Honzovy fotky z Air Festivalu 2014

Festival primárně zaměřený primárně na EDM jsme navštívili v pátek večer, takže zhodnotím pouze to, co jsme za jednu noc stihli postřehnout.

20.8.2014 03:48:15 | fotky | Jan Sedlák

Výběru místa se nedá nic vytknout. Festival park jsem navštívil již po několikáté a vždy mě nadchl. Málo které místo je k pořádání takové akce tak dokonale uzpůsobeno.

Návštěvnost asi nebyla zrovna to, co by si pořadatel přál ale jako návštěvník jsem si tak užil komfortu, kdy se nečekalo vůbec nanic. Bary vás obsloužily hned, na toalety se nečekalo a víceméně byly i čisté, jídla bylo dost, možná až příliš a personál jednotlivých stánku byl celou noc patřičně znuděný.
Na hlavní stage jsme stihli vystoupení pátečního headlinera dua WaW. Kluci předvedli přesně ten výkon, který se od nich čekal a publikum, které udělalo slušný kotel, si to náležitě užívalo. Zazněly všechny jejich hity a zaslouženě na konci setu sklidili od fanoušků ovace. Sympatické bylo, když se mezi ně vydali a spokojeně rozdávali autogramy a úsměvy pro fotky s fanoušky. Prostě EDM pro kterou lidé přijeli.

První věc, která mě dohnala k zamyšlení, byla počet stage. Podle mě je prostě méně někdy více a pátek to potvrdil. To že se v několika hangárech hrála naprosto stejná hudba, jako na hlavním podiu, škodilo vlastně všem zaintersovaným a tak jasným vítězem pátečního večera byla JZD stage, která měla hlavu a patu jak ve složení djs tak tím, že se od zbytku lišila. To stejné se dalo říct o WAB DnB stage, která taktéž byla vždy plná a atmosférou předčila ostatní. Zvuk byl většinou průměrný.

Ukázalo se také, jak složité může být poskládat line-up. Když promotéři jednotlivých hangárů (kromě JZD a DnB) buď neví co který dj hraje a nebo tomu prostě jen nerozumí, a tak se stávalo až moc často, že BPM i žánr skákal jak na matějské a dost party people si toho všimlo a zvolilo radši přesun někam jinam. Škoda hlavně pro vystupující, kteří v tom podle mě byli dost nevině.

Výkony jednotlivých djs hodnotit nebudu, jednak nebyla šance si je poslechnout dost dlouho a jednak si myslím, že to je až moc o individuálním vkusu.

Ale závěrem musím dodat, že i přes těch pár much byl ten páteční večer povedený. Lidé se se dobře bavili, nezaznamenal jsem od nich skoro žádná negativa, převážně dostali to, na co přišli, ať už to bylo EDM, techno, house nebo DnB.

+ místo
+ komfort
+ JZD stage

- návštěvnost
- zvuk
- promotérské složení stage

PS: Mini report vystihuje pouze názor jednoho z účastníků a nemusí se shodovat s pocitem návštěvníků ostatních. 

PARTYINFO

Air 2014

15.08.2014 - 16.08.2014 Festival Park, Hradec Králové
DJs: Alexander Kowalski, Radial, W&W, Pavel Krejdl + Detrik aka Underground Children DJs, Kaisersoze, Jerry, Spiriakos, Toky + Boss, Grining, HU, Drahosh, Michal Breeth, Roxtar, Andre Moretti, Michele Cavaletto etc.
Cena: zdarma / 199 - ?
VSTUP DO DISKUSE
  • Diskuse je zatím prázdná
REKLAMAREKLAMA