LAYDEE JANE

Rozhovor s LayDee Jane před Eternity ve Flédě 18.12.. Víte např. že, LayDee Jane chtěla studovat původně Janáčkovu Akademii Muzických Umění :)

29.11. 2004 07:24:11 | rozhovory | rave

Jaká je vlastně tvoje historie a proč jsi se odstěhovala do Švýcarska?
Můj přítel tam dostal nabídku na práci, já měla čerstvě odmaturováno, tak jsme tam odjeli. Nejdříve jen s tím, že tam budeme pár týdnů, no ale dnes už jsme tady skoro 6 let :)

Kdysi jsi v Brně hrávala na Základně, z Brna však nejsi, jak k tomu došlo?
Tak to byla velká náhoda. Dříve můj přítel jezdil hrát po celé ČR. A jednou, když mu odpadlo v pátek hraní, tak jsme se rozhodli, že když už jedeme na Moravu, tak se stavíme v Boby. Tam byl ale nějaký firemní večírek a tak jsme se zeptali taxikáře, jestli neví o nějakém dobrém klubu v Brně. Doporučil nám právě Základnu, kde jsme se ještě ten večer seznámili přes společného známého s majitelem. Asi za rok na to, když už jsme byli ve Švýcarsku, jsme na Základnu jeli znovu. To už jsem měla první demo, které jsem šéfkovi dala no a na základě toho dema si mě tam pozval. První akce měla úspěch a tak jsem tam hrála vícekrát. Vlastně to byl můj začátek v ČR, protože tam jsem se seznámila s kamárádkou, která o mě řekla pořadatelům Citadely, kde jsem pak několikrát také hrála.

Jak jsi se dostala na akce JPA, kde jsi téměř rezidentka?
No to právě bylo na mojí zatím poslední Citadele, která se konala přímo v sídle JPA, tedy v Benešově v KC Karlov. Tam mě tehdy oslovil takový divný týpek, že bych měla hrát na Creamfields. Vůbec jsem netušila kdo to je a myslela, že to je další z těch, co mě chce sbalit na booking. No ale pak jsem to řekla svému managerovi a ten se toho člověka šel zeptat, jestli to myslí vážně. Později se z toho divnýho týpka vyklubal hodně pohodovej člověk, na kterém bylo vidět, že se opravdu v klubové scéně (nejen v ČR) vyzná. Nakonec jsem tam tedy opravdu hrála a myslím, že jsem nezklamala, protože od té doby jsem dostala od JPA další 3 velmi atraktivní nabídky. Takže díky Kire .)

LAYDEE JANE

Co tě vlastně přimělo hrát trance?
Na to se mě ptá skoro každý :) Po tom co jsem se odstěhovala do Švýcarska, tak jsem tam začala chodit do klubů, kde se tenkrát skoro nic jiného než trance nehrálo. Hned na poprvé mě to natolik chytlo, že jsem se ho rozhodla hrát také. Už dříve jsem si jen tak ze zvědavosti zkoušela doma mixovat, ale tohle bylo něco víc. Podobné pocity mám do dnes, když slyším trance. Netvrdím, že je to nejlepší hudba na světě, ale kdo má trance rád, ví o čem mluvím.

U hraní máš typický projev a dobře až divadelně komunikuješ s publikem, hrála jsi někdy divadlo?
Jasně, já jsem dříve zkoušela snad všechno, herectví, klavír, zpěv, dokonce jsem chtěla po maturitě studovat v Brně na JAMU! Původně jsem totoiž chtěla dělat muzikály nebo tak něco s hudbou a tancem, ale nikdy mě nenapadlo, že budu djka, to fakt ne. Ale co se týká mých projevů za pultem, tak to neni divadlo, ale to vše ve mě vyvolává ta hudba kterou hraju a také ta atmosféra a enrgie, kterou umí lidi vytvořit. Já jsem totoiž hodně temperamentní povaha, takže to prostě musí ze mě ven :)

Kde všude nejčastěji hráváš, daří se ti expandovat například do Holandska či Anglie?
Tak v Holandsku jsem letos hrála poprvé, ale za to rovnou na Street-parade v Rotterdamu, v Anglii jsem ještě nehrála. Já se tam ani nějak netlačím a nabídky mi ještě nechodí. Je pravda, že mám smlouvu s jednou holandskou agenturou, ale do teď je to o ničem. Zatím čekám na to, až se mi povede natočit nějaký fakt dobrý song a pak uvidím, jestli mi to otevře dveře dál nebo ne. Do teď jsem hrála v zemích jako ČR, Švýcarsko, Itálie, Německo, Polsko, Francie, Španělsko, Slovensko a Holandsko a myslím že s jedním singlem, který vyšel jen jako promo v nákladu 100 kusů, je to až skoro neuvěřitelné.

Slyšel jsem tě hrát i tvrdší tech trance, co je vlastně tvoje hlavní "parketa "?
Jak kdy, záleží na tom kde hraju, ale já hraju prostě trance. Podle reakcích publika se pak během setu rozhoduju, jestli bude více těch melodických nebo více těch tech-tranceových kusů. Poslední dobou ale lidi více paří na právě na ten tech-trance. A navíc toho kvalitního melodického tranceu vychází poslední 2 roky čím dál méně.

Na Eternity tě doprovodí DJs Chris Cowie (Bellboy records), Holanďan San (F2 Recordings), Rai a Martin Gredner, jaký na ně máš názor?
Tak já znám jenom Martina, který podle mě udělal velký kus práce a myslím že už má docela slušnou základnu fanoušků. Od Sana mám jednu výbornou desku, která je ale spíše progressive, takže kvůli rychlosti BPM se mi jí daří málokdy zařadit do setu. Chrise znám jen podle jména. Já se s těmi progressive dji setkávám málokde, ačkoliv ten styl ráda poslouchám, třeba doma u vaření :)

Jaká je scéna ve Švýcarsku, a kde tam nejčastěji hráváš?
Před 5 lety se tady hrál trance doslova na každém rohu, ale dnes aby ho člověk hledal. Možná se ho lidi přesytili, ale především je to vinou promotérů, kteří bookovali pořád ty stejné švýcarské "dj-star". A další věc, že přišla nová generace a ta si v klubech prosadila RnB, které do nich cpou hudební TV stanice. Já jsem odkojená na MTV, ale dnes si ho už nemůžu ani zapnout. Jiank zrovna tento týden jsem se dozvěděla, že v nejvyhlášenějším švýcarském klubu MAD s mou rezidenturou počítají na další rok, což jsem moc ráda, protože od nového roku tam končí hodně dlouholetých rezidentů. No a hned v únoru tam budu hrát na akci Trance Escape s Ferry Corstenem, s kterým jsem ještě nikdy nehrála. Jinak tam hraju na různých trance-festivalech, nebo v menších klubech podobných těm v ČR.

A nakonec prosíme vzkaz clubberům a top 10
Že jim ten Top 10 určitě zahraju právě na Flédě a moc bych si přála, aby se tam povedla aspoň taková atmosféra jako když jsem tam před více jak rokem hrála naposledy !!

REKLAMAREKLAMA