšení a opravených chyb. Pro majitele verze 2 je upgrade zdarma, držitelé konkurenčních licencí Cubase, Logic apod. mohou přejít na Studio One za zvýhodněnou cenu. Mezi podporovanými lokalizacemi je i oficiální čeština.


Presonus: Turné kapely Royal Teeth s mixem PreSonus Studiolive 16.4.2

Americká kapela Royal Teeth vzala mixpult StudioLive 16.4.2 na své poslední tour a jeho využití rozhodně neskončilo jen u mixáže koncertů. Royal Teeth vymáčkli z 16.4.2 opravdu maximum a využili naplno všech možností, které pult poskytuje. Jako třeba mixáž koncertu, multitrackový záznam všech koncertů turné, mixáž a publikování živých záznamů s pomocí softwaru Studio One 2.5, dále analýzu místnosti a korekce pomocí integrovaného software Smaart, ovládání monitorů na pódiu z iPhone pomocí apliace QMix či vzdálené ovládání mixpultu z iPadu pomocí aplikace StudioLive Remote.


Steinberg: Aktualizace Cubase pro majitele UR22

Firma Steinberg má potěšující zprávu pro všechny registrované majitele USB zvukového rozhraní UR22. Všichni současní a noví majitelé mají nyní nárok na upgrade na Cubase AI 7 zdarma. Cubase AI 7 si užijí také noví majitelé kompaktních modulárních DAW ovladačů Steinberg CMC série. Po registraci CMC ovladačů, najdou nově ve svém MySteinberg účtu aktivační kód pro Cubase AI 7.


Steinberg: Aktualizace zvukových karet MR816 CSX/X.

Steinberg představuje novou verzi ovladačů svých FireWire zvukových karet MR816 CSX a MR816 X. Poslední aktualizace Yamaha Steinberg FireWire pro Mac OS X ovladače s číslem 1.7.2 řeší problém se zprávou "Failed to initialize", která se zobrazovala na počítačích Mac bez nativního FireWire portu, jako je například MacBook Pro s Retina displejem.


Studiologic: Numa Stage

Studiologic s potěšením představuje nové profesionální piano. Numa Stage disponuje 88klávesovou klaviaturou s hammer mechanikou (Fatar TP/100LR-3C) se třemi snímacími kontakty na každou klávesu pro co nejrychlejší dynamickou odezvu. Nová Numa Stage je doplněná o sekci Midi modulů, které umožňují ovládat dvě samostatné Midi zóny, a to buď v režimu Split nebo Layer. Dvanáct vybraných nejpopulárnějších zvuků, 128 hlasů polyfonie, lehká přenositelnost a elegantní vzhled jenom dokreslují tak silný nástroj, jaký můžete od profesionálního stage piana Studiologic očekávat.


RME: QuadMic II

Firma RME přichází s novu generací mikrofonního preampu QuadMic II. Je ideální nejen jako rozšíření vašeho stávajícího audio rozhraní o 4 kvalitní mikrofonní vstupy, ale také jako samostatný špičkový mikrofonní / linkový preamp a DI-Box na pódium. Přímo se nabízí jako doplněk ke zvukovým kartám serie RME Fireface, které disponují maximálně čtyřmi mikrofonními vstupy a QuadMic II je může „povýšit“ na plnohodnotné osmikanálové mikrofonní audio rozhraní. Zajímavostí je i možnost napájení z autobaterie.


Universal Audio - nové plug-iny pro UAD-2 a Apollo

Programátoři v Universal Audio se přes léto neflákali, ale usilovně pracovali na vypuštění nových plug-inů pro DSP platformy UAD-2 a Apollo. Výsledkem je celá řada nových zajímavých simulačních plug-inů: Pultec Passive EQ Collection, Millenia NSEQ-2 a nejnovější kytarová lahůdka nejen pro metálisty, emulace aparátů Engl, konkrétně modelů E765 a E646.


IK Multimedia: iRig PRO

IK Multimedia představuje dalšího člena své iRodiny - iRig PRO. Jedná se o univerzální „all in one“ zvukovou kartu pro iOS zařízení a Mac. I přes své miniaturní rozměry byl navržen tak, aby zvládl širokou škálu vstupních zvukových signálů a byl profesionálním společníkem na cestách. Připojit lze mikrofon, kytaru, linku, nebo jakékoliv MIDI zařízení. Kvalitní předzesilovač a A/D konverze 24bitů jsou předpokladem vysoké kvality záznamu. Jako bonus obdrží zákazník sadu těch nejlepších hudebních aplikací vytvořených výrobcem a uživatelé Maců se mohou těšit i na prémiový SW výrobce.


REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně