RECENZE NOVÝCH DESEK Z FATAL RECORDS 041

Bernie: Dnes jako desku týdne zhodnotíme album italského producenta Gaetana Parisia na kultovní značce Conform, které vyšlo s pořadovým číslem dvacet. Ne, není to ani nejlepší dvanáctipalec z balíku desek ani jedna z těch horších. Je tu jen několik okolností proč tohle album zrecenzovat. [fórum]

18.10. 2004 22:54:09 | nové desky | rave

Jánská 9 (spodní trakt), 602 00 Brno
tel: 603 253 744, 608 981 869
email: fatalrecords@centrum.cz
web: www.fatalrecords.cz

DESKA TÝDNE
Gaetano Parisio - Profile 1.0 [Conform 020]
Dnes jako desku týdne zhodnotíme album italského producenta Gaetana Parisia na kultovní značce Conform, které vyšlo s pořadovým číslem dvacet.

Ne, není to ani nejlepší dvanáctipalec z balíku desek, který dorazil minulý týden, ani jedna z těch horších. Je tu jen několik okolností proč tohle album zrecenzovat.

Tím hlavním důvodem, je zamyšlení na tzv. neapolským techno soundem, který reprezentují zejména tito producenti: Marco Carola, Gaetano Parisio, Danilo Vigoritto, Rino Cerrone. Jejich zvuk (melodické syths, houpavá basa a syrové hihaty) se začal dle mého názoru formovat někdy na přelomu tisíciletí za nemalé pomoci např. Adama Beyera, který začal hledat v drsném švédském techno zvuku zjednodušeně řečeno - jiné postupy při produkování.

Nemalý zásah měl i rozvoj hudebního software. Bohužel neapolský zvuk jakoby v poslední době stagnoval. Carola a Vigorito v podstatě nevydávají a Rino Cerrone vypouští pouze podprůměrné tracky.

Album Gaetana Parisia je v tomto směru rozmanitější. Nabízí jak ty klasické, tak i experimentálnější, minimal tracky na poslech! A právě zde je naděje na další rozvoj tohoto stylu. Experiment se zvukem a jeho další posun. Zde ovšem záleží na odvaze producenta. Prodat standard, nebo zkusit něco nového?

Parisio použil alespoň odlišné vzorky, které jemnými změnami rozvíjí. Album a jeho obsah má vývoj a různorodost. Celkově však nelze říci, že se jedná o nějak převratné album, i když kvalita zvuku je velmi dobrá. A tak budeme dále čekat a pečlivě sledovat, jakým způsobem se tito, nebo ostatní italští techno producenti pokusí rozvinout zvuk který tak pečlivě vytvořili

Atsushi Yano - Burkina Fasa [Ingoma 20]
U příležitosti dvacátého pokračování labelu Ingoma, které vlastní Ben Sims, vychází double pack plný tribal rytmů, perkusí a dalších přidružených nástrojů. Ben oslovil hned několik producentů a kamarádů produkující podobné tracky o remaky a nové skladby. Máme tedy v ruce kvalitně znějící tribal album. Doporučujeme pokud máte rádi starou produkci Steve Bicknella!
Lars Klein - Pilgrimage [LK rec. 004]
4 LK records a tři drsné tracky od německého mistra Larse Kleina. Tentokrát po předchozích úspěšných vydáních neudržel nastavenou laťku a servíruje tři šuplíkové tracky. Těm nechybí rychlost ani energie, avšak myšlenka a zajímavost tu bohužel schází. Pokud ale shromažďujete produkci Larse Kleina, jistě vás tyto řádky nijak neodradí.
Frankie Bones - Unidentified [Kiddaz FM 043]
Dva kvalitní oldschool tracky nabízí německý Kiddaz FM. Vynikající práce! Pomale plynoucí dílko se pozvolna rozvíjí s líně přidávajícími se zvuky, které vystupují jen velmi pozvolna na povrch. Druhá strana a remix Dietricha Schonemanna je velmi podobný jako originál, jen je více vytlačen hlavní motiv na pozadí, čímž dosahuje větší syrovosti. Jen pro fajnšmekry!
Jerome and Bart Skils - Take One, Knot One EP [Pure Plastic 058]
Dva hutné techno kousky od Jeromeho a Barta Skilse plus remixy výborného DJe a zároveň majitele labelu Marka Brooma (hrál na Citadele, 22.10. bude v Praze na Pure Plastic). Originály jsou mírnějšího ražení, zato Broom ovy remixy Vás ujistí, jakou stranu tohoto dvanáctipalce budete pravidelně vyrývat svoji přenoskou. Broomovi totiž nechybí hutnost, přímočarost a kvalitní zvuk.
REKLAMAREKLAMA