Květnové novinky z DJské a producentské techniky představil Disk.cz

3.5. 2012 17:25:59 | dodal: Romana Chlupová [disk.cz] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Steinberg: Cubase 6.5.2

Firma Steinberg vydává pre-release aktualizaci 6.5.2 pro hudební produkční systém Cubase Artist. Aktualizace řeší dva specifické problémy, které mohou způsobovat nefunkční Key Editor a Score Editor. Aktualizace pre-release 6.5.2 je okamžitou reakcí na chybu nahlášenou uživateli. Aby bylo možné zveřejnit aktualizaci co nejdříve, neprošla tato verze kompletním procesem zkoumání kvality jakosti ve firmě Steinberg. Další plnohodnotná aktualizace 6.5.3 bude obsahovat všechna vylepšení verze 6.5.2.


Ableton: Live 8.3

Ableton aktualizoval Live na verzi 8.3, která přináší možnost načítání na SoundCloud přímo z dialogového okna Export Audio/Video. Přidána byla možnost automatické aktualizace softwaru a pravidelných kontrol nových verzí. Přímo z Ableton Live je nyní možné zasílat informace vývojářům Ableton pro lepší identifikaci chyb a vylepšování softwaru. Přidaná byla také podpora ovladače AKAI MPK Mini. Aktualizace je k dispozici zdarma pro všechny majitele Ableton Live 8.


Steinberg: skupina HALion produktů

Firma Steinberg oznámila aktualizace oblíbených produktů, softwarových zvukových pracovních stanic, postavených na HALion - HALion Sonic 1.6, HALion Sonic SE 1.6 a HALion 4.5.2. Aktualizace HALion Sonic zavádí podporu více-jádrových procesorů a nově v FX sekci obsahuje vynikající zvukový efekt MorphFilter. HALion Sonic navíc umožňuje hromadné načítání. Aktualizace HALion řeší problémy, zjištěné uživateli. Aktualizace jsou pro registrované majitele k dispozici zdarma z webových stránek výrobce.


ESI: Nové ovladače

Firma ESI uvolnila nové ovladače pro některé své zvukové karty. Konkrétně se jedná o Juli@, MAYA 44e a MAYA 44 XTe. Tyto ovladače opravují problém řady systémů, který nastával při hibernaci.


Steinberg: Sequel 3.0.1

Firma Steinberg uvolnila aktualizaci Sequel 3.0.1. Tato důležitá aktualizace řeší řadu problémů zjištěných uživateli a navíc přidává možnost přímého exportu na SoundCloud a do WaveLab. Aktualizace je k dispozici zdarma pro všechny registrované majitele Sequel 3 z webových stránek výrobce.


Avid: Pro Tools 10.1.2

Společnost Avid uvolnila aktualizaci Pro Tools 10 na verzi 10.1.2 pro Windows 7 i Mac OS X. Verze 10.1.2 je oficiálně podporovaná a doporučená aktualizace všem majitelům Pro Tools 10 (oceněnými cenou MIPA 2012) na systémech Mac OS X 10.6.7 až 10.7.3 nebo Windows 7 SP1. Aktualizace je k dispozici zdarma pro všechny registrované majitele Pro Tools 10. Ke stažení je z webových stránek výrobce nebo přímo z aplikace Pro Tools 10.


Steinberg: CMC série

Ve spolupráci Steinberg a DISK Multimedia, s.r.o. vznikl CMC Explorer v češtině. Po česky otitulkovaném 2 hodinovém video průvodci Cubase 6, se jedná o další přiblížení Steinberg produktů českému prostředí. CMC Explorer je flashová aplikace, která popisuje všechna tlačítka, otočné ovladače, dotekové fadery i LEDky modulárních DAW ovladačů specializovaných pro Cubase - CMC sérii. Prozkoumejte CMC sérii v češtině, na webových stránkách disk.cz.


PreSonus: Studio One Free

PreSonus vydal Studio One Free, novou vstupní verzi svého DAW pro Mac a Windows. Určen je pro začátečníky, kteří ještě nepotřebují pokročilé vlastnosti Studio One Artist, Producer a Professional. Studio One Free však nabízí všechny vlastnosti potřebné pro záznam a editaci základní hudební produkce, a jak název napovídá, je zdarma. Studio One Free obsahuje řadu funkcí ze svých větších bratrů. Stáhněte instalátor z webových stránek Studio One, nainstalujte jej a spusťte jako Free verzi.


Steinberg: Dark Planet

Steinberg vydal nový VST Sound Instrument Set, který je nabitý zničujícím výběrem filmových zvuků, smyček a působivých praskání nástrojů. Více než 800 presetů je vhodných pro tvorbu hudby ke sci-fi, masivním industriální tracky a temné ambientní produkce. Stovky leadů, bas, bicích a efektů vás budou inspirovat a zároveň mrazit. Nádherně navržená stránka makro nabízí přístup k integrovanému MacroFilter a vestavěným efektům. To ještě zvýší sílu vaší produkce a vyvolá představy vaší temné planety.


Steinberg: Cubase 6.0.7

Firma Steinberg uvolnila důležitou aktualizaci svých nahrávacích a produkčních systémů Cubase (Artist/Elements/AI/LE) 6. Aktualizace řeší problémy nahlášené uživateli a dokončuje úsilí po odstranění problémů pro všechny uživatele verze 6, které byly již dříve odstraněny ve verzi 6.5. Základní myšlenka aktualizací 6.0.7 a 6.0.6 je, nabídnout zákazníkům verze 6 opravu chyb zdarma. Aktualizace je k dispozici pro všechny registrované majitele Cubase (Artist/Elemets) 6, z webových stránek výrobce.


PreSonus: Studio One 2.0.5

Firma PreSonus vydala aktualizaci Studio One 2.0.5, která je k dispozici zdarma. Jedná se o aktualizaci všech verzí tohoto DAW softwaru pro Mac a Windows. Přidané byly důležité vlastnosti, jako je používání MIDI kontrolérů pro klávesové zkratky, Marker stopy se značkou Stop, vylepšené ovládání doprovodných stop, vylepšené modely vintage zesilovačů v plug-inu Ampire XT a další - celkem 22 nových funkcí a vylepšení. Aktualizace 2.0.5 je ke stažení z webových stránek PreSonus.


Steinberg: Nuendo 5.5.3

Firma Steinberg uvolnila nejnovější aktualizaci svého moderního softwarového post-produkčního systému Nuendo, verzi 5.5.3. Aktualizovaná verze přináší funkce Lane comping, ještě intuitivnější přístup k více-stoptém kvantizaci a podporu 64-bitového ReWire. Výše zmíněné funkce byly již dříve představeny v aktualizaci Cubase 6.5. Aktualizace je k dispozici zdarma pro všechny registrované majitele Nuendo 5, z webových stránek Steinberg.


KRK: Ergo

ERGO je zvukové zařízení a systém pro korekci místnosti, navržené pro proměření a analýzu fázových a frekvenčních problémů. Nově mohou být kalibrační data ukládána a znovu načítána, takže lze provádět více nastavení pro různé poslechové místnosti. Podporuje Mac OS X 10.7.3 a Windows 7 SP1 (32-/64-bit) a také vylepšuje možnosti ERGO v oblastech instalace, kalibrace a konfigurace. Součástí aktualizace je také možnost směrovat zvukový signál na sluchátkový výstup nezávisle na hlavním výstupu.


MOTU: Electric Keys 1.0.4

Firma MOTU aktualizovala Electric Keys na verzi 1.0.4, která nabízí kompatibilitu s posledními verzemi operačních systémů Mac OS X a Windows, včetně Mac OS X 10.7 (Lion) a Windows 7. Zároveň byla verze optimalizována pro lepší výkon. Aktualizace je k dispozici zdarma pro všechny registrované majitele Electric Keys, z webových stránek výrobce.


EVENT: 20/30

Hned po obnovené premiéře legendárních 20/20 BAS, přišla firma Event s úplnou novinkou. Zabrouzdali do neprobádaných vod třípásmových systémů - EVENT 20/30 - studiový nearfield monitor. Hlavní předností je speciálně navržený 3,3“ středový reproduktor, který je umístěn v navazujícím zvukovodu výškového reproduktoru. Díky tomuto řešení je zvuková vlna kompaktní. Brilantní přenos středních a vyšších frekvencí přináší opravu excelentní poslech, především pro vokály nebo akustickou muziku.


REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně