Klub Fléda, Brno

Klub: Fléda
Ulice: Štefánikova 24
Město: Brno
Web: www.fleda.cz

Historie Flédy, jako brněnského kulturního stánku, se datuje již od roku 1911. Jeho původní podobou byl Brüner Fledermause, obdoba kabaretu Wiener Fledermause. Z jeho bohaté historie stačí za zmínku, že jako například první zařízení v Brně se zde hrál jazz. V 70. a 80. letech byl prostor přestavěn na televizní studio, všem známý Netopýr. Moderní dějiny se datují od roku 2000, kdy mezi původními majiteli (restituenti po zakladateli) a Českou televizí, skončila nájemní smlouva.

Objekt byl postupně přebudován na filmový a posléze i hudební klub. Fléda se stala známým a oblíbeným místem nejenom Brňanů, ale i pojmem na klubové scéně v celorepublikovém měřítku. Pořádají se filmové přehlídky, jazz, techno, vážná hudba, hip hop, divadla atd. Z Flédy se začal stávat pojem, klub začal hostit jména ze zahraničí, což v brněnské klubové scéně nemělo dosud obdoby.

V září 2004 Flédu převzal produkční team Level B production, který ve spolupráci s OS Fléda, dle návštěvnosti a zájmu z celé republiky i zahraničí, provozuje v současnosti jedno ze stěžejních míst kultury v ČR.

Na podzim 2008 Fléda otevřela nad klubem hostel s non stop provozem, který je samozřejmě k dispozici i návštěvníkům klubu.

Fotky klubu Fléda
Fléda Fléda Fléda
Mapa
Kluby v okolí klubu Fléda
Nejbližší akce v klubu Fléda
Nejsou dostupné žádné akce
Poslední fotky z klubu Fléda
Poslední články o klubu
REKLAMAREKLAMA