Pin-up: spodní prádlo v retro stylu

Čím dál více stoupá koncentrace fanynek retro, vintage a pin-up stylu. Abyste ovšem svůj outfit dotáhly do dokonalosti, dámy, je potřeba i správné spodní prádlo.

15.2. 2013 07:41:35 | móda | SnowWhite

Spodní prádlo v tomto stylu má několik poznávacích prvků, díky nimž rozhodně nemůžete pri výběru sáhnout vedle. Jedná se o krajkové či saténová prádlo převážně v černé, bílé a tělové barvě. Asi nejvýraznější rozdíl najdeme u kalhotek. Ačkoliv je v dnešní době trendem nosit takřka mikro kalhotky, které čím jsou menší, tím jsou lepší je tomu u vintage stylu úplně naopak. Kalhotky zpravidla dosahují až do pasu a ne zřídka jsou nohavičkového střihu. Rozhodně to není spodní prádlo, které ocení nositelky bokových džín a mini sukní.

Co se týče podprsenek, tak ty se s dnešními "push-upkami" moc srovnat také nedají. Převážně se jedná o saténové nebo čistě krajkové kousky, které pokud mají kostice, tak se to může považovat za přepych. Není také nijak nezvyklé, pokud je tvar košíčku špičatého tvaru. Nicméně dámy, které nejsou od přírody obdařené nemusí zoufat, protože žijeme ve 21.století a tudíž se dá sehnat i vintage podrpsenka s vypodloženými košíčky.

Jedním z nejdůležitějších prvků jsou podvazky a podvazkové pásy, které by měly být nedílnou součastí spodního prádla. K dostání jsou i korzety, které se dají nosit pod průsvitnější halenky či jiné svršky, aniž by hrozilo udušení. Asi nejznámější propagátorkou tohoto stylu je Dita von Teese.

Linky:

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně