Trekový kolo do 20 tisíc, co mi poradíte?

• Založil:
    xm
  • Založeno:
    13.1.2007
  • Moderuje:
Neregistrovaný: Ludva
17.1.2007 14:39:28
Ludva Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

hyde

No já mám právě celkem úzký a ty tvý mi příjdou takhle od pohledu super.
17.1.2007 14:33:24
aliik Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

andrew

tak to jsem mel neco podobnyho, jel jsem po hlavni a byl jsem docela rozjetej, v protismeru na krizovatce stala zenska a odbocovala na vedlejsi tak ze mi krizila cestu a sotva jsem vjel do krizovatky, tak se rozjela a nabrala me zesikma... kolo na odpis, rozbita hlava, otres mozku, zlomenej nos, dve trzny rany mezi ocima od rozbitych brejli, natrzeny ucho, dira v kuzi na holeni a namlaceny rameno se kterym mam broblemy do dneska, protoze to v nemocnici asi zfusovali, boli to a mam vylezlou klicni kost z kloubu. Baba mela jen promacknuty dvere a kdyz se to pak resilo na magistratu, tak se snazila hodit vinu na me, ze ptrej jsem jel po hlinene pesine kolem silnice a pak vjel primo do krizovatky, coz je samozrejem blbost, nastesti tam bylo dost svedku. No ale dostala pokutu 2000 a to bylo vse:(
kolo dopadlo takhle http://www.volny.cz/afilka/crash/
17.1.2007 14:29:39
hyde Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

ludva

Fortáckým rámům bych se vyhýbal obloukem.. ony praskaly hodně už i oceláky před 10 lety.. Duratec bych viděl jako nejlepší volbu, pokud chcete jezdit české rámy.. taky se nepouštěj do RBček,protože jsou sice asi nejpevnější z českých rámů, ale až tak, že jsou děsně nepohodlné .. mě osobně praskla dvakrát přední vidlice a podruhé za takových okolností že můžu být rád, že jsem ještě mezi živýma :)
17.1.2007 14:27:44
aliik Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

Ludva

No praveze jsem na nemmel najetych tak 4000 na tom prvnim a na tom druhym tak 2000, tim ze to bylo ve svaru tak to opravit jde si myslim celkem dobre, co se tyka fortu, tak jsem s nim skoncoval a uzavrel to tim, ze neumi svarovat. Kdyz srovnam svary u Duratecu a u Fortu, tak je to 100 a 1.
17.1.2007 14:20:58
hyde Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

slaaweck

řidítka jsou přesně akorát.. 44 cm, měl jsem i 42, ale ty jsem dal honem pryč, do špurtu jsou 44ky super :) a trošku líp se dýchá :) ináč gumy S3 lite mám na sucho protože máš pravdu a na mokru moc nedrží , na mokro jezdíme Tufo Giro Twix
17.1.2007 13:46:00
RoBoTech Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
http://www.idj.cz/robotech/
podle popisku asi lycrickej leousek! :o)
17.1.2007 13:45:53
čéša3 Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
R o X y

RoBo

No a já se taky jednou dostal omylem na výpadovku do uplně levýho pruhu :E: Prostě sem omylem zapoměl sjet a vedle mě napravo i nalevo valily auta kilo a já tam na kole :D Ups prostě omyl ...
17.1.2007 13:45:36
RoBoTech Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
17.1.2007 13:44:48
čéša3 Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
R o X y

RoBo

Hele argument pod tím je argument ohledně našich řidičů, cyklista je amík, takže je to jedno :D
17.1.2007 13:43:48
ale to tvuj argument pod tim moc nepodporuje! ;) ten ciklista byl hovadooo...na highway!!!!!!
17.1.2007 13:42:43
R o X y

RoBo

No tak vidíš :D
17.1.2007 13:41:48

ceslo

to video je z USA a je docela provareny! ;)
17.1.2007 13:40:56
R o X y

jo a viděl sem skvělý video

jak cyklista valí a hodí ho policajti na hlavní ...Normálka valil tak rychle že sem to neviděl ...Pak ho chtěli bloknout kamiony ale frajer to stihnul jen tak tak, prosmýknul se mezi nima a ujel :D Benga se skřipli
17.1.2007 13:39:55
R o X y

všeobecně se řidiči aut

k cyklistům a k motorkářům chovají jak prasata :E: Asi nerozdejchavaj jak sou v provozu zvýhodněni :) Tak opatrně ...
17.1.2007 13:29:52
Ludva Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x

andrew

Mě se stalo něco velice podobného. Pán mě přehlédl a já nepředpokládal že mi tam vjede, tak jsem ještě přidal, abych ho tam nebrzdil a on mi tam na poslední chvíli vjel, tak jsem přeletěl auto a dopadl na záda a až na lehký škrábanec na hlavě a na kotníku taky nic. Ale třepal jsem se adrenalinem jako malej ratlik.
Alespoň mi zaplatil škodu.
17.1.2007 13:25:33
andrew w aka andrew Odpovědět Permalink odkaz na tento post Tento příspěvek stojí za přečtení Tento příspěvek nebyl pochválen 0x
všechno je relativní
nerad Vás ruším z akademické debaty snažící se panu xm poradit s výběrem kola. ale co se týče dršek na kole, tak jsem daleko lepší než vy :D. Já na hlavní jedouce, auto vyjíždějící spatřouce, nedobrzdivší, auto saltem přeletivše kolo zanechavše před autem, na záda dopadnuvše, kromě odřeného kolena a zrušeného kola dalších újem nemaje :D
17.1.2007 13:14:23

allik

To je daň za to, že je tlak na to, aby ty rámy byly lehčí a lehčí a ten hliník taky všecko nevydrží, ale překvapuje mě, že ti opravili prasklej rám, to už přece nikdy nemůže mít ideální vlastnosti.

A kolik jsi na tom kole měl tak nalítaný, když se to stalo?

No, asi bych měl svou váhu trošku zredukovat ze současných 81.
17.1.2007 13:09:16

Ludva

Fort Aero, prvni prasknul u uchyceni zadniho kola na strane kazety, svar sponi trubky a "patky" ci jak se tomu rika, co je v ni uchycena osa kola. kdyz mi ho po reklamaci vratili opravenej, po par tydnech jezdeni prasknul uplne stejne na druhe strane. A ten druhej zacal praskat opet ve svaru u stredu.
Tehdy jsem vazil tak 74 ted 78.
No je fakt ze jak jezdim kazdej den, tak kazdej den se stkavam s idiotama co zasadne nedavaji prednost cyklistum jedoucim po hlavni a podobne...
17.1.2007 13:04:00

allik

A kolik vážíš? A v jakých situacích ti ty forťácký rámy praskly? To byly nějaký high end kola Fort nebo spíš levnější?

Sorry, že to vypadá jako bych tě vyslíchal, ale docela mě to zajímá.:-)

Po tom co jsem kdysi taky přeletěl auto jsem si právě začal uvědomovat co jezdí po českých silnicích za lidi a i to je jeden z důvodů proč radši jezdim v lese.
17.1.2007 12:19:26

Ludva.

Presne tak, MTB me docela minulo. Ano je to dural, nemuzu si na nej stezovat, jezdi se mi na nem skvele. Pred tim jsem mel 3x dural od Forta, dva z toho praskly ve svarech a jeden skoncil zohybanej pod autem. Rozdil mezi duralovym a karbonovym ramem bohuzel na vlastni kuzi neznam, ale kdyz jsem presel z normalni vidlice na karbonovou tak uz i to bylo dost poznat. A co se tyka tlumeni nerovnosti a treba ten duratec je na tom o dost lip nez ty forty co jsem mel pred tim, asi na to ma fakt vliv, to jak je tvarovana zadni stavba.
Takze jak rikam, jsem s nim spokojenej, ale asi kdybych zkusil karbon, tak by se mi to oproti nemu mohlo zda nepohodlny. Uvidim, snad nasetrim a pristi rok koupim.
Provozovatel neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. Provozovatel si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR (např. obsahují vulgární výrazy, nadávky, rasistické, xenofobní či šovinistické narážky) poškozují dobré jméno provozovatele nebo obsahují neplacenou reklamu. Provozovatel má vždy pravdu, na fórech vládne osvícená diktatura, demokracie se - jak ukazují dějiny neosvědčila.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně