Slawinovy fotky z Urban Art Forms 2011

To, že rakouský UAF festival slibuje každý rok hvězdný line-up, je už takřka samozřejmostí. Letos tomu bylo nejinak, P. Kalkbrenner, Fatboy Slim, Deadmau5, Vitalic, Modeselektor, Digitalism, R. Villalobos, O. Huntenmann... a mnoho dalších dělalo z festivalu jasného kandidáta na návštěvu.

28.6.2011 08:25:07 | fotky | slawin

O co se týče výkonů a hudební stránky akce, zde snad není co vytknout. Oproti předchozím ročníkům je zde však přeci jen jedno obrovské negativum.

Festival po 5 letech měnil lokalitu. Všechny předchozí ročníky se odehrávaly ve Wiesenu, festivalovém údolíčku kousek od Vídně. Kdo byl, určitě mně dá za pravdu, že prostor to byl úžasný. Největší trvalý party stan v Evropě, nádherná příroda kolem, atmosféra neskutečná. Ovšem kapacitně začínalo být toto místo několika desetitisícům návštěvníků malé, a proto se festival stěhoval.

A bohužel se ukázalo, že nová lokace, areál Arena Nova Playgrounds, nebyl vůbec šťastná volba. Open air festival, kde všechny 3 hlavní stage jsou v tmavých výstavních halách?! Hlavní stage s kapacitou, která se naplní na maximum během vystoupení první větší hvězdy cca kolem 22. hod a je poté následujících několik hodin zavřená tak, že lidé se nepouštějí dovnitř?! Minimum místa ke klasickému festivalovému "posezení na trávě" a užívání si open-airu a sluníčka... Minimum stánků... Myslím si, že toto si UAF opravdu nezasloužilo.

Ano, festival byl vyprodán, ano, možná byl divácký rekord, ale kdo byl ve Wiesnu, pro toho to prostě už nebylo to správné UAF... Rozčarování lidí bylo završeno faktem, že místo Richieho Hawtina, který měl hrát závěrečný ranní set (btw: v neděli 7-10am), nastoupil pouze "náhradník", Ritchie se nedostavil. Takže příště dáme festivalu snad další šanci, minimálně místo by se ale mělo změnit.

PARTYINFO

Urban Art Forms 2011

16.06.2011 - 18.06.2011 Arena Nova, Wiesen
Live: Simian Mobile Disco, Digitalism, Crystal Castles, Vitalic, The Crookers, Modeselektor, Does it offend you, Yeah?
DJs: Riche Hawtin, Slim, Deadmau5, Paul Kalkbrenner, Deichkind, Ricardo Villalobos, Carl Craig, Len Faki,Oliver Huntemann, Subfocus, Noisia, Andy C & Dynamite MC, Marky, Marc HouleFatboy etc.
Cena: 89 €
VSTUP DO DISKUSE
  • Diskuse je zatím prázdná
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně