TEMNÉ IMPERIUM

P&H Joint productions uvádějí: Reportáž z party Imperium, 27.1. 2006, Brno. Nevšední zápisky z nevšední akce s autentickou citací anonymního člověka z davu. Určeno všem, kdo mají zájem dozvědět se, jak to vlastně opravdu bylo na Imperiu. Mnozí to ale již nyní tuší, i takovým je určen tento článek.

30.1. 2006 23:44:36 | reporty | PePe

Imperial Robots
Útroby olbřímí diskotéky Boby nás pohltily kolem desáté večer. Laser Show Hall jemně masíroval BB Mike. Odebrali jsme se do La Grotty, kde nás první dávkou smyslných beatů uctil DJ Cmeen a hned na úvod optimálně naladil přítomné, takže se při jeho setu s chutí pustili do tance. Od DJe Cmeena přebral žezlo DJ Kox a my šli na špinavý bas. Černý kůň Imperia Dirty Bass hrál z Abletonu zvukově vymazlené techno střední tvrdosti. Do jeho setu zasáhl MC a prohlásil "Mechanical Robots, Imperial Robots", čímž nás dostal a pěkně to rozjel. Dirty Bass se nebál ani dotknout diskotéky, když zařadil několik známých samplů a dokonce si vypůjčil hit No Limit od 2unlimited nebo kousky remixu Firestarter od Prodigy (MC reagoval hláškou "Give me the firestarter!"). K hodně svěžím momentům Dirty Bassova hraní patřilo zasmyčkování hlasu MCho a použití čerstvě nasamplovaných útržků, takže jeho set měl opravdový punc živé show.

El Ritmo Barbaro
Mistr Cristian Varela moc dobře ví, o čem je techno. Ne nadarmo kdysi vystupoval se svou show ze čtyř gramců ve španělské televizi. Osobně jsem čekal i nějaký tribalový výlet, ale pan DJ nedal odpočinout nikomu a předvedl, jak se má po půlnoci správně odpichovat megaparty. Byl to set hodný hlavního headlinera (velmi netradičně se "sériovka" na Boby tentokrát blýskla daleko více než jedním zahraničním jménem). Lidé tančili jako zběsilí, alespoň tedy ti, kteří věděli, proč vlastně přišli. Pozéři pózovali a diskomládež přešlapovala, protože jim mamka před odjezdem nevysvětlila, kam jedou.

Trance vs. techno?
Také La Grotta poctivě dusala. Sladší odnože barbarského rytmu přijela servírovat Laydee Jane. S nástupem hodným bohyně trancu začala sázet jeden osvědčený vál za druhým, každý nájezd znamenal menší či větší orgasmus a parket křičel a výskal s rukama nahoře, protože Laydee Jane měla situaci pevně v rukou a dokonce přesvědčila i mě. V Laser Show Hall si svou hodinu a půl před tisíci lidí užíval DJ Dylan Drazen. Ten už věděl, co místní party animals chtějí a potřebují, takže se s tím nepáral. Po Varelovi o stupeň přitvrdil a předvedl energetickou smršť, pro roboty jako ulitou. Tady bych rád zdůraznil, že oba line upy byly vyvážené a v každou chvíli bylo možné vybrat si mezi odlišnými styly muziky k tanci či poslechu. Versus v nadpise tedy nedává smysl, naštěstí totiž existují rozumní ne-technaři či ne-trancaři, kteří kašlou na škatulky a poslouchají prostě to, co jim právě sedí. Takže já dal půl Drazena a půl Laydee. :)

Vzhůru dolů do temnoty!
A pak nastoupil Oscar Mulero, na kterého jsem se nejvíc těšil. V hrůzu nahánějícím tričku přeřadil na industrial. Ke slovu přišly zběsilé traktory, epilepsie v Kovomatu či soulož bagrů na plechové střeše. Jen jsem seděl, téměř prost ilegálních substancí v mozku a vstřebával tu nádhernou euforii z organizovaného hluku. Po dlouhé době taková sada zážitků z DJ setů, to už nepamatuju od PVC03 v U-klubu. Vrátila se mi zpátky víra, že techno, jak ho znám, ještě není mrtvé a dokáže pořád oslovit a bavit. Nejen tento set padl tu noc hodně lidem přesně na míru!

Na Amok je nejlepší Masser
Konec srandy, za gramci se objevuje Amok. A my nastupujem opět na La Grottu. Tancuje se všude. Martin Gredner gradoval svou progresívní jízdu obezřetně a sklízel zasloužené ovoce (ovace). Vracíme se na Bosse, protože Boss umí, aj ked zatial nie je žiaden bos. Jako by se pokoušel navázat na set Oscara Mulera, vrací zpět do hry oblíbený slovansko-birminghamský rytmus "tu-tu-turu-tu-tu", ovšem krapet rychleji. Možná se mezi Amokem a Masserem nechtěl stydět za ploužáky. Dosud příjemně plné Boby se začíná pomalu vylidňovat a když se za gramci zjeví pořízek v košili a s parukou, uvítá dav nejvěrnějších dusačů. Poslouchám už jen periferně a vnímám snad poprvé za večer kopance v mixech. Ale nakonec na vyhnání dobré. Odcházím, až když se svítí úplně všude, taky já svítím. Svítící jdu spát, svítící se probouzím a jestli bude příští Imperium takové, jak se rýsuje, vydržím svítit až do podzimu!

PePe (s využitím SMS informačního servisu slečny H.)

Imperium - jak to slyšel a viděl strýc Ric

Všechny ty debaty kolem posledního Imperia mi přijdou, jako by někteří nedokázali ocenit podařenou party - takže ani nevědí, co chtějí. Viděl jsem v davu velké množství "diskoušů", kterým evidentně tvrdší kousky počínaje zhruba od Varely a následujících nevoněly a jenom tam tak tupě postávali - asi čekali na nějakou změnu ála Crazy Frog. Proč tam chodíte?

Četl jsem nějaké výhrady ke zvuku na hlavní stage - by mě zajímalo, jak dotyčná slečna přišla k tomuto závěru - přesněji - kde získala zkušenosti, aby to mohla posoudit?

Dále sem tam nějaká výtka k množství lidí - podlě mě přesně tak, aby na hlavním hřišti byla atmoška rovnající se hokejovému utkání a dole v LG nebylo trapně prázdno.

Připomínky k setům jednotlivých DJs - ale děti, přece si můžete předem poslechnout, co ten nebo onen DJ hraje a nebudete pak vykulení, že jste zase neslyšeli vaše oblíbené disco-kousky. Lákadlem pro mě byli Cristian Varela a LayDee Jane. Oba nezklamali a předčili očekávání.

Zvuk - obecně pokud je zvuk Boby posílen (většinou jenom na akcích Citadela, Imperium), je fakt dobrý. Žádná uši-trhající středová plechárna. Tentokrát byl zvuk ještě o něco lepší a silnější - nejednomu z vás určitě pískalo a zvonilo v uších ještě v sobotu večer (a ani jste nemuseli být nalepení vpředu).

Efekty: Po delší době jsem zase viděl řádně využité lasery. Škoda, že se nějak dobře nepovedlo nasvítit laserem ty zrcadlové koule - je to velmi efektní, ale musí se to pořádně přípravit. Takhle jsem měl dojem, že to "světlušky", rychle vzdali a přešli na osvědčené efekty - plátno a mlha.

Projekce od Cube Vision: ucházející. Trošku méně kontrastní plátna asi kvůli ostaním světlům. Maníkům z CV doporučuju pořídit silnější PC, protože se ty animace místy nehezky trhaly. Ze začátku tam navíc pouštěli něco jako visualizační pluginy do jednoho nejmenovaného přehrávače MP3 pod Windows - asi měli málo vlastního obrazového materiálu. Polepšit se pánové!

K sledovaným "parametrům" party patří taky šatny, wc, bary, apod. K ničemu nemám větších výhrad - možna v té šatně by to chtělo trošku přidat okolo 22-1. hodiny.

Takže podtrženo a sečteno - máte krom té kosy venku důvod na něco si stěžovat?

r.ic {zavináč} centrum.cz

Imperium
27.01.2006 - Boby Centrum, Brno
Cristian Varela, Dylan Drazen, Oscar Mulero, Amok, Dirty Bass (live), Boss, BB Mike, Mark OG aka Masser, BloodStar, Hydrophonic
2nd: Laydee Jane, Kox, Martin Gredner, Marcus Cooper, BB Mike aka Michal Poliak, Zygy, Zek, Cmeen
www.imperium.dj - web akce
Shop.rave.cz
Vstupenky na tuto akci bylo možno zakoupit na Shop.rave.cz.
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně