Steve Rachmad: hudba, slunce, příroda

Tak tahle 3 slova napadnou Steva při představě letního festivalu. Den před svým vystoupením ve Svojšicích poslal Rachmad odpovědi na otázky k a byla by škoda vás takto ještě nenavnadit. Doufejme, že zítra nebude on i další vystupující mít obdobnou zkušenost jako s jedním festivalem ve Španělsku. Jakou? Přečtěte si rozhovor

13.7. 2006 20:51:15 | rozhovory |

Ahoj Steve, jak jde život? V sobotu hraješ ve Svojšicích. Víš něco o tomto festivalu? A co víš o českých techno fanoušcích?
Tak zdravím, mám toho dost, ale v pohodě. Díval jsem se na web Svojšic, vypadá dobře, už se do Svojšic těším. Mockrát jsem u vás nehrál, ale když už jsem u vás hrál, tak to stálo rozhodně za to! Máte úžasné publikum, velmi vášnivé a přitom hodně vnímavé, bude to fajn u vás zase hrát.

Kolem hudby se již pohybuješ dobrých 25 let, jaké to je po té době? 25 let bavit lidi? Je život DJe těžký život?
Samozřejmě že DJování má i své zápory - nikdy nejsi pořádně doma, pořád někde lítáš a nestíháš, letiště jsou nudná, Tvůj spací cyklus je totálně rozhozený; ale když tohle pominu, velmi rád bavím lidi. Cestování taky znamená setkávání se s různými kulturami, pozorování, jak odlišné publikum vnímá Tvoji hudbu. Všude na světě potkáš přijemné lidi, díky kterým se pak kdekoliv cítíš aspoň trochu jako doma.

Steve Rachmad

Jsi také velmi dobrý hudební producent. Jaká je tvá hlavní myšlenka při tvorbe? Skládáš hudbu především pro lidi nebo se snažíš najít nové postupy?
Pravda je vlastně obojí. Hudbu dělám pro sebe a pro lidi, tak to u mně vždycky bylo. Má hudba se během času posunuje kupředu, ale stále zůstávám věrný svým kořenům. Nikdy jsem se nesnažil být velkým průkopníkem, ale vždy následuju trendy. Mám svou hudební vizi, můj rozhled je široký a mé znalosti jsou solidní. To mně umožňuje vyvíjet se svou cestou a veřejnost pak vnímá můj postup. Ne každý bude mít rád mou hudbu, což je pochopitelné. Dělám hodně věcí: temnější a složitější věci, clubové techno, melodičtější electro a disco s vokály apod. Většina lidí by pravděpodobně ani nevěděla, jakými různými styly jsem si za svou kariéru prošel. Rád tvořím hodně rozdílné věci, což mi udržuje svěží mysl a kreativitu a ve finále to vždy ovlivní má láska k hudbě.

Tvá nejlepší zkušenost na letním festivalu?
Aquasella v severním Španělsku - španělské publikum je jedno z mých nejoblíbenějších. Aquasella 2005 byla jednoduše úchvatná. Lidi byli fantastičtí a neustále měli ruce nahoře. Doma v Nizozemí je vždy nejpopulánější Awakenings. Nic se s tim nedá srovnávat. Awakenings je čistě o technu, skvěle organizováno a na krásném místě.

Tvá nejhorší zkušenost na letním festivalu?
Paradoxně můj nejoblíbenější festival je současně spojen s mou nejhorší zkušeností. Aquarella v roce 2003 bylo totální fiasco. Společně s Benem Simsem a Oscarem Mullerem jsem letěli z Madridu do severního Španělska. Těsně před přistáním se naše letadlo začalo otáčet. Díky špatnému počasí se letadlo muselo obrátit a vrátit se zpět do Madridu. Stejně dopadl Jak de Marseille, který měl letět z Barcelony. Výsledkem bylo, že celý line up nedorazil. Když jsme dorazili do Madridu, tak už bylo pozdě na cestu autem, protože bysme přijeli až po konci festivalu. Asi si dokážes představit, jaká to byla pro všechny zkušenost: pro nás, pro promotéry a hlavně pro návštěvníky. Nejhorší ale bylo, že na místě kde se party konala, nepršelo. Bylo pouze zataženo.

Řekni nám prosímtě tři věci, které Tě napadnou, když se řekne letní festival.
Hudba, slunce a příroda. Co víc si můžeš přát?

Máš nějaký vzkaz pro návštěvníky Svojšíc?
Mějte dobrou náladu a užívejte techno! Keep the Spirit and Techno Alive, Always Close to Your Heart.

Svojšice 2006
15.07.2006 - amfiteátr Svojšice
Glenn Wilson (live), Marko Nastic, Steve Rachmad, Justin Berkovi, Sebastian Kramer (live), Elektrabel (live), Agent, Džejár, Fishguard, Grining, Lord Space, Deepdance
house: RyRalio DJs, Colin Dale Lay Dee Jane, Chris Sadler, Dan Cooley, Aiffel + Paco, Mr. Pupitz, Maria.N, Sunrise
D'n'B: Katcha + Sayko, Koogi, IM Cyber, Hech + MC Vaant, Lulu Rulez, Blulajta
vstup: 299 - 500 korun www.svojsice.cz - web akce další info
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně