Fotografování (tipy, triky, názory)

• Založil:
    dark shadow
  • Založeno:
    30.7.2002
  • Moderuje:
16.11.2016 18:14:49
Ondra_T Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 1x
obrazek
25.3.2016 07:20:51
Ondra_T Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 1x

Google offering Nik Collection photo editing applications for free

Někomu by se mohlo hodit..

Starting immediately, Google's Nik Collection of desktop image editing plug-ins is being offered free of charge. Nik's Analog Efex Pro, Color Efex Pro, Silver Efex Pro, Viveza, HDR Efex Pro, Sharpener Pro and Dfine apps are all available as a free download from Google, a substantial savings over the previous $150 price.

http://www.dpreview.com/news/8401470303/google-offers-nik-collection-photo-editing-applications-for-free
5.3.2015 12:51:17
mirczek Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

to: Ondra_T

:) no zoomovat nohama se mi nechce:D.. každopádně díky za názor
4.3.2015 17:29:51
Ondra_T Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

to: mirczek

ahoj,
tohle je dost specifický produkt, cos poslal - má to pevné ohnisko, tzn. zoomovat bys musel nohama :)
v téhle cenové kategorii je to celkem jedno, co koupíš - navíc současné mobily dělají +- stejné fotky..

tady např. nabídka z heuréky do 4000,-
http://digitalni-fotoaparaty.heureka.cz/f:p:0-4000/
4.3.2015 13:17:31
mirczek Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

Dotaz

Ahoj, prosím o radu.. Chci si koupit nějaký malý foťák "do kapsy" a trochu se v té široké nabídce ztrácím. Cena by měla být do 4000kč.. Teď jsem např. narazazil na https://www.alza.cz/samsung-nx-mini-cerny-pancake-9mm-d1488845.htm, ale rád si nechám poradit:). Díky moc
1.10.2014 17:38:32
Ondra_T Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

Nikon Cashback 2014

[URL]http://www.nikon.cz/cs_CZ/news_room/news_presentation.page?ID=templatedata\cs_CZ\news_article\data\CZ-NR-CASHBACK-OCT2014[/URL]
20.8.2014 09:46:54

pro nikonisty :)

obrazek
12.8.2014 08:33:00
leos Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 2x
[web]
obrazek
24.5.2014 14:10:33

trošku se z toho dělá šoufl..

19.2.2014 15:57:17
leos Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
[web]
výbavička Barbory Reichové na ZOH v Sochi

obrazek
5.12.2013 06:24:57

to: CZtko

pokud nemáš podepsanou smlouvu s pořadatelem nebo webem, tak doufám, že fotograf :-) ale rád si nechám tento názor vyvrátit..
4.12.2013 21:43:05
CZtko Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Co není zakázáno, je dovoleno

Kdo právně vlastní fotky z reportů?

Pěkný podvečer...

Zahloubal jsem se mírně do otázky, kdo má autorská práva na fotky z reportu.
Je to Fotograf, Web na kterém jsou, nebo pořadatel akce...??

Proč pořadatel - často bývá u informací o akci uvedeno že veškeré pořízené audio, foto a video materiály jsou majetkem pořadatele a mohou být do budoucna použity pro marketingové účely bez souhlasu osob na nich. Potažmo dává vstup na akci.

Proč web - web zařídil vstup fotografovi a ten za to pro web odvede práci - fotoreport. Fotky jsou uloženy na servrech od webu kde jsou veřejně přístupné

Proč fotograf - Je autorem fotek a nikde nic nepodepsal, že se vzdává autorských práv vůči jinému subjektu..

Znalci, odborníci ?? :)) Jen mě to tak zajímá, ne že bych se s někým soudil :D
1.12.2013 12:22:03
CZtko Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 2x
Co není zakázáno, je dovoleno
6.11.2013 19:18:18
Kacoraa Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

to: meph

Finanční limit asi tak do 4000,- Kč. Potom bych chtěla pořídit ještě jeden foťák, nejspíš nějakou zrcadlovku. Ale teď potřebuji fakt nějaký foťák malý, skladný a přitom, aby něco kvalitního vyfotil. :-)
6.11.2013 17:41:45

to: leos

Natěšeně jsem sledoval ty promo videa, co se z toho vyklube.. Čekal jsem, že to nebude nic levného, když tam měl být snímač z D4, ale 70t. je celkem dost :-) Jinak v černo-stříbrné barvě by se mi líbil!
6.11.2013 08:46:35
leos Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
[web]

to: Ondra_T

co tak zatim sleduju, tak je tahle masinka za 70k prijmana s velkymy rozpaky;) jestli to dobre chapu, ma to byt nejaka alternativa k digi leice?
6.11.2013 08:43:05
meph Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Jaky mas financni limit?
5.11.2013 22:03:13
Kacoraa Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 1x

digitální kompakt

Potřebovala bych poradit, jaký digitální kompakt si mám pořídit na focení fotek převážně na party. Můj starý Olympus mju 600 se mnou byl dlouho, nafotil hodně fotek, ale bohužel už patří do šrotu ... :-/ Někdo nějaký tip? Díky :-)
Provozovatel neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky) poškozují dobré jméno provozovatele nebo obsahují neplacenou reklamu. Provozovatel má vždy pravdu, na fórech vládne osvícená diktatura, demokracie se - jak ukazují dějiny neosvědčila.
REKLAMA