Disk.cz přinesl červnové novinky pro DJs a hudební producenty

9.6. 2013 11:23:04 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Ableton: Push

Je to teprve pár měsíců, kdy byl vydán Ableton Push a už jsou k vidění neuvěřitelně talentovaní muzikanti a jejich vystoupení. Pokud jste zvědaví, jak lze Push použít pro hru na tradiční nástroje, podívejte se na videa z webu výrobce. Mick Garcia je původně jazzovým kytaristou. Na Push si zahrál jazzový standard Donna Lee. Rishabh Rajan na Push zahraje krásně procítěnou skladbu na samplovanou nylonovou kytaru. Daniela Drumze používá rozsekané vzorky kytary a syntezátorů v Drum Rack Ableton Live.


Steinberg: Aktualizace Cubasis a Cubase iC Pro

Firma Steinberg vydala aktualizace Cubasis 1.4 a Cubase iC Pro 1.1. Aktualizace Cubasis přidává podporu MIDI hodin, MIDI thru, nové menu režimu záznamu pro možnost volby punch in/out, pre-roll a count-in. Aktualizace iC Pro pro ovládání Cubase z vašeho iOS zařízení, obsahuje samostatnou stránku jen s klávesovými zkratkami na celou obrazovku (pouze iPad), umožňuje exportovat a importovat presety klávesových zkratek, podporuje režim Stereo combined panneru a opravuje problémy zjištěné uživateli.


Studiologic: Sledge

Italský tvůrce elektronických nástrojů Studiologic vydal novou aktualizaci firmwareu svého oblíbeného modelovaného analogového syntezátoru Sledge. Aktualizace zdvojnásobuje maximální polyfonii na 16 současně znějících hlasů. Nedávno byl Sledge nominován na prestižní ocenění M.I.P.A. v klávesové kategorii za inovativní produkt. Stal se již také základem pro živou hru i studiovou práci klávesáků světové třídy, jako jsou například Derek Sherinian, Jordan Rudess a Geoff Downes.


Steinberg: Cubase 7.0.4

Firma Steinberg s potěšením oznamuje vydání aktualizace Cubase 7.0.4 a Cubase Artist 7.0.4. Plnohodnotně podporovaná aktualizace přidává více než 20 vylepšení jako je lepší viditelnost MixConsole, nové MIDI funkce a vylepšení Chord Track. Aktualizace také řeší více než 45 problémů, nahlášených uživateli. Aktualizace je ke stažení zdarma pro všechny majitele Cubase 7 a Cubase Artist 7, z webových stránek výrobce.


Native Instruments: Abbey Road | 50s Drummer

Revize úsvitu populární hudby - Abbey Road | 50s Drummer do vaší produkce přináší autentická 50. léta s dokonalými detaily. Abbey Road | 50s Drummer nabízí zvuk velmi vzácných bubnů, které byly zaznamenány jak pomocí moderních technik a zařízení, tak pomocí dobových. Zachycují klasický zvuk bicích v raném rock and rollu, rythm and blues, country a jazzu. 50s Drummer nabízejí beaty prvních krůčků moderní hudby. Vyžaduje Kontakt 5 (součástí Komplete 9 a Komplete 9 Ultimate) nebo Kontakt 5 Player.


Steinberg: Vintage Classics Presety pro Retrologue

Vintage Classics VST Sound Instrument Set je rozšiřující balík zvuků pro Retrologue. K dispozici jsou typické zvuky syntezátorů třech desetiletí. Pomocí 400 presetů sólových zvuků, bas, ploch a zvukových efektů načtete do virtuálně-analogového syntezátoru Retrologue presety zvukového designera Dave Poliche a znovu získáte skutečné kouzlo zvuku 70. až 90. let. Oživte vzpomínky a vraťte se k těmto zlatým létům a nepřekonatelným nahrávkám zlatého věku elektronického rocku, new wave a snyth.


Steinberg: WaveLab 8.0.1

Firma Steinberg vydala údržbovou aktualizaci WaveLab a WaveLab Elements. Verze 8.0.1 řeší řadu problémů v oblasti uživatelského rozhraní, pracovních ploch a plug-inů. Celkem bylo opraveno 40 chyb. Aktualizace WaveLab 8.0.1 jsou k dispozici zdarma pro všechny majitele WaveLab 8 a WaveLab Elements z webových stránek výrobce.


IK Multimedia: Aktualizace iLectric Piano a iGrand Piano

Aktualizace iLectric Piano a iGrand Piano pro iOS na verzi 1.1 přidává podporu Audiobus a zvuk na pozadí. S nejnovější aktualizací můžete pokračovat v přehrávání u iGrand Piano nebo iLectric Piano na pozadí, a to i když je otevřena jiné zvuková aplikace. To znamená, že můžete vrstvit zvuky iGrand Piano, iLectric Piano a SampleTank a nebo jiných zvukových aplikací. A nebo můžete vysílat MIDI data na různých MIDI kanálech pro přehrávání různých partů nebo nástrojů najednou.


Native Instruments: Battery 4.0.2

K dispozici je nová aktualizace Battery 4.0.2, která je zdarma pro všechny majitele Battery 4 (je součástí Komplete 9 a Komplete 9 Ultimate). Tato aktualizace přidává podporu RTAS formátu plug-inu pro Pro Tools 10 a starší. Opravuje problém se speciálními znaky a různé další drobné problémy. Verze 4.0.2 obsahuje také všechny vlastnosti předchozí verze 4.0.1. Aktualizace je k dispozici z aplikace NI Service Center.


Ableton: Live 9.0.4

Společnost Ableton aktualizovala Live na verzi 9.0.4. Aktualizace opravuje nalezené chyby předchozí verze. Live 9.0.4 je ke stažení buď přímo ze samotné aplikace Live nebo z webových stránek výrobce. Pro všechny majitele Ableton Live Intro, Live Standard nebo Live Suite, je tato aktualizace zdarma.


Universal Audio: UAD software v.7

Firma Universal Audio aktualizovala software pro své DSP akcelerační karty UAD-2 a zvuková rozhraní Apollo. Nový UAD v7.0 Software obsahuje 3 nové plug-iny: Ocean Way Studios; SPL® TwinTube Processor; Sonnox® Oxford Inflator a k dispozici jsou také nové vlastnosti zvukového rozhraní Apollo, včetně podpory kaskádování většího počtu jednotek a virtuálního vstupu a výstupu.


Native Instruments: Pulswerk Expansion pro Maschine

Nové rozšíření pro Maschine - Pulswerk - je speciálně navrženo pro minimalistický house a techno. Kromě 30 sad bicích obsahuje Pulswerk jedinečné Special Kits, které byly exkluzivně vytvořeny z laditelných zvukových zdrojů. Rozšíření obsahuje také řadu Multi-Effect sad, s předdefinovanými sekvencemi, řetězce efektů synchronizované s tempem a 60 speciálně navržených presetů Massive. Díky tomu všemu nabízí Pulswerk producentům masivní nástroj pro změnu hudebních nápadů ve finální produkt.


Native Instruments: Traktor DJ pro iPhone

Traktor DJ - DJská aplikace pro iOS - je nyní k dispozici také pro iPhone a iPod Touch. Vytvářejte zdrcující DJské sety použitím běžných iPhone gest. V rukách máte krásné křivky zvukových vln. Nastavujte přímo z vašeho iPhone mřížku dob, cue body a BPM tagy. Vše bude okamžitě synchronizováno s nastavením v počítačové aplikaci Traktor Pro. iOS aplikace je perfektně připravená pro displej iPhone. Traktor DJ pro iPhone vám do rukou vkládá profesionální DJský nástroj. DJing přímo z vašich rukou.


Steinberg: Načítání projektů z Cubasis do Cubase

Firma Steinberg aktualizovala rozšíření Cubase, pomocí kterého lze přímo načítat projekty vytvořené v Cubasis - iOS DAW. Aktualizace Cubasis Project Importer 1.1 je určena pro Cubase 7, Cubase Artist 7, Cubase 6.5, Cubase Artist 6.5 a Cubase AI/Elements/LE 6. Aktualizace nabízí podporu nových vlastností a funkcí, které byly představeny v Cubasis 1.3 a opravuje pět drobných problémů.


RODE: iXY získal cenu AIDA Design Award


Mikrofon RODE iXY byl nedávno oceněn velmi prestižní cenou od Australian International Design Awards. Toto ocenění patří v oblasti designu mezi jedno s největší historií a uznáním. iXY obdržel hlavní cenu Design Award v kategorii spotřební elektroniky na slavnostním předávání cen, které se konalo v Circular Quay v australském Sydney. Soutěž se nesla v duchu opravdu skvělých produktů významných značek a celkově probíhala na velmi vysoké úrovni. iXY se dostalo výtečného hodnocení jak od zákazníků, tak od profesionálů, zabývajících se zvukovou technikou. Ve spojení iPod, iPad a iPhone je jednoduché přenosné řešení pro záznam zvuku v terénu, studiu, učebně, ... prostě kdekoliv a ve špičkové 24-bit/96kHz kvalitě.


Native Instruments: Remix sady pro Traktor

Na Beatport a What People Play je k dispozici pět nových Remix sad. Remix sady pro NI Traktor od Fatboy Slim, Steve Aoki, Daniel Dexter, Ekkohaus a Mladen Tomic, jsou kompletní tracky, rozřezané do beatů a smyček. Okamžitě je lze použít s Remix Decky softwaru Traktor a ovládat je třeba pomocí Traktor Kontrol F1. Načerpejte nové palivo pomocí dalších DJských setů.


IK Multimedia: AmpliTube 3.0 pro iPhone/iPad

Firma IK Multimedia je celosvětovým lídrem v oblasti hudebních aplikací a příslušenství pro mobilní zařízení. Nyní vydala novou verzi oceňované iOS aplikace AmpliTube, která přidává kompletní možnosti multi-tracku, časovou osu, editaci zvuku a nové modely kytarových zařízení. Díky tomu je AmpliTube nejkomplexnějším kytarovou a zvukově produkční aplikací, jaká je vůbec k dispozici. Uživatelé tak nyní mohou hrát, cvičit, skládat a nahrávat kompletní skladby od začátku až do konce.


Steinberg: Nuendo 6.0.4

Firma Steinberg oznamuje vydání údržbové aktualizace Nuendo 6.0.4. Aktualizace přidává více než 20 vylepšení, včetně lepší viditelnosti a přehlednosti okna MixConsole, dále nové měření hlasitosti a také vylepšení v oblasti ADR. Aktualizace 6.0.4 navíc řeší více než 45 problémů, které byly nahlášeny uživateli. Aktualizace 6.0.4 je pro všechny majitele Nuendo 6 k dispozici zdarma z webových stránek výrobce.


AKAI: MPC Software 1.4

Firma AKAI vydala aktualizaci MPC Software 1.4 pro MPC Renaissance a MPC Studio. Poslední verze obsahuje řadu vylepšení a vlastností, o které žádali samotní producenti a uživatelé po celém světě. Novinkami jsou: plnohodnotná podpora 64-bit; výběr většího počtu souborů v prohlížeči; přijímá MIDI clock; export sběrnic Return; načítání samplů během přehrávání; abecední řazení seznamu samplů a řada dalších vylepšení, která vylepšují použitelnost a funkce MPC Studio a MPC Renaissance.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně