Burian & Burian: Spojuje nás obrovská láska k hudbě!

20.3. 2012 07:23:22 | dodal: Dalin [pnps] | toto je tisková zpráva, redakce neodpovídá za její obsah

Robert Burian

Před Cítadelou s Paul van Dykem jsme vyzpovídali československou dvojici Burian & Burian, čili Michaela a Roberta, která se premiérově představí právě 15. června v brněnské Kajot aréně. O jejich přístupu k hudbě, o spolupráci s élevy české popové scény nebo třeba o skupině Oceán se dočtete na následujících řádcích.

Ahoj, nastal rok 2012, což může být podle určitého výkladu Mayského kalendáře poslední rok naší planety v takové podobě, v jaké ji známe. Jak by vypadal váš poslední týden před oním osudným datem, kdyby bylo na sto procent jisté, že Mayové měli pravdu?

Michael: Ahoj, Maysky kalendář je určitě zajímavý, ale na konec světa v letošním roce opravdu nevěřím a tak ti opravdu nemůžu říct jak by ten můj poslední týden vypadal.

Robert: Ahoj, ak by som mal byť úprimný, tak som sa nad týmto v skutočnosti ešte nikdy nezamyslel, ale myslím, teda som presvedčený, že ak by som vedel, že nasledujúci týždeň má byť môj posledný, tak určite by to nedopadlo nijak ináč ako PARTY a so všetkým čo k tomu patrí, aby som neodišiel z tejto planéty znudený JTo by som si nemohol dovoliť, pretože PARTY a ľudia, ktorí majú radi zábavu sú môj život od začiatku až do osudného konca a nemyslím si, že je na tejto planéte mladý člověk, ktorý nemá rád parties.

Pokud to vezmeme z optimističtějšího hlediska a budeme brát rok 2012 jako běžný rok, tak by mě zajímalo, s jakými cíly jste do tohoto roku vstoupili a to jak v profesním, tak osobním životě.

Michael: Můj osobní život v podstatě neexistuje, žiji na 100% můj profesní život. Možná je to škoda, ale bohužel to jinak neumím. Předsevzetí si nedávám, ale určitě mám připraveny nějaké plány. Určitě v letošním roce, jako projekt Burian & Burian, vydáme několik releasů. První je už venku a jmenuje se The Feel, další track je před dokončením a už teď mužu prozradit, že se bude jmenovat Run and Fly a vocal k němu nazpíval Samer Issa. Připravené jsou ale už i další tracky o kterých určitě uslyšíte v průběhu letošního roku. Mimo projektu Burian & Burian pracují i na další produkci. Hotový je například track Beautiful Love na kterém jsem spolupracoval s talentovaným Jeanem Lucem a ke kterém budu příští týden natáčet videoklip během mého vystoupení v Los Angeles.

www.rave.cz/shop
Kup si lístek na PvD na www.rave.cz/shop.

Robert: Do každého nového roku sa snažím vstúpiť s tým, aby bol lepší ako ten predchádzajúci. 2012 bude znamenať aj vydanie môjho druhého sólového albumu, kde som spolupracoval so zaujímavými ľudmi zo slovenskej ale aj českej scény. Okrem toho sa veľmi teším, že som v kontakte aj s ľudmi, ktorí sú na správnom mieste a ovplyvňujú aktuálny trend práve cez tie najväčšie médiá. Robím všetko preto aby som využil maximum k tomu aby som bol spokojný, aby som si splnil čo najviac cieľov a aby boli spokojní aj moji fans, to je pre mňa najdôležitejšie, pretože práve fans sú hnací motor môjho absolútneho pôsobenia na scéne. Avšak tento rok je pre mňa lepší ako tie predchádzajúce už len preto, že sa môžem zúčastniť tak prestížnej a veľkolepej akcie akou Citadela bezpochyby je. Je to pre mňa veľká pocta a neuveriteľne si to vážim.

Burian & Burian live PA je novinka na československé taneční scéně... Jak k této kooperaci došlo a co vás kromě společného příjmení spojuje?

Robert: Spolupráca vznikla spontánne a v podstate úplne prirodzenou cestou, vznikol nápad, pokecali sme a projekt bol na svete. Nebolo to v žiadnom prípade ani plánované ani účelové a ani nič podobné. V roku 2012 sústredím energiu práve do projektu Burian & Burian a ukázalo sa, že toto spojenie za tak krátky čas prináša už svoje ovocie, v každom prípade môžem prezradiť, že toto nieje ešte ani začiatok toho čo príde JA na otázku „čo nás okrem spoločného priezviska spája?“ odpoviem stručne - láska k hudbe :-)

Michael Burian

Michael: Náš projekt existuje od loňského roku, kdy jsem Roberta oslovil s žádosti o remix mého tracku Secret . Poté Robert navrhl spolupráci a já byl pro a hned jsem mu navrhl projekt Burian & Burian, který považoval za skvělý nápad a vše hned začalo. Během loňského roku máme za sebou remix pro Oceán a také Aviciho skladbu Bromance. Mimo to vyšel i nás první autorský track Réunion, který měl obrovský ohlas, což nás utvrdilo v tomto projektu dále pokračovat. Mimo našeho příjmení nás hlavně spojuje obrovská láska k hudbě a také pracovní nasazení s kterým do projektu oba jdeme.

Minulý rok jste udělali remix písně Odlesk tvůj od legendární skupiny Oceán. Jak jste se dostali k remixování této skladby a co se vám osobně vybaví v mysli, když je řeč o skupině Oceán?

Michael: Jsem od mladí obrovským fanouškem skupiny Oceán a během mého šestiletého pobytu v Českých Budějovicích jsem se i s členy skupiny osobně seznámil a jsme do dnes přátelé. Tím pádem to nebyla náhoda, když mne Honza Vozary o remix požádal a já jsem samozřejmě strašně rád vyhověl.

Robert: Odpoveď na túto otázku by som prenechal práve Michalovi, pretože ak si dobre spomínam, tak skupina oslovila práve jeho a potom sme remix doriešili spoločne. Skupina Oceán je pre mňa legenda a vždy budú mať muzikanti takéhoto formátu u mňa velikánsky obdiv. V Čechách mám veľké množstvo favoritov, pred ktorými mám rešpekt či už ako pred hudobníkmi tak aj ako pred ľudmi.

Na vašich dalších chystaných singlech jste spolupracovali se Samerem Issou a Benem Christovao. Čím vás zaujali zrovna tito dva elévové české popové scény a jaká s nimi byla spolupráce?

Michael: Kluky znám už delší dobu osobně a neberu je jako pop hvězdy, ale hlavně jako umělce . Podle mne jsou jedni z mála kdo tady má na pop scéně co říct a hlavně v sobě nosí i potenciál úspěchu v zahraničí. Track se Samerem už je nahraný a spolupráce byla naprosto skvělá. Na tracku s Benem právě společně pracujeme a tak výsledek zatím nemůžu komentovat, doufám ale že to dopadne tak, jak jsem si představoval.

Poprvé se představíte v Burian & Burian live PA právě na Citadele v Kajot aréně. Live PA je poměrně široký pojem - na co konkrétně se návštěvníci mohou těšit a co si pod tímto názvem mají představit?

Michael: V programu máme vyhrazené dvě hodiny a v těchto 120 minutách se představí Robert ve svém krátkém setu, poté přestavíme živé naší společnou produkci a na závěr se představím já v krátkém sólo setu. Pro vystoupení budeme používat aktuální hardware a software, který používáme i při produkci ve studiu.

Michale, ve spojitosti s českou a potažmo i slovenskou taneční scénou, takřka každý zahraniční DJ mluví o úžasném publiku, které tu máme. Ty máš díky svým zahraničním výjezdům poměrně slušnou možnost srovnání. Je tomu opravdu tak a je to určité československé specifikum? Dalo by se naše publikum přirovnat k nějakému jinému?

Michael: Milují domácí publikum! Cítím to ale asi trochu jinak, protože jsem doma a je to pro mě domácí publikum. Zažívám ale i skvělé akce i v zahraničí. Vždy je to o místě a o momentální náladě lidí, kteří se na akci sejdou. Zažil jsem skvělou party doma, ale někdy i slabší a nudnou a stejně tak je to i venku. Někdy můžeš zahrát v Miami a vše je skvělé a jedinečné a pak přijedeš do Dallasu a party nestojí za nic :)

Oba pracujete na tom, abyste se dostali co nejvíce do zahraničí - k tomu je zapotřebí i určitá jazyková vybavenost. Měli jste s tím někdy zezačátku kariéry problém nebo je hudba natolik univerzálním jazykem, že se šlo s lidmi v zahraničí vždycky nějak domluvit?

Robert: Hudba je bezpochyby univerzálny jazyk a v živote som nezažil lepší pocit ako keď spravíme niečo v štúdiu a potom to môžeme prezentovať ľuďom a oni to príjímajú s obrovským nadšením bez ohľadu na to či je to na slovensku, v Čechách, v Nemecku, alebo hocikde inde na svete. Tá dávka energie, ktorú človek dostane od ľudí naspäť počas svojho vystúpenia sa nedá porovnať s ničím. Čo sa mňa týka, tak som nemal problém sa dohovoriť keďže angličtinu ovládam a tá je v dnešnej dobe tiež univerzálny jazyk.

Michael: Osobně ovládám několik světových jazyků na úrovni abych se domluvil. Když ale člověk začne hrát, tak už žádný jazyk nepotřebuje a vše říká hudbou a lidé mu všude rozumí :)

Závěrečná otázka - na které koníčky nebo činnosti vám díky hudbě nezbývá čas?

Michael: Asi to bude znít jako klišé, ale můj koníček je hudba a tak na nic jiného čas nepotřebuji :)

Robert: V súčasnosti a v doslova hektickej dobe je celkom obtiažne mať v živote systém a zároveň mať veci nastavené tak, aby zostával čas aj na relax resp. koníčky či činnosti. Ja som ale veľmi rád, že sa mi to podarilo zkombinovať takže si viem nájsť čas aj na oddych. Môžem ale prezradiť, že to trvalo dlho dokonca niekoľko rokov a dovolím si tvrdiť že naučiť sa relaxovať je tažšie jako pracovať. V každom prípade to funguje a prajem všetkým ľudom aby sa niekedy v živote zastavili a našli si čas aj seba :-)

PARTYINFO

Citadela: Paul van Dyk

29.06.2012 Bobycentrum, Brno
DJs: Paul van Dyk, Beatnut, Míša Salačová, Lucca, EliO, Burian & Burian (live PA)
2nd: Steen & The Keeper, Scorn, Spiriakos, Nois, Upgrade, Cmeen
Cena: 599 - 2.499 (VIP deluxe)
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně