Disk.cz přínáší únorové tipy pro všechny DJe a hudební producenty

8.2. 2013 07:48:25 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

IK Multimedia: iKlip 2

IK Multimedia představuje 2. generaci stojanů pro iPad a iPad mini. Nový iKlip 2 nabízí bezpečný a robustní způsob, pro přichycení všech typů iPadu (od iPad 2. generace výš) na mikrofonní stojan. Pozice uchycení může být horizontální nebo vertikální a samotný iPad lze také rychle otáčet mezi orientací na výšku a na šířku, bez jakéhokoliv nářadí. A nový iKlip 2 lze přichytit na větší stojanové tyče, až do průměru 1,2". Lepší montážní systém navíc zaručuje, že můžete začít během několika vteřin.


IK Multimedia: iLine Mobile Music Cable Kit

iLine Mobile Music Cable Kit je sada šesti vysoce kvalitních audio kabelů, které uživatelům chytrých telefonů, tabletů, MP3 přehrávačů a notebooků poskytnou nástroje pro to, aby zvládli prakticky jakékoliv směrování signálu a jakoukoliv situaci při kabeláži. 24K pozlacené konektory pro maximální konektivu ve všech situacích. Vysoce čisté měděné vodiče pro nejvyšší kvalitu přenosu signálu. Nízkokapacitní izolace pro zachování přechodových jevů. Vysoce účinné stínění. Součástí balení je kufřík.


Steinberg: UR22

Zvukové rozhraní 2X2 s USB 2.0, 2x D-Pre a 192 kHz. Díky dvěma mikrofonním předzesilovačům D-Pre, nejlepším 24-bit/192kHz převodníkům ve své třídě a pevném kovovém pouzdře, nabízí zvukové a MIDI rozhraní UR22 čistý zvuk, ať jste kdekoliv. Díky samostatnému Hi-Z přepínači pro vstup 2, nezávislému sluchátkovému výstupu a phantomovému napájení, je toto zařízení se dvěma vstupy a dvěma výstupy ideální volbou pro mobilní muzikanty, DJ a kohokoliv mezi nimi.


IK Multimedia: Kompatibilní s Androidem

Mobilní hudební zařízení od IK jsou nyní kompatibilní také s Androidem. Spolu s představením první záznamové aplikace pro Android, iRig Recorder, IK Multimeria oznamuje, že pět zařízení z oblíbeného iOS příslušenství, je nyní kompatibilních také se zařízeními Android. Použijte iRig MIC (kondenzátorový mikrofon), iRig MIC Cast (mobilní hlasový mikrofon), iRig PRE (připojení jakéhokoliv mikrofonu, včetně studiových), iRig MIX (DJský mix) a stojan iKlip STUDIO s vaším Android zařízením.


M-Audio: Ignitine

Ignite software, který je součástí balení řady MIDI klaviatur M-Audio, je k dispozici. Uživatelsky přívětivá aplikace pro záznam a editaci zvukových a MIDI dat nabízí kreativní pracovní prostředí; okamžitou integraci s klaviaturami M-Audio a vynikající AIR zvuky. Smart MIDI technologie vám pomůže nastartovat vaší kreativitu a rozproudit myšlenky. Chord Player generuje akordické patterny z jediné hrající klávesy. Phrase Player naopak nabídne jedno-hlasou linku, kterou přidá k vaší kompozici.


AKAI: MPX8

MPX8 je jedním z nejvíce inovativních Akai Professional pad nástrojů současnosti. Na SD kartu mohou uživatelé nahrát prakticky jakýkoliv sample do MPX8 a tento sample pak přiřadit na libovolný z osmi podsvícených a rychlostně citlivých padů. MPX8 také obsahuje obrovskou knihovnu vestavěných standardních zvukových vzorků, které lze okamžitě použít pro živé vystoupení; ať už jste před davem obecenstva, v rádiu nebo ve studiu. Jasný modře podsvícený displej a intuitivní ovládání zajišťují, že se bude pohodlně ovládat za jakýchkoliv světelných podmínek. Součástí je sluchátkový výstup s konektorem jack 3,5mm a dva symetrické jack 6,3mm výstupy. Z MIDI světa jsou tu klasický MIDI pětikolík a USB MIDI vstupy a výstupy. "S MPX8 dáváme muzikantům do ruky nástroj pro rychlý a pohodlný přístup k prakticky neomezenému počtu zvuků, zvukových záběrů a jednotlivých úderů", řekl Dan Gill, Akai Professional Product Manager. Součástí MPX8 je drag-end-drop editor zvukových vzorků pro Mac® a PC. Uživatelé také mohou snadno ukládat a následně vyvolávat celé vlastní sady vzorků dohromady, jako jsou sady bicích. A na jednotlivé vzorky mohou aplikovat Reverb.


AKAI: MAX25

MAX25 je kompaktní verzí inovativní USB/MIDI/CV klaviatury a ovladače MAX49, která byla vydána v roce 2012. MAX25 nabízí všechny stejné špičkové vlastnosti a funkce, jako MAX49, včetně CV/Gate výstupu, polo-vyvážené klaviatury s Aftertouchem, vestavěného krokového sekvenceru, arpeggiátoru a oblíbených LED dotykových faderů po postupné nebo skokové změny parametrů. MAX25 bude nabízet 25 kláves, 4 dotekové fadery a 8 padů.


M-Audio: M-Track série zvukových karet

Nová série USB zvukových/MIDI orzhraní M-Audio M-Track obsahuje tři různé modely. M-Track série kombinuje robustní sadu funkcí s extrémní jednoduchostí použití pro každou úroveň muzikanta.

Od phantomového napájení a XLR konektorů, linkových vstupů, přepínač pro kytarovou úroveň signálu, přes zvukové TRS inserty, až po odposlech bez zpoždění - M-Track série poskytuje komplexní škálu vstupů, výstupů a možností zapojení, jejichž cílem je efektivní práce v moderním studiu a nebo na cestách. Jednoduché ovládání, účinné měření a robustní šasi dělají M-Track sérii ideální volbou pro každodenní drsné užití. Od začátečnického M-Track, až po M-Track Quad nabízí každý model spolehlivou platformu, která je schopná pojmout nesčetné množství zařízení, která mohou procházet a měnit se ve studiu.

M-Track

Tento začátečnický model nabízí dvoukanálový provoz. Každý kanál nabízí jak XLR, tak jack 6,3 vstupy. K dispozici jsou phantomové napájení (48V) a přepínač na kytarovou úroveň signálu. Profesionální převodníky a předzesilovače poskytují zvuk až ve 48 kHz a 24-bitech pro použití s prakticky jakýmkoliv softwarem. 4-segmentové LED měřáky a další LEDky informující o stavu nastavení, poskytují vizuální zpětnou vazbu o signálu v reálném čase. Jediný USB kabel zajišťuje přenos dat, ale poskytuje také napájení jednotce M-Track. Intuitivní ovládací prvky umožňují ovládání gainu, poměr mezi přímým signálem bez zpoždění a signálem z mixu, plus ovládání výstupní úrovně do sluchátek. Kromě symetrických jack 6,3mm výstupů jsou součástí samozřejmě také MIDI vstup a výstup. Tento silný balík je završen softwarem pro tvorbu hudby v podobě Ignite od AIR music a softwaru pro živou produkci Ableton Live Lite 8.

M-Track Plus

Dalším krokem domácího nebo pokročilejšího digitálního studia je M-Track Plus, který je postaven na stejném základu jako M-Track a navíc přidává digitální koaxiální S/PDIF vstup a výstup, který je umístěn na zadním panelu robustního, kovového krytu. Součástí balení M-Track Plus je také software pro hudební tvorbu AIR Ignite, ale také Avid Pro Tools Express, včetně USB iLok klíče.

M-Track Quad

Vlajková lodí M-Track série nabízí až čtyři současné zvukové vstupy. Stejně jako u celé série M-Track, nabízí M-Track Quad pro všechny vstupy možnost phantomového napájení (48V), linkové vstupy s konektory jack 6,3mm, přepínač pro úroveň signálu přímo z kytary a zvukové efekty na každou stopu. Druhý pár výstupů funguje nezávisle na ovládání výstupní úrovně hlavního výstupu, díky čemuž je M-Track Pro zase o něco všestrannější. Čtyř-kanálový M-Track Quad obsahuje napájecí zdroj, plus tři USB výstupy, díky čemuž jej lze použít jako běžný napájený USB hub. Součástí balení M-Track Quad je, stejně jako u ostatních modelů, software Ignite od AIR Music Create Software, plus Avid Pro Tools Express, včetně USB iLok klíče.


Avid: Pro série plug-inů

Firma Avid zahájila vydávání Pro série AAX Native a AAX DSP plug-inů třemi novými moderními procesory. Pro Compressor a Pro Expander (které jsou již nyní k dispozici), spolu s Pro Limiter (který bude k dispozici brzy), jsou první plug-iny nové řady, které spojují výhody a nové možnosti platformy plug-inů AAX. Všechny tři plug-iny nabízejí ohromující zvukovou kvalitu, výjimečné měření, nízkou latenci a efektivní využití DSP.


PreSonus: Sceptre

Žezlo (anglicky sceptre) je prastarý symbol královské autority. PreSonus Sceptre CoActual jsou studiové monitory, které nabízejí zvukovou kvalitu a možnosti ovládání hodné nejvyšší šlechtické úrovně. Cenou se ale drží v mezích majitelů projektových studií. Jádrem poslechových monitorů Sceptre je kombinace vlastních snímačů, moderního koaxiálního provedení a DSP, postaveném na TQ algoritmech. Výsledkem jsou koaxiální reproduktory, které jsou věrnější, než dokonce mnohem dražší studiové monitory.


PreSonus: Eris

Firma PreSonus představila sérii studiových referenčních monitorů Eris. Tyto 2-pásmové biamp poslechové monitory s vynikajícím poměrem ceny a užitnosti, nabízejí velmi přesnou odezvu, silné basy a velmi jasné výšky. Podle akustického prostoru je lze také různě nastavit, což uživatelům umožňuje vytvořit přesnější poslechové prostředí a nebo naopak simulovat různá obvyklá poslechová prostředí. To je vlastnost, která není v této cenové kategorii vůbec běžná. Eris E8 a E5 budou k dispozici v dubnu 2013.


PreSonus: StudioLiveAI-série PA reproduktorů

PreSonus představuje StudioLive AI-sérii reproduktorů. Nabízejí přesnost studiových monitorů na jevišti a jsou vybaveny ovládáním kompletně bezdrátovým nebo přes kabel a zároveň nabízejí monitoring pomocí iPadu nebo notebooku. Obsahují TQ algoritmy, které využívají větší počet plně přiřaditelných filtrů impulzní odezvy, eliminující odrazy horny a opravující akustické anomálie času a amplitudy. Výsledkem je PA systém s pozoruhodně jasným a soudržným zvukem studiové kvality: Studio…Live!


Native Instruments: Remix Sety

Firma Native Instruments vydala sedm exkluzivních uměleckých Remix sad, které jsou nyní k dispozici na Beatport a WhatPeoplePlay. Remixujte tracky přímo za chodu, s těmito novými Traktor Remix Sets od Toolroom Records, Der Dritte Raum, Martin Eyerer, Ray Okpara, Matthew Dear, Benjamin Damage a Tom Trago. Kompletní tracky rozebrané na jednotlivé doby a smyčky, které jsou připravené a přetransformované přímo pomocí Remix Decků softwaru Traktor.


Universal Audio: Apollo novinky

Firma Universal Audio zveřejnila novinky, kterými v budoucnu vylepší své špičkové zvukové rozhraní Apollo. Možnost sestavování jednotek do systémů umožní zaznamenávat větší hudební projekty na počítačích Mac a PC, tedy současné použití až 16 analogových I/O, včetně 8 mikrofonních předzesilovačů Apollo. A navíc také 12 digitálních I/O - perfektní pro záznam celé kapely najednou. Přepracovaná Console nabídne lepší vizuální kontrolu, režim Mix-Merge a zjednodušenou integraci do systémů Pro Tools.


RODE: VideoMic s odpružením Rycote Lyre

RODE uveřejnilo novou verzi oblíbeného mikrofonu VideoMic, která obsahuje nový systém odpružení od firmy Rycote. Ta se zabývá právě výrobou příslušenství k mikrofonům. Není pochyb o tom, že jejich systém odpružení Lyre je nejlepší na světě, a proto se ve firmě RODE rozhodli implementovat tento vynikající systém do chystaných produktů. A prvním z nich je právě nový VideoMic, který bude k dispozici současně s modelem se stávajícím systémem odpružení.


RODE: smartLav

RODE smartLav navazuje na platformu RODE Rec a iXY. Jedná se o špičkový klopový všesměrový mikrofon, který je možný připojit k headset konektoru na jakémkoliv iOS zařízení. Je to až neuvěřitelně cenově efektivní řešení pro každého, kdo chce nahrávat dialog, ať už do filmu, na svatbách, při schůzích, v kostele nebo na přednáškách. V kombinaci s jeho jednoduchostí a možností okamžitého sdílení díky funkcím mobilní aplikace RODE Rec, se jedná opravdu o neuvěřitelný produkt.


RODE: iXY

iXY je unikátní stereo mikrofon pro iPhone nebo iPad. Umožňuje přímo nahrávat s kvalitou záznamu až 24-bit/96kHz a díky tomu tak můžete vytvořit neuvěřitelně bohaté, čisté a přesné nahrávky.

iXY je perfektní mikrofon pro záznam od klubových akcí, až po velké koncertní show. Ideální je ale také pro záznam vaší kapely, sessions či hudebních nápadů. A reálná XY stereo konfigurace umožňuje zaznamenat přesně to, co slyšíte a díky nastavitelné citlivosti vstupní úrovně máte jistotu, že i hlasitý koncert bude křišťálově čistý. Záznam výukových hodin či obchodních jednání je otázkou jednoho ťuknutí na iPhonu/iPadu. iXY pracuje s jakoukoliv audio aplikací, nicméně aplikace RODE Rec umožňuje nahrávání až do zmíněné kvality 24-bit/96kHz a také nabízí presety pro maximální srozumitelnost, dávající fantastické výsledky v prakticky jakémkoliv prostředí.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně