DJs a producenti. Je tu Disk.cz s květnovými novinkami!

23.5. 2013 18:48:53 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

IK Multimedia: Orange sbírka v AmpliTube

IK Multimedia AmpliTube Custom Shop (je součástí AmpliTube 3) má nyní k dispozici ucelenou sbírku zesilovačů a kabinetů Orange v jednom balení. K dispozici je následujících 8 modelů zesilovačů: AD 200; Dual Terror; OR 50; Thunderverb 200; Tiny Terror; AD30TC; Rockerverb 50; OR-120 a 9 konfigurovatelných příslušných reproboxů. Získáte modely odpovídající skutečným originálům některých historických i současných vysněných zařízení Orange.


Steinberg: Cubase a Nuendo aktualizace

Firma Steinberg vydala aktualizace Cubase 7.0.3, Cubase Artist 7.0.3 a Nuendo 6.0.3. Na základě požadavků a zpráv od uživatelů nabízejí aktualizace 20 vylepšení a řeší téměř 70 problémů předchozích verzí. Všechny ostatní aktualizace jsou nyní k dispozici zdarma z webových stránek výrobce.


Avid: Pro Tools 11

Nejvýkonnější DAW je ještě lepší. S naprosto novým vysoce efektivním zvukovým enginem, 64-bitovým výkonem a převratnými vlastnostmi, umožňují Pro Tools 11, aby se i ty nejnáročnější zvukové, hudební a zvukové postprodukce řešily snadno se zaměřením na nejlepší možný zvuk. Vytvářejte větší a komplikovanější projekty. Zažijte velmi nízkou latenci při poslechu záznamu, aniž byste omezovali výkon plug-inů. Přehrávejte a pracujte se širokou škálou HD video formátů, přímo na časové ose Pro Tools.


Avid: Fast Track Solo a Duo

Fast Track je série přenosných zvukových USB rozhraní studiové kvality, která nabízejí vše, co potřebujete, aby se z vašeho Macu, PC nebo iPadu stal kompletní hudební nahrávací systém. Ideální na doma, do studia i na cesty. Solo: 2x2 kanály vstupů/výstupů; 1 XLR mikrofonní vstup s 48V phantomovým napájením. Duo: 2x2 kanály vstupů/výstupů; 2 kombinované XLR mikrofonní vstupy s 48V phantomovým napájením. 2 jack 6,3 nástrojové vstupy. Součástí jsou Pro Tools Express.


Steinberg: WaveLab 8

WaveLab 8 je nejnovější a nejmodernější verzí softwarového masteringového řešení, které se stalo standardem v oboru. Pozvedněte svůj zvuk k dokonalosti s více než 150 novými vlastnostmi nabízí WaveLab 8 ještě větší počet pracovních nástrojů a vylepšení v oblasti pracovního prostředí. Systém pro ovládání až 8 sestav poslechových monitorů. Měření kompatibilní s EBU R128. iZotope MBIT+TB, Voxengo CurveEQ, Brickwall Limiter, Tube Compressor... Master Transport Panel. K dispozici v květnu.


Universal Audio: Apollo 16

Světový výrobce profesionálního zvukového záznamového HW a SW, Universal Audio, představuje Apollo 16. Nabízí 16x16 analogových vstupů/výstupů nejlepší kvality. S počítačem Apollo komunikuje pomocí FireWire a je připraveno pro Thunderbolt. Navíc obsahuje UAD-2 Quad jednotku pro procesing UAD efektů. Díky možnosti kaskádování většího počtu jednotek můžete získat až 32x32 analogových vstupů/výstupů. Apollo 16 nastavuje nový standard v oblasti vysoce kvalitního záznamu klasického analogového zvuku.


Steinberg: UR824 s podporou 192kHz

Firma Steinberg s potěšením představuje nové ovladače a firmware pro své USB zvukové rozhraní UR824. Tato poslední verze nabízí podporu vzorkovací frekvence až do 192 kHz. Takže můžete nahrávat ve vysokém rozlišení zvuku, až do 24-bit/192 kHz. Kromě vzorkovací frekvence 192 kHz byla také přidána variant se 176,4 kHz, která se hodí pro záznam v CD kvalitě. Tools for UR824 verse 1.5 a příslušná aktualizace firmware, je ke stažení z webových stránek výrobce.


AIR: Ignite 1.1

Kromě hlubší úrovně integrace s M-Audio klaviaturami, nabízí Ignite 1.1 také podporu nových zvukových rozhraní M-Audio M-Track série. Verze Ignite 1.1 navíc obsahuje četná vylepšení v oblasti pracovních postupů. Díky tomu je práce s Ignite ještě efektivnější a zároveň zábavnější. Nepřehlédněte například automatické mapování bicích na pady série klaviatur Axiom, vylepšení ovládání hlasitosti a stereopozice a nebo možnosti ovládání zaznamenaných klipů přímo z klaviatury.


Native Instruments: Monark

Native Instruments Monark přináší zvuk krále monofonních analogových syntezátorů. Nový standard pro analogové modelování. Jeho ohromující přesnost již nyní ohromuje umělce a uživatele po celém světě. Nezaměnitelná kombinace síly, bohatství a hudebních tónů - ideální volba pro monumentální, organické basy a charismatické leady. Přidejte do své výbavy dynamický, analogový královský zvuk Monark a zažijte legendu na vlastní kůži. Monark je součástí Komplete 9 a Komplete 9 Ultimate.


Waldorf: Rocket - ovládání z iPadu

Rocket Control je aplikace pro iOS zařízení, pomocí které můžete vzdáleně ovládat svůj syntezátor Waldorf Rocket. Ovládejte Patche, hrajte na Rocket pomocí virtuální klaviatury, mějte přehled o nastavení a editaci přímo na obrazovce vašeho iPadu a nebo kompletně ovládejte zvuk, přímo z iPadu. Rocket Control App je k dispozici zdarma z Apple App Store.


Steinberg: Cubasis 1.3

Firma Steinberg vydala aktualizaci iOS aplikace Cubasis 1.3. Tato aktualizace obsahuje nový 4-pásmový parametrický StudioEQ, Brickwall Limiter, možnost importu a exportu souborů typu FLAC a tlačítko MIDI panic pro vyslání resetu do MIDI. Navíc bylo vyřešeno 20 problémů nahlášených uživateli. Projekty vytvořené v Cubasis lze přenést přímo do Cubase a dále s nimi pracovat na počítači v plnohodnotném DAW. Majitelé Cubasis mohou aktualizaci stáhnout zdarma z App Store.


Ableton: Live 8.4.1

Firma Ableton aktualizovala Live 8 na verzi 8.4.1. Přidán byl průzkum spokojenosti uživatelů. Po několika hodinách provozu se uživatele Live dotáže, aby software ohodnotil. Přidána byla podpora pro ovládání pomocí Novation Launchkeys série a ovládání pomocí M-Audio Axiom Air Mini 32. Opraveny byly chyby předchozích verzí, jako například export videa při 48 kHz. Aktualizace je ke stažení zdarma pro všechny majitele Ableton Live 8 nebo Live 8 Suite.


Native Instruments: Battery 4

Battery 4 je prvotřídní sampler 21. století. Nabušená knihovna obsahuje 79 nových sad, které jsou připravené na míru pro elektronickou a hip hop hudbu. Battery 4 vám nabízí absolutní kontrolu nad vašimi zvuky bicích. Snadné prohledávání, jednoduchá editace, plus směrování signálu pomocí drag-end-drop a sidechaining. Efekty studiové kvality. Bude vás inspirovat znovu a znovu. Vystřelte své bicí do budoucnosti - s Battery 4. Je součástí balíků Komplete 9 a Komplete 9 Ultimate.


RME: MADIface XT

První USB 3.0 zvukové rozhraní na světě, nemá pouze 3 vstupy/výstupy MADI s 64 kanály (na vstupu a na výstupu), ale také dva mikrofonní/linkové vstupy, 2 XLR linkové a jeden stereo sluchátkový výstup. A navíc jeden AES/EBU vstup/výstup. Celkem je k dispozici 196 zvukových vstupů a 196 zvukových výstupů. Plus řada MIDI portů přes USB, MADI a DIN. To vše lze použít velmi mobilně a s typickou stabilitou a výkonem RME. XT využívá PCI Express a USB 3.0 pro garanci vysoko-rychlostního přenosu dat.


RME: OctaMic XT

Univerzální hi-end předzesilovač/konvertor. OctaMix XT je švýcarským armádním nožem mezi RME rozhraními. Osm moderních mikrofonních/linkových/nástrojových předzesilovačů s A/D převodníky 192 kHz/24 bit, AutoSet funkcí, čtyřmi D/A převodníky pro monitoring analogového nebo digitálního vstupu a plnohodnotné MIDI ovládání z USB, DIN a MADI. Inženýři RME zkrátka nebyli k zastavení. Vše lze snadno zapojit a naroutovat díky pohodlnému TFT displeji.


RME: MADIface USB

Mobilita MADI v celé své kráse. MADIface USB je kompaktní zařízení, které nabízí MADI vstup/výstup přes rozhraní USB2 s plnohodnotnou podporou 64 kanálů. Zařízení je robustní, napájí se přímo z USB a nabízí stejnou spolehlivost, jako všechna RME zařízení. SteadyClock, stejně jako známá kompatibilita RME MADI, zajišťuje bezproblémový provoz s dalšími zařízeními.


RME: TotalMix FX App

TotalMix FX pro iPad® umožňuje plnohodnotné ovládání hardwarového mixu a DSP efektů zařízení Fireface UFX, UCX a Babyface, jestliže jsou tato zařízení v režimu Class Compliant. To uživatelům umožňuje vytvářet, ukládat a načítat kompletní nastavení mixu přímo z iPadu. Navíc lze ovládat různé parametry hardwaru, jako je přepínání phantomového napájení mikrofonů, přepínání mezi typem vstupu mikrofonní/linkový/nástrojový a přepínání mezi vzorkovacími frekvencemi.


Ableton: Live 9.0.3

Firma Ableton aktualizovala Live na verzi 9.0.3. Aktualizace obsahuje řadu vylepšení, opravu chyb předchozích verzí a změn pro Push. Vylepšení se týkají jak přidání nového skinu Disco, tak řady funkcí v preferencích, oprav chyb i rozšíření kompatibility s dalšími hardwarovými zařízeními. V hardwaru Ableton Push bylo opraveno několik zjištěných chyb. Aktualizace Ableton Live 9 Intro, Live 9 Standard nebo Live 9 Suite je k dispozici zdarma pro všechny majitele příslušné verze Live 9.


IK Multimedia: T-RackS 4.1

Firma IK Multimedia vydala aktualizaci T-Racks a představila tři nové masteringové moduly. Nově jsou k dispozici Bus Compressor, White Channel a Tape Echo, plus byla přepracovaná grafická podoba British Channel modulu. Tři nové efektové procesory lze použít buď jako samostatné plug-iny a nebo jsou integrovány v plug-inech T-RackS. Plug-iny lze snadno vyzkoušet a následně jej může koupit kterýkoliv majitel T-RackS Free, Classic, DeLuxe a Grand edice. Zlepšená byla spolehlivost celého systému.


Steinberg: Cubase iC Pro 1.0.4

Firma Steinberg vydala aktualizaci iOS aplikace pro ovládání DAW Cubase - Cubase iC Pro 1.0.4. Jedná se o údržbovou aktualizaci opravující drobné problémy předešlých verzí. Poslední aktualizace navíc umožňuje ruční vložení IP adresy vašeho počítače. Aktualizace je k dispozici zdarma z App Store, pro všechny majitele Cubase iC Pro.


Presonus: Kapela KMFDM na turné s pultem StudioLive 24.4.2.

Americká alternative-industrial rocková legenda KMFDM, která letos slaví 29 let na scéně, vyrazila při příležitosti tohoto výročí na americké i evropské turné. Na celé šňůře využívá digitální mixážní pult Presonus StudioLive 24.4.2. Sascha Konietzko, leader kapely, nám prozradil, co bylo hlavním důvodem, proč se rozhodli právě pro StudioLive: "Naprosto jednoduchá obsluha a především bezdrátová kontrola monitoringu prostřednictvím iPhonu nebo iPadu."

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně