Trekový kolo do 20 tisíc, co mi poradíte?

• Založil:
    xm
  • Založeno:
    13.1.2007
  • Moderuje:
19.1.2007 15:43:27
aliik Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

hyde

dik za info, to asi fakt zustanu u duralu a usetreny penize nainvestuju do nejvyssich ksyrii a dalsich vecicek:)
19.1.2007 15:05:51
hyde Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

allik

Titanový rám zpravidla neseženeš po 70 000 Kč (nový)
19.1.2007 15:01:54
hyde Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

allik

já bych šel radši do kvalitního duralového rámu s karbonovou přední vidlicí a pohodlí bych si zajistil kvalitní karbonovou sedlovkou a dobrým sedlem. Vlastnit titanový rám je už opravdu exkluzivní záležitost, tak buď na to musíš mít, nebo musíš mít štěstí (jako já :) a koupit dobře. Na www.cyklobazar.cz je k mání titanový Merlin s Recordem 2005 za 39 000 :) to je dobrá koupě :)
19.1.2007 15:01:12

slaaweck

no a do špurtu máš přece lokty ne? :))
19.1.2007 14:58:22

slaaweck

všechno má své pro i proti samozřejmě, ale jak jsem psal níže,,, šířka řídítek podle šířky ramen.. to je všeobecně používaná a osvědčená metoda
18.1.2007 22:47:00
slaaweck Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

hyde - hyde@centrum.cz

jj, se širokými řidítky se lépe dýchá, ale zase se špatně pohybuje v balíku, natož těsně před spurtem, kde se jede opravdu na těsno...
a i vzhledově vypadají užší víc "závodnicky" :-)
18.1.2007 12:45:48
aliik Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

Ludva

pokud budou finance tak budu investovat urcite jeste driv nez zacne vadnout:-) jsem tak trosku svihlej a i kdyz je ta vec jeste funkcni tak si rad koupim novou treba kvuli designu kterej se mi vic libi:-) ale rekl bych ze tak na 80-90 procent zustanu u Duratecu
Neregistrovaný: Ludva
18.1.2007 12:31:05
Ludva Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

allik

No teď jsem vytvořil téma na cyklodiskuze.cz ohledně rámu toho mého kola, tak doufám, že to někdo jezdil a že se k tomu něco dozvim.
Jak jsem to tam pročítal, tak opravdu ten hliníkovej duratec má asi něco do sebe. Skoro samá chvála. Možná, být tebou, bych na tom jezdil dokud se to nějak výrazně nezačne srát a vytvořil si nějaký fond a až začne ten duratec vadnout, tak zainvestovat nové.
18.1.2007 12:19:56
sakra sakra, tak zacinam zvazovat jestli do toho karbonovyho ramu jit... je fakt ze kdyz treba chvili jedu s nekym kdo ma karbon, tak ve vetsine pripadu jim to docela skripe... tak mozna zustanu dal u duralu nebo zkusim taky titan a karbonovou jen vidlu. jinak ten look co mam ted je s duralovym krkem, mam na ni uz 3 sezony a zatim je stale v poradku.
18.1.2007 10:46:20
Záleží jestli máš vidlici celokarbonovou / ty jsou náchylnější/, nebo třeba s duralovým krkem. Je potřeba na to občas kouknout. Vidlice může mít jakoukoliv značku a přesto může prasknout. Viděls třeba Hincapieho na Paris - Roubaix ? :)
18.1.2007 09:20:46
Ludva Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

hyde

No, já s tím kolem nebudu nějak prasit. Ale s karbonem problémy jsou. Jsem se o tom bavil se známým a řikal že u karbonu je i ten problem, že časem vysychají ty pryskiřice kterejma je to lepený, tzn i když se na tom třeba vůbec nejezdí tak kvalita toho rámu pomalu klesá.

No hlavně se teď děsim, abych na jaře třeba někde nespadnul, by mi z toho zbyla hromádka střepů.:-)

A co vidlice karbonový (mám Carve) ty jsou v poho ohledně životnosti?
18.1.2007 09:10:01
závoďákům kola taky praskají.. například Andrle předloni na Beskyd Touru říkal, že rámy BH na kterých tehdy jezdili v Liberty Seguros (byly to celokarbonové rámy, které neměly sedlovku, ale přímo se uřízly podle velikosti závodníka/ tak praskají o 106. Myslím, že říkal, že jeden mu vydrží tak dva měsíce :) Měl spotřebu 8 za sezónu.. :)
17.1.2007 20:26:39

allik

No tak jsem se teď uklidnil. Hledal jsem na netu a konečně jsem ten rám objevil. Je to z materiálu thermacrom, což je ocelová slitina s přídavkem několika dalších kovů a podle tabulky na této stránce je to zdaleka nejpevnější materiál na stavbu rámu. Víc jak dvakrát pevnější než hliník. To by mě mělo unést. http://www.framebuilding.com/Tubing%20Materials.htm

Jak jsou na tom tyhle slitinové rámy? Mám takovej pocit že jsem někde četl, že narozdíl od hliníku vydržej celkem dlouho a nejsou tak náchylný na únavu materiálu.
17.1.2007 20:24:14

Ludva

no treba jsem mel extra smulu, nebo jezdim nejakym zvlastnim stylem:-) bracha si zaroven se mnou kupoval ten stejnej a dodnes na nem jezdi, i kdyz je fakt ze nejezdi tak moc jak ja.
17.1.2007 17:20:03

allik

No to moje kolo je z materiálu Columbus Ultrafoco, zadní stavba je karbon a přední vidle Carve taky karbon. A ten typek od kterýho jsem to kupoval jezdil v roce 2004 za oddíl SKP DUHA Fort Lanškroun, takže doufám že s kolama pro závodníky kteří je reprezentujou si vyhrajou víc než s tím co jde do normálního prodeje. Doufám že ty problémy co jsi měl se vztahujou pouze na ty hliníkový rámy.
To by mě nasralo, kdyby to pode mnou v létě křuplo.
17.1.2007 16:33:04

Ludva

Presne jak rika hyde, forta radsi ne. ja uz bych ho nechtel ani zadarmo po tech zkusenostech.
Skodu po te bouracce zacvakala pojistovna z jejiho povinnyho ruceni, mel jsem tenkrat od kamose co ma malej servis posudek ze z toho kola je vse na odpis, takze pojistovna mi dala celkem dost, pak jsem pridal jen 10 litru a vlastne za tu cenu poridil to co mam ted, takze me defacto upgrade na o tridu lepsi kolo vysel na tech 10tis:-) teda abych nekecal bylo to bez tech Xsyrii, ty jsem kupoval az o rok pozdeji.
Bohuzel v dobe te bouracky jsem zrovna jako naschval nemel urazovy pojisteni:(
17.1.2007 15:30:01

hyde

Vzhledem k tomu, že i tak nějak občas posiluju, tak jsem si jist že to šířce mých ramen stoprocentně neodpovídá.

Přitom na mým úplně nejstarším kole jsem měl celkem široká řidítka akorát myslim že na ten Fort se dvanáct let starý hlinikový řidítka za 400 nebo kolik stály asi moc nehoděj.:-)

Další věc kterou budu muset v dohledné době pořešit.
17.1.2007 14:47:28

ludva

radla by měla být široké zhruba jako ramena.. nesmí ti každopádně bránit v tom, ať se můžeš dobře nadechnout.. a když se chytíš za spodky , a jdeš ze sedla nebo do špurtu tak to je znát. máš za co zatáhnout.
17.1.2007 14:47:02
Fortáckým rámům bych se vyhýbal obloukem.. ony praskaly hodně už i oceláky před 10 lety.. Duratec bych viděl jako nejlepší volbu, pokud chcete jezdit české rámy.. taky se nepouštěj do RBček,protože jsou sice asi nejpevnější z českých rámů, ale až tak, že jsou děsně nepohodlné .. mě osobně praskla dvakrát přední vidlice a podruhé za takových okolností že můžu být rád, že jsem ještě mezi živýma :)
17.1.2007 14:42:18

allik

Ty krávo! A škodu ti cvakla? I když tady ani nešlo o peníze ale o život!!!

Jo jinak, orientuješ se v těch Fort kolech a rámech?

Znáš někoho kdo jezdil Fort Ultra.foco 2004?

Nějaký zkušenosti, hlavně ohledně rámu, páč jsi mě docela vystrašil. :-)
Provozovatel neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky) poškozují dobré jméno provozovatele nebo obsahují neplacenou reklamu. Provozovatel má vždy pravdu, na fórech vládne osvícená diktatura, demokracie se - jak ukazují dějiny neosvědčila.
REKLAMA