Tresor přerušil spolupráci se svým dlouholetým rezidentem kvůli kontroverzním prohlášením ohledně imigrantů

Berlínský klub Tresor i stejnojmenný label přerušil veškerou spolupráci se svým rezidentem Larsem Lewandowskim, kterého všichni znají jako DJ Pacou.

9.4. 2019 18:22:34 | informace | Carl W

Důvodem ukončení spolupráce jsou „jeho poznámky, které neodpovídají filzofii klubu Tresor,“ jak zní z prohlášení, které klub zveřejnil na sociální sítí Facebook. „Jeho komentáře, převážně o sociálních médiích, neodpovídají naší filozofií,“ řekl klub. „Ceníme si jeho hudebního přínosu, ale stojíme za tolerancí, úctou a soudržností.

Ke všemu se vyjádřil taky Pacou: „Vzhledem k nedávné nenávistné kampani proti mě na Facebooku nevystpupím 20. dubna v klubu Tresor. Je mi líto, že někteří lidé jsou přesvědčeni, že mě k některým komentářům na sociálních sítích vedly rasistické motivy.

Svůj komentář a pak ještě doplňuje: „Na sociálních sítích už nebudu působit stejně jako dříve, budu na svoje vyjádření uplatňovat důslednější kontrolu a pravidla. Omlouvám se všem lidem, kteří se toho museli účastnit, je to vše však jednoznačně kampaň proti mě.“ Celé jeho vyjádření najdete zde.

V příspěvku, který je již smazaný, jsme pak mohli pod pokličku celé události nahlédnout jasněji: „Udělal jsem chybu, když jsem použil sousloví "smutný přistěhovalec" (v originále "sad immigrant" - pozn. red.) pro jednotlivce, který není ani přistěhovalcem v pravém slova smyslu - je občanem EU, v soukromé / neveřejné recenzi jeho podprůměrného hudebního díla,“ napsal. 

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně