KHOIBA + NIERIKA NA ROXY FESTU: SKUTEČNĚ MAGNETICKÝ SOUND!

CRoSz: Den se sešel se dnem, nad večerním Brnem se setmělo a my jsme po dlouhé době opět mohli vyrazit na jeden z koncertů, který nám připravila naše oblíbená Fléda. V rámci Roxy festu, který si za svůj cíl klade propagaci pražských projektů točících se okolo bookingu klubu Roxy (kdo by to byl řekl, že?;), do Brna tentokrát zavítaly dvě nadějné skupiny, ke kterým můžeme v poslední době slýchávat čím dál víc pozitivních komentářů - Khoiba & Nierika. A že to nebyl jen tak ledajaký koncert! [fórum]

7.4. 2005 07:28:41 | reporty | rave

Skandál hned na začátek?
Nutno poznamenat, že celá akce začala především pro návštěvníky, kteří si zakoupili vstupenku na oba dva dny (po středečním koncertu mělo další den následovat vystoupení skupin Southpaw, Roe-Deer a Julia), nepříjemnou informací - totiž, že druhá várka koncertů odpadá na neurčito.

Případná vysvětlení této nemilé události si necháme na jindy. Radši... K incidentům ale nedocházelo ? pánové u vstupu na lístky pohotově bouchali razítka s tím, že budou platit i na náhradní termín. Snad se nám kluci a děvčata do té doby mezi sebou nějak neporvou, dohodnou se a brzo dorazí...

Placky pro všechny
Kdo se ale na Roxy Fest těšil především kvůli zahajovacímu dni v režii zmiňované Khoiby s Nierikou, ničeho nemusel litovat. Oba projekty totiž předvedly skutečně nadstandardní výkony. Dosud ne až tolik profláklá kopřivnická Nierika se svým relativně mladým dítkem Hydroponicum v pozici předskokana překvapila především díky svým důmyslným aranžmá a schopnosti navodit perfektní atmosféru; Khoiba pak dostála svým slibům, které nastínila už na svém debutovém albu Nice Traps, které mezi kritiky sklidilo nebývalý úspěch. Vystoupení Khoiby (stejně jako jejich parťáků) by se dalo považovat za takové malé promo tour, které by mělo tomuto elektro-akustickému seskupení pomoct trošku se zviditelnit i mezi méně pozornými posluchači mimo Prahu a zvýšit tak prodejnost placek, která při současném stavu gramoprůmyslu určitě nebude nijak valná.

Ema, jedině Ema!
Ema Brabcová má výborný a v českých vodách nezaměnitelný hlas, který si udržuje kvalitu i při live vystoupeních. To ostatně Brňákům dokázala už během loňské session na Semtex Culture v Mariánském údolí. Její zpěv má na živo takřka studiové parametry a na posluchače působí doslova magneticky, což se o mnoha vokalistech zrovna říct nedá. Svou pozici na scéně navíc posílila i účastí na nedávno vydaném ?fiktivním soundtracku? Crushing Bliss z dílny populárního funkového dříče Romana Holého a Ondřeje Brouska. Právě neoddiskutovatelný přínos Emy Brabcové z Crushing Bliss udělal profesionální dílko světových parametrů a v ČR téměř senzaci roku. Však si jej poslechněte sami... Co ale Khoiba na Flédě? V kostce: Byla velmi lahůdkovou záležitostí, navíc podpořenou faktem, že kromě klasických pecek v premiéře zazněly i novinky z ep It Is All Recorded, které vychází právě v těchto dnech.

(...)
Účast v klubu byla docela slušná - i když ne taková, jakou by si obě kapely po právu zasloužily - a určitě nebudu lhát, když řeknu že všichni odcházeli dobře ?vyladění? . Ostatně, mrkněte se na Flickyho fotoreport! Resumé? Výborná hudba, perfektní atmosféra, skvělá parta lidí. Těšíme se na part 2, zatím dík! ;)

Roxy Fest
23.03.2005 - Fléda, Brno
Khoiba, Nierika
REKLAMAREKLAMA