Sono centrum otevírá v Brně novou klubovou alternativu

Tisková konference přivítala ve futuristicky pojatém sále Sono centra historicky první návštěvníky hudebního koncertu. Nás především zajímalo, jestli bude Sono hostit také události elektronické taneční hudby. A odpověď je pozitivní! Prohlédněte si fotky a těšte se s námi.

25.4.2014 04:50:07 | fotky | PePe

Jak už jste si mohli z billboardů v Brně všimnout, Sono bude opravdu multižánrové kulturní centrum. Chystá se sem například divoká elektronická fúze N.O.H.A., stejně jako nejrůznější "idoly mániček", folkaři, legendy jazzu a cestu si do Sona našla také Helenka Vondráčková s Michalem Davidem. Hudební dramaturg Dan Giač se přitom roztříštěnosti nebojí a na první místo staví příjemný prostor, který naláká opravdu všechny.

Prostor působí jako obří nahrávací studio

Vše od architektury až po použité materiály se zdá být podřízeno hudebnímu zážitku a klub tak vyvolává zvláštní a příjemný pocit, že zvuk a hudba jsou zde na prvním místě. Poprávu snad lze říct, že tento pocit v mnoha dalších klubech jen tak nezažijete. Neubráním se srovnání s Flédou, protože kapacita obou kulturních stánků je přibližně stejná: zatímco Fléda nabízí vysokou vizuální variabilitu hlavního sálu, protože se jedná o téměř dokonalý kvádr, Sono si jednou provždy zvolilo tvar a budoucí úpravy už budou spíše jen vychytávky. Právě startující program klubu počítá s pozvolným rozjezdem a prázdniny využije k odladění drobných mušek a přípravě na plnou sezónu.

Naplno od podzimu

Po zahřívacích koncertech tedy na podzim propukne v Sonu pestrý program, který bude zahrnovat jak vlastní události klubu, tak i koprodukci či plně externí produkci. Klub již dopředu počítá i s ryze tanečními akcemi, takže klubeři už teď můžou počítat s novým a neokoukaným prostorem a především s kvalitním zvukem bez kompromisů. Sono centrum zahrnuje kromě klubu také devítipatrový hotel a vlastní restauraci, které budou tvořit páteř příjmů centra v případě, že by to snad s návštěvností kulturních akcí nebylo úplně v pořádku. A pokud vás zajímá, jaké pivo vám už od pátku 25. dubna načepují, pak vězte, že Pilsner Urquell za 39.

PARTYINFO

Goldfish

25.04.2014 Sono, Brno
Live: Goldfish
DJs: Fatty M, Manio, Biodan, Javas
Cena: 320 (předprodej) / 490
VSTUP DO DISKUSE
  • Diskuse je zatím prázdná
REKLAMAREKLAMA