H.O.S.H.: Diynamic jsme budovali dlouho

Jeden z tahounů Solomunova labelu Diynamic a uznávaný producent H.O.S.H. se vrací po dvou letech zpět do Roxy. Mezitím se stal otcem a stihl založit hned dvě vydavatelství, na které jsme se ho také museli zeptat.

10.5. 2019 11:18:07 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Holgere, v polovině devadesátek jsi často navštěvoval klubové párty, že? Jaký styl tě nejvíc bavil a koho jsi tehdy poslouchal?

- Holger: V devadesátkách jsem navštěvoval psychedelické trance párty. Hrál se tu ale acidový deep house a techno. Mý oblíbení umělci byli Massimo Vivona a Emmanuel Top. Takže nic extrémně rychlého a hypnotického. Tehdy nebylo tolik možností a byla vždycky velká šance, že jste na párty slyšeli jednu desku vícekrát.

V roce 2017 jsi založil své vydavatelství Fryhide. Proč jsi najednou potřeboval vlastní hudební platformu, když tvá hudba byla na velkých labelech jako Diynamic Music, Bedrock Records nebo Stil Vor Talent vždycky vítána?

Můj hlavní domov by po více než deset let Diynamic. Necítil jsem tehdy potřebu mít vlastní label, ale chtěl jsem si zkusit jiný přístup k vydávání hudby pro mé album Stories From Sa Talaia. Cítil jsem, že si hudební taneční alba nevedou vůbec dobře a já tomu chtěl nějak pomoci. Moje vize byla vytvořit mix 20 nových tracků a následně je vydat rozdělené pro DJs do několika EP. Tento koncept mi dával smysl, ale něco podobného na Dyinamic prostě nešlo. A tak se zrodil Fryhide. Po vydání alba mi najednou mnoho lidí začalo posílat dema a musím se přiznat, že mě začalo bavit mezi nimi hledat kvalitní hudbu, kterou vydám. Ten prostor na mém labelu byl, tak proč jej nenabídnout dalším umělcům? Začalo to pěkně rychle a už za sebou máme dva roky a vydavatelství si vede fakt skvěle!

Už si ti upsalo mnoho výborných producentů jako je Tim Engelhardt, ARTBAT nebo Johnny Pouk jako 1979. Kdo je na řadě jako další?

Nechci si upsat mnoho umělců, přeci jen tvorba hudby je proces a já chci všem dát prostor, který si zaslouží. My podepisujeme umělce, ne jednotlivé desky.

Jak se vlastně rozhoduješ, jakmile dokončíš track, kde ho vydáš? A jak se vůbec od sebe liší tvé labely Instant a Fryhide?

Instant je něco, co mi umožní rychle vydat jednotlivý track. Prostě jakmile jej dokončíš, může jít hned do světa, nemusíš na nic čekat. To je někdy důležitý a název labelu mluví sám za sebe. A ten rozdíl mezi Instant a Fryhide je v přístupu k umělcům. S Fryhide si chci s umělci budovat dlouhodobý vztah. A někteří umělci po tomto jednoduše netouží. A to je v pořádku. Takže abych to tak nějak zjednodušil – Instant je o jednom momentu, Fryhide je daleko důkladnější.

Od vydání již zmiňovaného alba Stories From Sa Talaia uběhly dva roky. Víš už, kdy se dočkáme tvého nového alba?

Možná příští rok a možná až ten další. Pro mě musí mít album vždy nějaký přesah. A začíná to u mě jasnou vizí. A tu už možná mám.

Pořád jsi součástí Diynamic rodiny. S kým jsi si nejbližší?

Diynamic je něco, co jsme budovali spolu dlouhou dobu. Je to něco, od čeho nelze odejít. Je to naše historie. A vždy zůstaneme přáteli. Nejblíže mám stále k Solomunovi a Stimmingovi. Oba je miluju, a to se nikdy nezmění.

Kdybys mohl jedno přání dedikovat Diynamic rodině – co by to bylo?

Zdraví.

Poslechni si: H.O.S.H. & Groj - Jedi

Z loňska mě hodně zaujal tvůj track Jedi. Mohl bys popsat, jak vznikal?

Kevin (Groj) mi poslal rychlý draft, který jsme si mezi sebou nějakou dobu pinkali. A někdy úplně na konci jsme přidali i ten vokál. Chtěli jsme, aby se v něm projevil Jedi – tedy boj za rovnost, mír, světlo a věčnost.

Vím o tobě, že máš dceru. Jak vnímá tvou hudební kariéru?

Na to je ještě asi moc malá. Zná pouze: „papi avion“, což značí letadlo. A doma když chce tančit, když jsem zrovna ve studiu, tak říká „bailar, bailar“. Ovšem ve studiu už umí s většinou tlačítek a musím říct, že má opravdu rytmický talent.

Do Roxy se nyní vrací po dvou letech. A vystřídal se to téměř celý Diynamic roster. Asi to tu máte fakt rádi, co?

Praha je jedno z mých nejoblíbenějších měst. Už jako dítě jsem se zamiloval do místní architektury. V Roxy jsem dvakrát hrál a nemůžu se dočkat, až si zase před hraním dám Plzeň hned vedle v Lokálu.

Takže plzeňský pivo nikdy neodmítneš?

Neodmítnu.

PARTYINFO

Hosh

11.05.2019 Roxy, Praha
DJs: Hosh, Fatty M, Manio
2. stage: Dan Cooley, Vilem, Manio, Subgate
Cena: 230 + poplatky
REKLAMAREKLAMA