Nicole Moudaber: Následuji svou vášeň!

Je nám ctí, že jsme měli před pátečním vystoupení v Roxy možnost vyzpovídat Nicole Moudaber. Dozvíte se něco o promotérství, i tom, jak se dostala k tvorbě hudby a jestli je pořád párty-zvíře :)

17.5. 2019 11:19:32 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Nicole, musím začít příběhem, který se udál v klubu Tunnel v New Yorku. Hrál tam prý Danny Tenaglia a tobě ta noc úplně změnila život. Přišla jsi na to, že se z tebe stane hudebník. Můžeš nám popsat, co se tu noc odehrálo?

- Nicole: No, co k tomu říct? Byl to prostě moment zjevení – ta noc byla magická, hluboce se mě dotkla a já poznala cestu, kterou jsem najednou potřebovala jít. Ten moment mě opravdu dohnal k tomu, že jsem se začala věnovat vlastní hudbě.

Byla jsi tehdy profesionální clubber?

Určitě, byla jsem naprostý profík!

Dá se teda říct, že jsi takové „párty-zvíře“?

Zvíře u mě určitě je, ale pouze takové, které díky svému hektickému životu zvládnu ovládat. Samozřejmě se potřebuji občas uvolnit, ale hlavně se soustředím na péči o sebe a své tělo. S bláznivým cestováním, mou radio-show a managováním vydavatelství prostě nemůžu pařit až do umření nebo mít dlouhou kocovinu. Stále mám ale své chvíle.

Řekni nám něco o londýnském klubu Turnmills. Pracovala jsi tady skoro šest let, jak na to vzpomínáš? A bookovala jsi své oblíbené DJe nebo ty, u kterých jsi byla přesvědčená, že klub zvládnou vyprodat?

Jasně, do klubu jsme dohromady bookovala něco přes 500 DJů. A byla jsem u začátku startu kariéry u spousty z nich. Když se za tímto ohlédnu zpátky, tak to, že jsem dělala promotéra, mi pomohlo zapojit se do do obchodní sféry tohoto hudebního průmyslu a dalo mi to strašně cenné dovednosti, které nyní můžu zúročit na mých warehouse nocích MoodRAW a MoodZONE. Co se DJs týče, tak hudba je vždycky na prvním místě, ale na konci dne – být promotérem je prostě obchodní byznys – musíš na parket dostat co nejvíce lidí.

A cesta za mixážní pult ti ale ještě trvala, že?

Začalo to v podstatě tak, že jsem na Ibize koupila dům a musela jsem ustoupit ze své londýnské kariéry promotéra. Dům byl obrovský, byl k němu taky velký pozemek a vyžadoval rozsáhlou renovaci. Jakmile jsem vše dokončila, chtěla jsem se vrátit k hudbě, ale už né k promotérství, protože to by znamenalo stres a finanční závazky. A já si chtěla jen užívat hudbu, co miluji. Zamkla jsem se ve studiu a i když jsem moc nevěděla co dělám a kam mě to dovede – následoval jsem svoji vášeň. Než jsem se nadála, najednou hrál můj track Carl Cox ve své radioshow a pak mě začal bookovat na jeho párty Music Is The Revolution Night v klubu Space. Od té doby pravidelně s Carlem na jeho akcích hrávám a nyní i on hraje na těch mých.

Byl pro tebe Space nejlepší klub na Ibize?

Vždycky bude mít v mém srdci zvláštní místo a nikdy ho nelze nahradit. V den, kdy se jeho brány zavřely, část Ibizi zmizela.

Takovou hymnou vaší rezidentury ve Space byl váš track See You Next Tuesday. Hráváš jej ještě?

Ano, je to naprostá klasika a pořád jej hraji. Byl to vlastně první release na mém labelu Mood. Dva roky zpátky jsme jej vydali znova k příležitosti 50. releasu s několika remixy, včetně absolitně monstrózního od Dannyho Tagalii.

Když jsi už zmínila své vydavatelství – jaké s ním máš další cíle?

Hlavními hodnotami jsou kvalita, emoce a vášeň. Mood (anglicky nálada – pozn. red.) je základem života a samozřejmě i hudby. Existuje mnoho různých nálad a mnoho různých stavu mysli, které může osoba mít a to je právě koncept, který mi dává svobodu v rámci mého labelu a hudby, kterou tu chci vydat. Hudba vždy musí vyvolat nějaký pocot, emoci, vášeň, euforii, reflexi ... Hudba, kterou tu vydám, tě musí donutit k těmto pocitům.

Co považuješ na tvůj největší životní úspěch?

Probíhá mi hlavou mnoho vrcholů a úspěchů, ale cítím, že skutečný úspěch je , když mluvím s fanoušky a říkají mi, jakým způsobem se jich moje hduba dotkla. A o tom to všechno je.

Video: Nicole Moudaber @ Awakenings Festival (2018)

PARTYINFO

Nicole Moudaber

17.05.2019 Roxy, Praha
DJs: Nicole Moudaber, Subgate, Kaisersoze
Cena: 250 + poplatky
REKLAMAREKLAMA