Jaké jsou novinky ze světa DJs a producentů? Podívejte se, co přinesl Disk.cz!

7.7. 2013 10:06:01 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

RODE: iXY ocenění

Mikrofon RODE iXY byl nedávno oceněn velmi prestižní cenou od Australian International Design Awards. Toto ocenění patří v oblasti designu mezi jedno s největší historií a uznáním. iXY obdržel hlavní cenu v kategorii spotřební elektroniky. Dostalo výtečné hodnocení jak od zákazníků, tak od profesionálů, zabývajících se zvukovou technikou. Ve spojení iPod, iPad a iPhone je jednoduché přenosné řešení pro záznam zvuku v terénu, studiu, učebně - prostě kdekoliv a ve špičkové 24-bit/96kHz kvalitě.


IK Multimedia: ARC System 2.1

Firma IK Multimedia vydala aktualizace ARC System softwaru na verzi 2.1. Nová verze nabízí podporu AAX plug-inů pro nejnovější verze Pro Tools pro platformy Mac OS X a Windows. Nově byla také vylepšena možnost kombinované L/R korekce. Ta výrazně zpřesňuje zvukový obraz uprostřed místnosti a výsledek se projeví zejména na symetrických poslechových místnostech. Další drobná vylepšení zefektivňují funkce softwaru.


Native Instruments: Traktor Kontrol Z1

Traktor Kontrol Z1 se blíží - velmi kompaktní 2-kanálový mix, ovladač a zvuková karta profesionální kvality pro Traktor DJ (iOS aplikace) a Traktor Pro 2 (Windows/Mac OS X aplikace). Připojte jej ke svému iPadu nebo iPhonu a získejte tak plnohodnotnou DJskou sestavu se sluchátkovým cuingem, super intuitivním ovládáním a prvotřídním zvukem, který skvěle padne do jakéhokoliv klubu. A nebo Z1 zkombinujte s ovladači Traktor Kontrol X1 či F1 a získejte tak dokonalou mobilní sestavu s Traktor Pro 2.


 

Steinberg: VST Sound Loop

Steinberg vydává nové VST Sound Loop pro Cubase a Sequel: Klanghaus, Guitar Spheres, Platinum Guitars. Každá sada VST Sound Loop Set obsahuje inspirativní paletu zvuků a smyček, které se hodí pro určitý hudební žánr. Vše je okamžitě přístupné pomocí MediaBay v Cubase a Sequel. Klanghaus jsou avantgardní zvuky a surrealistické světy. Gitar Spheres a Platinum Guitars nabízí každá více než 300 kytarových smyček, nahraných na nejlepší kytary. Obsažené jsou i Construction Kits.


Steinberg: Cubase Elements 7

Cubase Elements 7 je vstupní branou do světa hudební produkce v Cubase. Nová MixConsole nabízí nejlepší možnosti při míchání v kvalitě až do 192 kHz. Integrované moduly EQ/Dynamics Chennel Strip mají epochální zvuk analogových konzolí. Ještě šílenější zvuky vaší kytary jsou k dispozici díky VST Amp Rack a presetům světových kytaristů. 350 nových zvuků HALion Sonic SE obsahuje jak akustické nástroje, tak brilantní syntezátory. Global Chord Track umožňuje práci s harmonií v kontextu celého projektu.


Ableton: Live 9 a Push manuály online

Firma Ableton uvolnila anglické manuály svých produktů Live a Push, které jsou nyní k dispozici online. Kdykoliv a kdekoliv tak můžete studovat, pročítat si manuál a učit se nové věci. Manuál je k dispozici v plnohodnotné webové (HTML) podobě. Nejedná se o PDF dokument, který byste museli celý stahovat. Funkční jsou samozřejmě také odkazy mezi jednotlivými kapitolami, stejně jako vyhledávání. Poznávejte funkce Ableton Live a Push na cestách nebo kdekoliv jinde a kdykoliv.


Avid: Pro Tools 11 jsou tady

DAW Pro Tools znovu definují současný způsob práce na hudební a zvukové produkci. Pro Tools 11 maximalizují vaší kreativitu, aniž byste byli čímkoliv omezovaní. Pracujte s obrovským výkonem díky úplně novému Avid® Audio Engine. Obrovské projekty s kompletní 64-bitovou podporou. Výsledné mixdowny 150x rychleji, než v reálném čase. Pro Tools 11 jsou tady!


Steinberg: LoopMash pro iOS - aktualizace

Aktualizace iOS aplikací LoopMash 1.3, LoopMash Free 1.3 a LoopMash HD 1.2. Aktualizace podporují inovativní protokol Audiobus, který umožňuje streamování signálu mezi různými zvukovými iOS aplikacemi. Nyní můžete zvukový signál z LoopMash nahrávat přímo do Cubasis a nebo jiných aplikací! LoopMash pro iOS je postaven na stejné filozofii, jako plug-in LoopMash, který je součástí Cubase. Umožňuje vytvářet nové a nebo přetvářet dříve vytvořené hudební smyčky naprosto novým a kreativním způsobem.


Avid: Ovladače pro Windows 8

Firma Avid oznámila vydání ovladačů pro Windows 8 ke svým zvukovým kartám Fast Track USB série (Fast Track Solo, Fast Track Duo), Mbox 3 série (Mbox a Mbox Mini), Eleven Rack a dokonce i pro starší zařízení jako jsou Mbox 2 Pro a sérii 002 a 003. Ovladače jsou ke stažení zdarma z webových stránek výrobce.


Native Instruments: Zvuky z Kuby

Zvukový balík Cuba se zaměřuje na hudební kotlíky, které slyšíte na ulicích Havany. Nabitá atmosféra a rytmický vkus. Zvuky z Kuby jsou tu a jsou připraveny přidat do vašich tracků porci ostrovského tepla - bez ohledu na váš hudební styl. Kompletní balík pečlivě komponovaných sad, rytmických i harmonických patternů, melodických i perkusních nástrojů. Tento nástroj uvaří Afro-Kubánské groovy úplně sám. Cuba vyžaduje Kontakt 5 (je součástí Komplete 9 a Komplete 9 Ultimate) nebo Kontakt 5 Player.


Steinberg Cubase 7.0.5 a Nuendo 6.0.5

Firma Steinberg vydává aktualizaci Cubase 7.0.5 pro Cubase 7, Cubase Artist 7 a Cubase Elements 7 a Nuendo 6.0.5 pro Nuendo 6. Aktualizace jsou k dispozici zdarma, ke stažení z webových stránek výrobce. Tyto aktualizace řeší vizuální problémy se změnou velikostí okna MixConsole, jakož i další problémy se zobrazováním tohoto okna. Celkem je obsaženo 15 oprav zjištěných chyb. Navíc je k dispozici 7 vylepšení z různých oblastí aplikací Cubase a Nuendo.


Native Instruments: Kontakt 5.2

Firma Native Instruments vydala aktualizaci NI Kontakt 5.2 (je součástí Komplete 9 a Komplete 9 Ultimate). Kontakt 5.2 obsahuje nový efekt Feedback Compressor. Verze je plně kompatibilní s posledními nástroji, postavenými na Kontakt 5. Byly také vyřešeny drobné problémy. Aktualizace je dostupná zdarma přímo z aplikace NI Service Center.


Native Instruments: Sedm nových Remix Setů

K dispozici je dalších sedm exkluzivních uměleckých Remix Setů. Míchejte okamžitě a za jízdy, díky naprosto novým Traktor Remix Setům, které jsou speciálně připraveny pro kluby. Remix Sety jsou připraveny Modeselektor & Sound Pellegrino Thermal Team, Diamond Version, Riva Starr feat. DJ Sneak a další - kompletní tracky rozsekané na jednotlivé beaty a smyčky, které můžete okamžitě použít a vytvořit svůj vlastní mix pomocí Remix Decků softwaru Traktor.


Steinberg: Cubasis 1.5

Aktualizace DAW pro iPad - Cubasis 1.5 - nově přidává virtuálně analogový syntezátor Micrologue s 50 továrními presety. K dispozici je 16 bicích sad podepsaných Allenem Morganem, které obsahují 80 MIDI smyček. Možnost funkce zmrazení (freezing) nástrojových stop umožňuje práci s větším počtem interních virtuálních nástrojů Cubasis. Z okna Instrument rack lze načítat a editovat nástroje Cubasis.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně