Duchovno, jóga, tantra, regrese a jiné

• Založil:
    Ivka
  • Založeno:
    1.5.2009
  • Moderuje:
13.6.2009 19:50:53
Ivka Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Robím čistů chémiu, žiadne prírodné sračky.
Přišel mi informační mejl ze Silvovy metody a tady dávám k dispozici 2 body, ktery řeknou hodně i lidem, kteří kurz neabsolvovali. A myslím, že jsou hodně důležity pro život ;)

3) Bezpodmínečná láska k sobě a k druhým

Již na 1. stupni Základního kursu se učíme kouzelnou větu: "Mám se ráda bezpodmínečně a přijímám se úplně". Kdy bychom si měli tuto větu říkat? Co nejčastěji! A zejména ve chvíli nějaké pochybnosti, při pocitu viny, při pocitu neúspěchu, chyby.

5) Jednota se životem

Jednotu se životem můžeme narušovat tím, že druhé posuzujeme, kritizujeme nebo obviňujeme (3 základní komunikační chyby). Tím se blokujeme a nejsme vodičem energie. Být vodičem energie je základní podmínkou zdraví.
Podmínkou jednoty se životem je bezpodmínečná láska k sobě a ke všem ostatním lidem. Jakmile někoho odmítám akceptovat takového, jaký je, odděluji se od jednoty života. Akceptování všech ostatních lidí neznamená, že souhlasíme s názory a s jednáním všech ostatních. Ale neposuzujeme, nekritizujeme, neobviňujeme.
Pro jednotu se životem je důležité vyjadřování vděčnosti za každý den, za každý úspěch, za každý pokrok.
10.6.2009 14:53:15
nat232 Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
this is the day 2 find another way...

Ivka

pak dej určitě echo, jak se ti to líbilo. Myslím, že jako první kniha je to nejvhodnější. Nová země je taky super a Ticho promlouvá taky, ale doporučila bych až jako další v pořadí.
Enjoy :)
10.6.2009 14:42:39
Ivka Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

nat232

Na Moc přítomného okamžiku se taky chystám, byla mi vřele doporučena.

(kdo tady za mě chválí příspěvky? :podven: já bych to zvládla sama :) )
10.6.2009 13:45:09
nat232 Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
10.6.2009 13:44:37

Eckhart Tolle

obrazek
první kniha, kterou jsem od něj přečetla (Moc přítomného okamžuku) mi změnila život. Je to nesmírně moudrý člověk, s jehož myšlenkami se ztotožňuji, ve svém životě pozoruji to, o čem píše a jsem strašně ráda, že jsem se k jeho tvorbě dostala.

...Vychází z poznání, že mysl je mocný a užitečný nástroj, ovšem také destruktivní pán. A téměř nikdo neumíme používat svoji mysl. Naše mysl používá nás. Ten nepřetržitý monolog či dialog odehrávající se bez ustání v naší hlavě je zdrojem veškerého lidského utrpení. Vytváří nálepky, posuzuje, klasifikuje, škatulkuje a je dokonalým iluzionistou naší reality. Svádí naši pozornost do bažin minulosti či nadějně vzhlížející budoucnosti. Dělá cokoliv, jen aby nás odvedla od toho jediného, co máme… tady a teď… tento okamžik. Uvědomit si plně a intenzivně přítomný okamžik znamená pro mysl náhlou smrt a tomu se snaží předejít. Když se nám to však i přesto podaří, pojde společně s ní i veškeré naše vykonstruované utrpení světa iluzí.....

Doporučuji všem, kteří se snaží "duchovně" růst
9.6.2009 17:57:19

pepe

AK kresba začíná tak, že Ivaně řeknu, o jakou kresbu mám zájem. Ta na obrázku je na mou osobu a stav jednotlivých čaker. Kreslit se dají partnerské, rodinné vztahy, nemoci atd. Pak se jenom dívám, co kreslí. Trvá to pár minut, pokud se s tím nevykresluje tak jak na té dole. Potom dostanu výklad, případně rady, jak by se dalo zapracovat na zlepšení stavu.
Jak Ivana dělá, že ví, co má kreslit, to nevím. Prostě je takovým informačním kanálem a zprostředkovává informace, o ktery si "tam nahoře" řekne. Každopádně co sem měla možnost být u kreseb jiných lidí, tak i oni sami potvrzují, že výklad na ně sedí!
Už samotným kreslením se dají věci do pohybu (k lepšímu) a toto se dá podpořit položením zapálené svíčky nebo různých obrázků na čakry, ktery nejsou zrovna v nejlepším stavu.
9.6.2009 15:48:36
pepe Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Ochutnej můj zvukomrak! Peter Pea @ Soundcloud

ivka

můžeš nějak popsat, jak takové automatické kreslení probíhá?
26.5.2009 18:52:35

Na ukázku

Moje automatická kresba ze včerejška:
obrazek
Odspodu první kořenová čakra, až po vrchní sedmou korunní.
18.5.2009 21:16:23

Silvova metoda

Jinak teď o víkendu jsem v Brně absolvovala dvoudenní kurz Silvovy metody rozvoje mysli a kontroly stresu (1. část) a za měsíc se chystám na 2. část.
O co jde? Velice stručně jde o to, naučit se vědomě vstupovat do hladiny Alfa, neusnout v ní a pracovat s myslí (v bdělém stavu náš mozek kmitá v hladině Beta). V hladině Alfa si člověk pomocí různých technik může takzvaně naprogramovat, co chce :)
Podrobnější info tady:
http://www.silvamethod.cz/index.php?pg=uvod
Mě tohle strašně moc zaujalo, pilně trénuju techniky. Snažím se odbourat stary programy v mozku a překonat sama sebe. Dokázat si, že dokážu, víc než sem si doposud myslela.
18.5.2009 21:09:55
Amel: Díky za tip, v Olomouci, to snad aji prubnu. Kreslit neumím, nemám to ráda a chtěla bych dokázat opak!

Tom: Nikde sem nenašla nějaky info, kromě jednoho diskuzního fóra, tak snad tady něco bude. Zatím sem nic nezjistila. Jinak na níže uvedenym odkazu v menu vlevo je odkaz "Lžíce revoluce". Po zběžnym přečtení se jedná o nejezení masa :)
http://www.volny.cz/haribol.brno/index.htm
Neregistrovaný: Tom
18.5.2009 14:29:03
Tom Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

Srila Bhakti Bibudha Bodhayan Maharaj - Brno - 30.5.

v sobotu dne 30.5. prijede poprve do CR bengalsky gaudija-vaisnavsky kazatel Srila Bhakti Bibudha Bodhayan Maharaj, acarja Sri Gopinath Gaudija Mathu, nastupce Srily Bhakti Promod Puri Gosvamiho Maharaje.

V sobotu ve 12:00 bude program v Haribolu, Luzanecka 4, Brno.

"Všechna zjevená Písma prohlašují, že pouhým okamžikem ve společnosti sádhua, čistého oddaného, člověk dosáhne veškeré dokonalosti - Krišna-prémy."
Šríman Maháprabhu, Čaitanja Čaritámrita, Madhja-lílá
18.5.2009 14:23:14
DeeJayy Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

to: Amel

hmm, i další "pokroky" stojí za to!

http://www.hochmalova.cz/kresleni/ukazky_k.html
18.5.2009 13:45:41
Amel Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
**www.OtevriOci.cz**

dodatek

"...maji tam sice vic lektorek, ale doporucuji Kvetu..."
18.5.2009 13:44:13
Amel Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
**www.OtevriOci.cz**
Pred chvilkou se mi kamos, ktery sve "umeni" charakterizuje timto zpusobem: "...Ja jsem fakt driv nekreslil vubec nic, jen "hlavonozce", jak tomu rikala lektorka. Nakreslis jen oval jako hlavu a pak ruce a nohy jako carky :) ..." => pochlubil nasledujicimi obrazky
obrazek

absolvoval kurz kresleni pravou hemisferou:
http://www.hochmalova.cz/kresleni/index.html
...a dodava:
"...Jinak se s ni da i domluvit, ze dela kursy pro uzavrene skupiny. Kdyz by Vas bylo treba 10 lidi odnekud, tak klidne prijede i tam.
Nebo 4. - 6. prosince pá,so,ne Olomouc..."

To se mne libi :)

8.5.2009 12:16:38
Našla jsem na rajčeti plno nádherných mandal. Dávám je sem k dobru: http://alef.rajce.idnes.cz/mandaly/

Co je to mandala?
Mandala (sanskrt kolo, oblouk) je harmonické spojení kruhu a čtverce, kde kolo je symbolem nebe, transcedence, vnějších sil a nekonečna, kdežto čtverec představuje vnitřní síly, to, co je spojené s člověkem a zemí. Oba obrazce spojuje centrální bod, který je zároveň počátkem i koncem celého systému.
Více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Mandala
8.5.2009 01:00:22
Ambiente Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

'Treti oko'

Je oznaceni pro 6. cakru, ale take pro stejnojmenny roman od T.Lobsanga Rampy. Tenoucka knizka s velmi pusobivym pribehem jednoho tibetskeho lámy zijiciho behem 20.stoleti.
Lobsangovym zivotnim poslanim bylo seznamit zapadni kulturu s buddhistickou filosofii a smyslem zivota. Prostrednictvim svych vlastnich zkusenosti nam poodhaluje rousku tibetske moudrosti a zaroven lici zivot v Tibetu pred nasilnym podmanenim ze strany Ciny v roce 1951.

Tato kniha poslouzi jako skvela inspirace pro narozeninovy darek, ale i jako vhodny pruvodce k individualni duchovni ceste :)

http://www.pknihy.cz/knihy/100020/Dr-T-Lobsang-Rampa-Treti-oko.html
3.5.2009 18:18:56
Ambiente Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

Kresba

Pokud jste z Brna a mate zajem se o kresbe a predevsim o sobe dozvedet vic, tak neni problem - poznal jsem v praci kolegyni, ktera ji umi a urcite by vas rada nakreslila (zadarmo)
3.5.2009 17:46:17

mirczek

Pak dej vědět ;)
3.5.2009 17:35:09
mirczek Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

ivka

díky, pročtu si to a uvidím jak se k tomu postavím...
3.5.2009 17:12:02

mirczek

http://www.tetakaterina.cz/221-automaticka-kresba/693-jitka-drozdova.html

Tahle paní z Prahy tvrdí, že se může automatickou kresbu naučit každý. Na mnoha jiných stránkách se ale tvrdí, že tomu tak není. Např. zde:

http://www.esoterika.cz/clanek/1842-automaticka_kresba_i_.htm
http://www.esoterika.cz/clanek/1853-automaticka_kresba_ii_.htm

A snad konečně uspokojivy vysvětlení, jakým způsobem se kresba provádí:

Jak je možné, že touto metodou lze vůbec něco nakreslit?

Tuto otázku také často slýchám. Jak je to možné a kde se vlastně ty informace berou? Někdy je dosti problematické na tyto dotazy poskytnout takovou odpověď, aby člověk, zvyklý na dobové myšlení, tyto skutečnosti akceptoval. Představme si, že nad námi v určité výši proudí jakési energetické pole, obsahující veškeré informace od vzniku lidstva a možná i vesmíru, a že jsou lidé, kteří mají vysoký stupeň citlivosti, a proto jsou schopni tyto informace používat. Činí tak intuitivně přes svůj, jak se říká šestý smysl, ale je to asi jeden z mnoha dalších senzorů, jimiž jsme schopni disponovat. Chápu, že tato odpověď si příliš zahrává s únosnou mírou fantazie, ale dejme tomu, že to tak je. Vezměte si jako příklad hudební nadání. Také u něho jakákoliv přesná racionální definice chybí. Můžeme tedy pouze konstatovat, že je to vrozená dispozice jedince.

Osobně věřím tomu, že tohle prostě všichni nedokážou.
Provozovatel neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky) poškozují dobré jméno provozovatele nebo obsahují neplacenou reklamu. Provozovatel má vždy pravdu, na fórech vládne osvícená diktatura, demokracie se - jak ukazují dějiny neosvědčila.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně