ableton live

• Založil:
    Nitr@m
  • Založeno:
    20.9.2008
  • Moderuje:
hraní, skládání, zkušenosti, hardware, samp a prostě vše kolem...

obrazekobrazek
Neregistrovaný: Jarda
10.11.2016 10:23:18
Jarda Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

Střih v Abletonu

Ahoj,
mám problém s tímto: jak stříhat v audio tracku. Funkce Cut je v nabídce stále neaktivní.
Jak nahrávat po částech do audio tracku ? Můžeš mi prosím vysvětlit (jak malýmu dítěti) jak na to ? Moc dík za odpověď. Jarda
21.3.2011 15:58:06
pepe Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Ochutnej můj zvukomrak! Peter Pea @ Soundcloud

to: man_from_tomorrow

je mozne, ze mas nizko nastavenou latenci zvukovky a kompl nekdy nestiha, zkontroluj a pripadne zvys.
21.3.2011 15:13:23
ElektroSmart Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

man_from_tomorrow

noo mě párkrát hodil ABL bluesreena když sem používal Visty32bit....teď používám WIN7 64 bit a nestalo se mi to ještě ani jednou...radil bych ti to taky zkusit
Neregistrovaný: man_from_tomorrow
21.3.2011 13:06:44
man_from_tomorrow Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
používám win XP...přehřátím to myslím určitě nebude...používám daleko náročnější programy na paměť a nikdy se nic takovýho nestalo
21.3.2011 13:01:26
ElektroSmart Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

:problém!

možná se ti prostě jen přehřívá notas....jaký používáš OS?
Neregistrovaný: man_from_tomorrow
21.3.2011 12:45:43
man_from_tomorrow Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

problém!

Ahoj,

mám problém s Ableton 8. Občas se mi stane, že mi najednou program z ničeho nic hodí modrou smrt (modrá obrazovka) a poté se automaticky sám restartuje. Nevíte někdo čím to může být? Nikdy jsem s ničým takový problém neměl, vždycky všechno šlapalo, do hw počítače jsem nezasahoval.
Nechápu...zkoušel jsem to přeinstalovat a dělá to zase a jen občas. Používám externí zvukovku...
díky za radu
Neregistrovaný: caliig
21.6.2010 18:06:15
caliig Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

oersted

díky za nápad, vyzkouším! ;o)
21.6.2010 17:20:43
Shamot Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
www.idj.cz/shamot

Ableton & M_nus present ten free Ableton Live Sets

http://www.ableton.com/minus
(This Live Pack requires Live 8.1.3 or higher)
Neregistrovaný: oersted
19.6.2010 11:46:50
oersted Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

to caliig

Zkus vyzkouset efekt Looper..nezkousel jsem to,ale z definice v manualu by to mohlo fungovat:
Looper is an audio effect based on classic real-time looping devices. It allows you to record
and loop audio, creating endless overdubs that are synced to your Set. If the Set is not
playing, Looper can analyze incoming audio and set Live’s tempo to match it.
Neregistrovaný: caliig
17.6.2010 11:43:57
caliig Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

synchronizace s Ablem bez midi-clocku

Napadá někoho, jakým způsobem sesynchronizovat nějakej vstupní zvuk s Abletonem bez vysílání midi-clocku?

Příkladem může být nějakej externí zvukovej modul, kterej NEvysílá midi-clock. Samozřejmě umím ho propojit s Abletonem aby zvuk Ablem procházel, ale dá se nějak udělat, aby Ableton nějak realtime počítal BPM z tohle vstupního signálu?
27.4.2010 11:28:55
oersted Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

Brno - ableton workshop

FYI(prevzato z facebook abletonulive.cz)Zdravíme všechny brňáky, můžeme již prozradit, že v brzké době proběhne v jihomoravské metropoli workshop s Abletonem a vám známými hosty, budeme se společně těšit! Podrobné info zavčas zveřejníme!

http://www.facebook.com/Abletonlive.cz
http://www.abletonlive.cz
http://www.sklenick.cz/cafe
6.4.2010 20:46:18

FYI

http://www.abletonlive.cz/
Neregistrovaný: xc
17.2.2010 11:49:32
xc Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
http://www.magesy.us/
Neregistrovaný: freakk
16.2.2010 08:30:04
freakk Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

ted uz jen ty svetove originalni napady a je to )

http://www.openlabs.com/nekoxxl.html
Neregistrovaný: ed
14.2.2010 16:38:58
ed Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
Neprodá někdo náhodou originální verzi??
20.1.2010 11:16:53

ableton workshop

Tak uz se vi termin Ableton Workshop: 20-21.3. praha music city...zatim sou predbezne vybrane temata:
ableton 8, Max for live,Ableton The Bridge, NI Maschine, Serato, Traktor, mastering(Boris Carloff), Pure Data(ja), kontrolery APC-40, doufam i APC-20, Vestax a ostatni....Pokud vas to zajima muzu vas prubezne informovat:-)
Neregistrovaný: bloodstar
20.1.2010 09:42:46
bloodstar Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
20 > 19

adam

je to latence zvukovky. pokud nahravas quantizovany noty, tak si to zrejme po importu musis uvnitr pocitace jeste jednou srovnat na mrizku, popr. rucne doladit.
Neregistrovaný: Adam
16.1.2010 16:16:35
Adam Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
To je nejake zakladni doporucene nastaveni? Nebo tvoje nastaveni? Myslim ze tady to mam zadane spravne...
15.1.2010 19:11:01
Shamot Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
www.idj.cz/shamot

Adam

pokontroluj si tohle (sync):

obrazek
Neregistrovaný: Adam
15.1.2010 18:53:52
Adam Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

midi zaznam

Zdravim,
mam dotaz ohledne nahravani midi stop do abletonu (mam Ableton Live 7). Pouzivam sampler korg ESX a pri nahrani midi stopy do abletonu ma zaznam po prehrani urcitou nepresnost v taktu nez pri prehravani jen pres sampler.. Proste neni to uplne presne zaznamenane v abletomu.
Mate s tim nekdo nejake zkusenosti? Diky moc za jakoukoliv pomoc..
Provozovatel neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky) poškozují dobré jméno provozovatele nebo obsahují neplacenou reklamu. Provozovatel má vždy pravdu, na fórech vládne osvícená diktatura, demokracie se - jak ukazují dějiny neosvědčila.
REKLAMA