RECENZE NOVÝCH DESEK Z FATAL RECORDS 040

Do novinek se tentokrát dostalo hodně remixů zejména tvrdšího techna (Glenn Wilson, Bongo Bashers...). Ze dvou EP od Chris Liebinga to vyhrály další remixy z povedeného alba Evolution...

7.10. 2004 06:40:37 | nové desky | Jan „ian“ Hromek

Jánská 9 (spodní trakt), 602 00 Brno
tel: 603 253 744, 608 981 869
email: fatalrecords@centrum.cz
web: www.fatalrecords.cz

DESKA TÝDNE
Chris Liebing - The Remixes Part 3 [CLR Evolution 003]

Třetí pokračování série Evolution remixes vychází právě v těchto dnech na dalším Liebingově sublabelu CLR Evolution. Tentokrát dostaly příležitost se komerčně ještě více zviditelnit (jde o velmi dobře prodávaný label) na straně A Mauro Picotto a Ricardo Ferri, stranu B potom zremixoval španělský mistr Christian Wunsch.

Picotto & Ferri servírují typicky italsky "písničku? se spoustou melodií, dlouhých emotivních náběhů s nespočtem filtrů na pozadí. Jejich hudba balancuje na pokraji trance, do které je zapasována hutná basa a tvrdé bicí. Samozřejmě nemůže chybět i pro italské producenty tak typicky krátký, perfektně vymodulovaný vzorek, jenž řídí celý track.

Christian Wunsch a jeho remake je diametrálně odlišný od předchozí strany. Jeho tvrdý, ale temný track od začátku neuvěřitelně pulsuje a to zejména díky perfektnímu zvuku. Tvrdé nástroje se jen nepatrně, monotónně mnění, tak aby ve stoptimu mohlo dojít ke klasické "Wunschovské vlně". Tím Christian nahrazuje u komerčních tracků neustále stejné gradace.

Sečteno - podtrženo. Dva tracky s různými možnosti použití a perfektní zvukem. To je CLR Evo 03.

Glenn Wilson - H5 remixes [Heroes X 005]
Glenn Wilson a po delší době opět remixy. Na pátém pokračování se představují Robert Natus, Akira Ishihara a Dean Rodell společně s majitelem Glennem Wilsonem. Už z tohoto výčtu producentů je jasné o jaký druh techna se jedná. Ano, hutné, temné techno vyplněné kovovými samply a syrovými hihaty. Zejména dvojice Rodell & Wilson dodala kvalitní techno dílko!
Bongo Bashers - Buggin on Percussion remixes 1 [Patterns 17p1]
Sedmnáctka Patterns nás docela zmátla. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, kdo se skrývá za nickem Bongo Bashers (zřejmě dvojice Hertz, Bacto). Každopádně tři tribal techno tracky, protkané acidem přihrávají možnost lehce na párty za experimentovat. ;) Hertzův remix na B straně totiž zní víc než nestandardně (techno s electro linkou, acid a psycho samply ;)) a to i na druhý poslech. Víc než doporučit poslech bohužel nemohu.
Polyvinyl - Tommorow World [Genetic 1216]
Nový Genetic a projekt Polyvinyl bohužel nepřináší nic nového, ani zajímavého. Posun tohoto labelu je prakticky nulový. Dva tracky nudného tribalu uspokojí snad jedině DJs používající třetí gramofon. Tento materiál bohužel nejde použít jinak než tímto způsobem. Pro zajímavost jen doplňme, že ke dvěma trackům jsou vyryty i čtyři loopy, ale i to nezvedá kvalitu tohoto dvanáctipalce. Slabota!
Speedy J & Chris Liebing - Collabs 300 [Novamute 136]
Třetí pokračování velmi zajímavé série Collabs připravil Speedy J vynikajícím mininal techno trackem a Chris Liebing svojí klasickou mašinérií s dlouhým náběhem a perfektní kvalitou použitých zvorků! Londýnský Novamute 136 tedy nabízí jak track pro start párty, tak i jeden kousek do hrubého prostředí technotováren. Poslechněte!
REKLAMAREKLAMA