Disk.cz představil srpnové novinky ze světa DJs a producentů

30.7. 2013 21:31:46 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Steinberg: WaveLab 8.0.2

Steinberg vydává důležitou aktualizaci produktů z rodiny WaveLab 8 (WaveLab 8 a WaveLab Elements 8). Verze 8.0.2 řeší více než 35 problémů předchozích verzí, souvisejících s pracovní plochou, plug-iny a editací. Obsahuje také několik vylepšení, jako je například optimalizace výkonu v 64-bitovém Mac OS X. Aktualizace je k dispozici zdarma pro všechny majitele WaveLab 8 a WaveLab Elements 8. Ke stažení je z webových stránek výrobce.


Steinberg: WaveLab 8 Trial

Steinberg vydává zkušební verzi nového editačního a masteringového softwarového řešení WaveLab 8, kterou lze používat po dobu 30 dní. S více než 150 novými funkcemi nabízí WaveLab 8 ještě více pracovních nástrojů a vylepšení, než v kterékoliv předchozí verzi. Za zmínku stojí například vylepšená správa poslechových monitorů, moderní měření hlasitosti kompatibilní s EBU R128 standardem, vysoce kvalitní ditheringový algoritmus MBIT™ od iZotope a CurveEQ od Voxengo pro porovnávání signálů.


Universal Audio: UAD Software v7.1

Firma Universal Audio vydala UAD Software v7.1, který nabízí vylepšení pro zvuková rozhraní Apollo. Novinkou je funkce Flex Routing, která umožňuje směrovat signál ze vstupů přímo na hardwarové výstupy nebo sluchátka. Zároveň je možné volit pre/post fader Aux sběrnic.
Flex Routing je navrženo tak, aby zásadně zrychlilo práci. Přidává tak další úroveň flexibility uživatelům zvukových rozhraní Apollo a Apollo 16 ve studiu, ale i při živém hraní. Flex Routing je obsažen v novém UAD Software v7.1, který také obsahuje novou kolekci Pultac Passive EQ v jednom plug-inu a Millennia NSEQ-2 EQ plug-in. Ty jsou k dispozici všem majitelům akceleračních DSP jednotek UAD-2.


Steinberg: Aktualizace Nuendo SyncStation

Společnost Steinberg vydala aktualizaci studiového synchronizačního hardwaru Nuendo SyncStation. Pro vysoce přesnou synchronizaci přes VST System Link lze nyní použít vzorkovací frekvence až do 192 kHz. Nuendo nyní běží hladce při použití troj-úrovňové synchronizace spolu s 23.98 snímky za vteřinu a přímo z okna SyncStation Settings aplikace Nuendo jsou nyní přístupná další nastavení Nuendo SyncStation. Aktualizace firmwaru je k dispozici zdarma z webových stránek výrobce.


AVID: EuControl 3

Avid vydal 3. verzi EuControl aplikace pro práci s Avid Artist DAW ovladači. Nová verze nabízí významné zvýšení rychlosti, výkonu a spolehlivosti všech Avid Artist ovladačů (Artist Color, Artist Control, Artist Mix a Artist Transport) a zároveň nabízí podporu Pro Tools 11. Aktualizace EuControl 3.0 je k dispozici zdarma pro všechny majitele Avid Artist ovladačů. Ke stažení z webových stránek výrobce.


RME: OctaMic XTC konečně v prodeji

Firma RME uvolnila první kusy preampu OctaMic XTC. Dlouho očekávaná novinka, špičkový mikrofonní, nástrojový a linkový preamp OctaMic XTC je na trhu. OctaMic XTC svými parametry představuje ideální řešení nejen do profesionálního zvukového i video studia, ale díky implementaci MADI rozhraní i jako front-end zařízení do instalací jako jsou stadiony, divadla, přenosové vozy. Společně s iPadem lze OctaMic XTC použít i jako mobilní záznamové zařízení.


Steinberg: HALion 5

Nejnovější verze VST sampleru HALion přidává nové vlastnosti, které rozšiřují hranice virtuálního samplingu a softwarového zvukového designu. Nové nástroje a zdroje zvuků, stejně jako přidaný engine granulární syntézy, nové efekty, režim řezání zvuku a mnoho dalšího doplňují nesčetné možnosti, díky kterým se HALion stal nepostradatelným nástrojem profesionálních muzikantů, producentů a zvukových designerů po celém světě. Rozsáhlá knihovna zvuků, obrovské množství nástrojů pro tvorbu zvuku a moduly pro neuvěřitelně expresivní zvuky v kombinaci s nejnovější generací grafického rozhraní vytvořily silně inspirativní nástroj, který je jádrem moderní tvorby zvuku nebo produkčního prostředí. Pokud jste aktivovali HALion 4 dne 15.5.2013 nebo později, pak máte nárok na bezplatnou aktualizaci v rámci tzv. Grace Period na HALion 5 zdarma.


Steinberg: HALion Sonic 2

HALion Sonic 2 je jedinečná softwarová hudební pracovní stanice, která otevírá nové možnosti v oblasti zvukové kvality, všestrannosti a jednoduchosti použití. Obsahuje 2500 prvotřídních syntezátorů, akustických nástrojů a hybridních nástrojů. Zvuková kolekce tak pokrývá téměř všechny myslitelné hudební styly. HALion Sonic 2 obsahuje také širokou škálu možností vyladění zvuku podle vašich představ, efekty a filtry. Díky modernímu designu máte ve svých rukách nejmodernější generaci zvukových technologií, ke které můžete přistupovat velmi intuitivním a hudebním způsobem. Tento mnohostranný nástroj má sílu zaujmout a inspirovat vás. Stane se srdcem vašeho tvůrčího hudebního procesu. Pokud jste aktivovali HALion Sonic nebo Absolute VST Instrument Collection dne 15.5.2013 nebo později, máte také nárok na bezplatnou aktualizaci na verzi HALion Sonic 2 v rámci Grace Period.


Steinberg: Poslední aktualizace Cubase 6.5.5 a Nuendo 5.5.5.

Steinberg oznamuje vydání poslední údržbové aktualizace Cubase 6.5, Cubase Artist 6.5 a Nuendo 5.5. Aktualizace řeší zjištěné a nahlášené problémy předchozích verzí Cubase 6.5 a Nuendo 5.5. Další verze již nebudou vydávány. Pro pokračování ve vývoji upgradujte na Cubase 7, Cubase Artist 7 respektive Nuendo 6 a získejte tak řadu naprosto nových funkcí. Pro majitele Cubase 6.5, Cubase Artist 6.5 a Nuendo 5.5. je aktualizace zdarma na webových stránkách výrobce.


Ableton: Ableton Live 9.0.5.

Ableton aktualizoval Live 9 na verzi 9.0.5. Aktualizace obsahuje některá vylepšení a řadu oprav různých chyb. Aktualizován byl také kontroler Push. Aktualizace Ableton Live 9.0.5 je ke stažení přímo z aplikace Ableton Live. Pro všechny uživatele Ableton Live 9 (Standard, Suite nebo Intro) je příslušná aktualizace k dispozici zdarma.


Native Instruments: Traktor Kontrol X1 MK2

Firma Native Instruments vydala přepracovanou verzi ovladače Traktor Kontrol X1 - kompaktního kontroleru navrženého pro bezproblémovou integraci s Traktorem. Ovládejte dva decky a dvě efektové jednotky, pomocí dotykového pásku nastavujte pozici stopy, pitch bend, smyčky nebo efekty a díky RGB podsvícení získejte ještě více vizuální kontroly. Ať už hledáte efektivní zařízení pro zvýšení vaší kreativity nebo stylové řešení pro maximální mobilitu i výkon, nová generace X1 vítězí na všech frontách.


M-Audio: M3-8

Dopřejte si vynikající zvuk studiových třípásmových monitorů M3-8 od M-Audio. Vychutnejte si lepší věrnost, vylepšený zvukový obraz a super široké vyzařování tohoto výjimečného tří-pásmového studiového monitoru a to během míchání i během záznamu. Zaznamenávejte a míchejte zvuk s větší přesností, kterou může nabídnout jen tří-pásmový poslechový monitor. Použito bylo efektivní inline provedení, které snižuje nároky na prostor. Díky tomu poskytují studiové referenční monitory M3-8 skutečně velkolepý zvuk a přitom zaberou stejné místo, jako dvoupásmové monitory.


M-Audio: Legendární mikrofony opět na scéně

Společnost M-Audio obnovila dodávky původních mikrofonů. Ověřený a úspěšný studiový kondenzátor NOVA se 1,1“ pozlacenou membránou je primárně zaměřen pro domácí či poloprofesionální studia. Výběrový pár malomembránových kondenzátorových tužek Pulsar II s kardioidní charakteristikou určený k širokému užití ve studiu nebo na podiu. A Sputnik, lampový studiový mikrofon s 1“ membránou a přepínatelnou charakteristikou určený pro profesionální snímání vokálů, akustických nástrojů či perkusí.


Native Instruments: Static Friction

Native Instruments rozšiřuje knihovny Maschine o další pěkný kousek. Static Friction doplňuje Maschine o pořádný groovy beat obohacený o hutnou pulzující basovou linku vhodnou hlavně pro tech-house! Rozšíření obsahuje 33 sad bicích, s novými kick, snare, hi-hat a claps samply stejně jako sedm speciálních sad obsahující nový analog reverb, ride a snare zvuky, vhodné zejména pro live vystoupení. Novinkou jsou také Vox a Radio kits!


Bogner pedals v distribuci DISK Multimedia, s.r.o.

DISK získal do své distribuce další značku - tentokrát ryze kytarovou. Amerického výrobce lampových boutique aparátu Bogner kytaristům moc představovat nemusíme. Svůj sortiment výrobce nově rozšířil o podlahové pedály, které DISK distribuuje pro Česko a Slovensko. Momentální nabídka čítá tři pedály - Ecstasy Blue, Ecstasy Red a Uberschall. Na podzim se začnou prodávat další tři kousky, které vznikly za spolupráce Bognera s Rupertem Nevem - Barlow boost, Wessex overdrive, Burnley distortion.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně