Březnové tipy Disk.cz: co je nového ve světě DJs a hudebních producentů?

3.3. 2013 17:14:31 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

ESI: MIDI nTour CX

MIDI nTour CX je nové MIDI rozhraní od firmy ESI v podobě sympatického kabelu, který pracuje s iPhone, iPod touch a iPad. Je určen pro Core MIDI kompatibilní aplikace, jako např. syntezátory či sekvencery. S MIDI nTour CX jednoduše propojíte vaši oblíbenou hudební aplikaci (např. GarageBand) s jakýmkoliv MIDI keyboardem či hardware opatřeným standardním 5-pin DIN konektorem. Kabel poskytuje perfektní MIDI časování a výkon za velmi příznivou cenu.

 


IK Multimedia: AmpliTube Jimi Hendrix Anniversary Collection

IK Multimedia spolu s Authentic Hendrix, LCC, vydaly na počest 70. výročí narozenin Jimiho Hendrixe, speciální výroční AmpliTube Jimi Hendrix. Novými zařízeními této kolekce jsou: SilverTwelve (postavený na Silvertone Twin Twelve 1484), který Hendrix používal v rané fázi své kariéry; JH Gold (postavený na Marschall JTM 45) - zesilovač, který Hendrix od roku 1968 používal téměř výhradně; JH1200 (postavený na Sunn 1200) - výkonná lampová basová hlava; EP Tape Echo (postavený na Maestro Echoplex).

 


Steinberg: HALion a HALion Sonic aktualizace

Steinbreg vydal novou údržbovou aktualizaci VST nástrojů HALion Sonic a HALion. Obě aktualizace - HALion 4.5.4 i HALion Sonic 1.6.3 - řeší problém s otevíráním a načítáním HALion/HALion Sonic projektů v Cubase 7. Aktualizace jsou k dispozici zdarma z webových stránek výrobce.

 


Unicersal Audio: UAD v6.5 s LA-2A, API 500 a Softube Amp Rooms

Nově vydaná verze softwaru UAD 6.5 pro akcelerační DSP jednotky firmy Universal Audio, nabízí řadu nových plug-inů, které rozžhaví vaše mixy - revize klasického LA-2A (typický kompresor pro vokály), historické API 500 ekvalizéry (skvělé pro míchání bicích a kytar) a dokonce i vůbec první simulace od partnerského vývojáře, Softube (sada moderních a vintage modelů kytarových zesilovačů). UAD v6.5 navíc nabízí plnohodnotnou 64-bitovou architekturu pro Windows a nově i pro Mac OS X.

 


Steinberg: Cubase 7.0.2

Firma Steinberg vydala údržbovou aktualizaci verze 7.0.2 pro Cubase 7 a Cubase Artist 7. Obě dvě aktualizace jsou oficiálně plně podporované a prošly kompletním testováním. Aktualizace přidává několik vylepšení a řeší více než 30 problémů předchozích verzí, které uživatelé nahlásili. Od verze 7.0.2 lze načítat a ukládat nastavení celého mixu. Track Presety lze aplikovat pro jakoukoliv stopu (včetně FX/Group). Aktualizace zároveň zajišťuje plnou kompatibilitu s hardwarovými produkty Steinberg.

 


IK Multimedia: iLectric Piano

iLectric Piano jsou první elektrifikovaná piana studiové kvality pro iPad. K dispozici je více než 40 elektrifikovaných pian, Clavinety a Grand piana. Vše pečlivě nasamplováno z originálních nástrojů. Kromě reprodukce originálních zvuků nabízí aplikace různé moderní nástroje pro tvorbu vlastního jedinečného zvuku. Nechybí ani efektová jednotka. Díky záznamníku MIDI lze jakýkoliv hudební nápad okamžitě nahrát a poté vyexportovat ve zvukovém formátu WAV nebo m4a a následně soubor sdílet.

 


Steinberg: Aktualizace CMC ovladačů

Firma Steinberg vydala novou aktualizaci pro sérii CMC ovladačů pro Cubase a Nuendo. Poslední verze softwaru "Tools for CMC" nabízí kompletní kompatibilitu s Cubase 7 na systémech Mac i PC. Aktualizace je k dispozici zdarma pro všechny majitele jakéhokoliv DAW ovladače CMC série z webových stránek výrobce.

 


Alva Audio: Nanoface - nové ovladače

Společnost ALVA AUDIO oznámila novinky týkající se USB zvukové karty Nanoface. Některým uživatelům nevyhovovala absence softwarového ovládacího panelu, proto byl do aktuálních ovladačů přidán kontrolní panel, kterým je možné ovládat funkce zvukové karty. Klasické ovládání hardwarovým ovladačem samozřejmě zůstává beze změny. Nově přibyla také možnost uživatelské aktualizace firmware. Firmware i nové ovladače lze stáhnout z webových stránek výrobce.

 


Numark: NS6 - Serato zdarma

Numark, přední světový výrobce DJské techniky, už před časem oznámil spolupráci se značkou Serato, tvůrcem inovativního DJského softwaru. Na základě tohoto partnerství začaly DJské konzole Numark NS7, V7 a NS6 plnohodnotně podporovat DJský software Serato. Stávající i noví majitelé mohou nyní upgradovat svůj software na plnou verzi Serato DJ a to úplně zdarma!

 


Native Instruments: Traktor DJ app

Traktor DJ je první profesionální DJský software pro iPad na světě. Vytvořte mix během okamžiku - položte své ruce přímo na krásné křivky vln a ovládejte je pomocí gest, které již důvěrně znáte. Traktor DJ se bez problémů synchronizuje s Traktor Pro 2, který vám umožní kompletní synchronizaci všech dob s mřížkou, práci s cue body, BPM a štítkování vaší kolekce Traktor. Revoluční, snadno použitelná DJská mixážní aplikace pro iPad.

 


Waldorf: Rocket

Plnohodnotný Waldorf syntezátor: silný, přímý a se spoustou lásky k detailu. Má neuvěřitelný zvuk. Obsahuje analogový více-režimový VCF s dolní-, pásmovou- a horní propustí, rezonanci až k samooscilaci a moderní sekci monofonního oscilátoru. Dále je vybaven výkonným arpeggiátorem a destruktivním obvodem Booster. Rocket je ideální stroj pro design zvuku a zábavu. V kombinaci s jeho velmi atraktivní cenou, se z něj stává klenot, po kterém budete toužit.

 


Native Instruments: Traktor Kontrol Stand

Traktor Kontrol Stand umožňuje optimální umístění Traktor Kontrol F1 nebo X1 na pódiu. Hliníkový profil zaručuje extra pevnou základnu. Ideální pro použití spolu s mix Traktor Kontrol Z2, který je stejně vysoký. Pogumované úchyty dokonale ladí s X1 a F1 a navíc zabrání jakémukoliv posouvání během vašeho hudebního výkonu. Jedinečná konstrukce drží váš hardware v bezpečí také během přepravy, jako v pouzdře, takže Traktor Kontrol Stand je základem nejen v klubu, ale i na silnici.

 


REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně