Předsedovy fotky z Open Air Festivalu 2010

Až by člověk neřekl, že právě proběhlý ročník Openair Festivalu byl ročníkem prvním. Samozřejmě je ještě několik věcí, které by bylo třeba dotáhnout, ale to jsou maličkosti.

16.8.2010 06:46:06 | fotky | Předseda

Celkově hodnotím festival velmi kladně. Dobře pořešená doprava, dobře informovaná a ochotná security, a až na zpoždění v line-up způsobená zvukovými zkouškami si troufnu napsat hodně dobře zorganizované všechno dění. Dost jídla, pití, stánky téměř bez front. Zábava pro děti i dospělé a stánky sponzorů s různými soutěžemi taktéž zpříjemnily tři festivalové dny. Byla vidět i snaha udržet areál čistý. Festival chtěl být co nejekologičtější, a tak tomu také bylo. Po areálu se nacházely koše na tříděný odpad a lidé nebyli líní a odpad opravdu třídili.

Co se týče areálu, je dokonalý. Byl dostatek místa na zaparkování aut, postavení stanů a našlo se i místo pro oddělené rodinné stanové městečko. Hlavní tepnou areálu byla betonová runway. Nestalo se tedy (oproti jiným českým festivalům), že by zapršelo a z hlavních cest se rázem stala bahenitá brouzdaliště. Runway, na straně jedné posetá stánky, na straně druhé, už na travnaté pláni, stage. Podle mě úplně nejoptimálnější rozmístění. A hlavně, i přes to, že přišlo více jak 16 tisíc fanoušků, stále bylo všude dost místa.

Hudbně mě v pátek nejvíce zaujali (asi jako každého, kdo přijel) Röyksopp a Faithless. Tím nechci říct, že by Wohnouti a Sunshine zahráli zle... Úderem 23. hodiny se začaly v Multi-culty stagi lámat beaty. Noc otevřela DJka Im Cyber, kterou následoval LTJ Bukem & MC Conrad a noc uzavřeli L Plus a Suki. Ze soboty mě zaujal šansonier Arno a rád jsem si poslechl hity od Richard Müllera. Také jsem nemohl vynechat představení Tomáše Kluse na Coca Cola stage. Každé jeho vystoupení je originál a nejinak tomu bylo na Openair Festivalu. Stage se zaplnila Tomášechtivými fanynkami, které určitě neodcházely zklamané. The Kissaway Trail a Kasabian české fanoušky nezklamali a předvedli úchvatnou a energickou show. To byl v kostce první Openair Festival. A druhý ročník? Bude! A měl by připadnout na 12. a 13. srpen.

PARTYINFO

Open Air Festival

12.08.2010 - 14.08.2010 Letiště Panenský Týnec, Panenský Týnec
Live: Faithless (UK), Röyksopp (Isl), Kasabian (UK), The Kissaway Trail, Richard Muller, Sunshine, 100°C, Jiří Schmitzer, Tata Bojs, Ohm Square, Toxique, Kontrafakt, PSH, Indy & Wich + LA4, Navigators, The Tap Tap, Mandrage, Vanessa, Love Gangsters, BeatBurgerBand
DJs: LTJ Bukem + MC Conrad, Moguai, Kosheen DJs, L Plus, IM Cyber + MC OneTwo, Suki, Dimitri (hraní zrušeno), WeKi DJs etc.
VSTUP DO DISKUSE
  • Jiřina
    celkem souhlasim,jen jsem nepochopil tu 2km dlouhou kolonu aut pred vstupem do arealu,kdy na konci stal jeden jediny clovek,ktery vybiral parkovne.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně