Recondite: Veškerý hardware jsem prodal

Recondite se během posledních let stal fenoménem na elektronické scéně. V jeho tvorbě se mísí deep house s technem i ambientem a všestrannost je patrná už z labelů, na kterých zatím zvládl vydávat. Ať už je to Rødhådův Dystopian, Scubův Hotflush nebo Dixonův Innervisions, jeho zvuk je jasně rozpoznatelný.

25.3. 2019 12:55:50 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Lorenzi, minulý rok jsi vydal album Daemmerlicht. Jak se na něj po roce díváš?

- Lorenz Brunner: Mám z něj pořád dobrý pocit. Svým charakterem skvěle zapadá do mé kolekce, je velmi klidné, hluboké a introvertní. Přesně tak vyzařuje tu specifickou atmosféru v mé mysli.

Letos ti vyšlo EP Silk na Hotflush Recordings. Proč jsi si pro tento release vybral právě Scubův label?

S Hotflush spolupracuji už delší dobu, mám tu několik EP a i pár remixů. A jsou to í dobří přátelé, kteří odvádí výbornou práci.

Pořád se staráš o Plangent Records, že? Začali jsi toto vydavatelství jako platformu pro vlastní hudbu, ale postupem času jsi začal vydávat i produkci některých kolegů. Proč jsi se pro tento krok rozhodl?

Je mi příjemné vydat na mém labelu hudbu, která se k němu parádně hodí. Je to také výborný způsob, jak prezentovat neznámé umělce. Mají tak možnost vydávat vedle už velmi známých jmen. A v neposlední řadě mě také baví starat se o všechny věci spojené s chodem labelu.

Tak co máš v nejbližší době s Plangent v plánu?

Teď vyjdou tři remixy k mému Daemmerlicht, které jsi zmínil výše. Dostali je na starost Uchi, Alex Do a Dominik Eulberg.

Vyrostl jsi v malém městečku v Bavorsku, kde je plno nádherné přírody. Chodíval jsi ven často?

No jasně. Mnohokrát jsem se byl sám jen tak projít. V okolí jsem neměl žádné přátele, protože tam blízko nebyli žádní sousedé. Odpoledne po škole jsem buď vyrazil s lukem a šípy do lesa, hrál videohry nebo se jsem si sám kopal s míčem.

V roce 2009 jsi se přesunul do Berlína. Tím asi tvůj život asi hodně po osobní i pracovní stránce velmi změnil, co?

Jasně že se úplně změnil, bylo to zcela jiné prostředí. Ale Berlín je obrovský a je tady plno možností. Našel jsem si tu způsob, jak se tu dá báječně žít, ale taky mi to nějakou dobu trvalo, než jsem se přizpůsobil a našel si nové přátele. A teď je mým domovem. Co se hudební produkce týče, tak první tracky, co jsem opravdu vydal, se zrodily až tady. Předtím v Bavorsku jsem se jen učil, jak na to. Nebyl jsem tehdy ještě připraven něco vydávat. Vlastně i v Berlíně mi to trvalo dva roky, než jsem byl s trackem spokojen natolik, abych jej mohl poslat dál do světa.

Mimochodem, říkáš si Recondite. Co to vlastně znamená?

Recondite je přídavné jméno s latinským původem. Recondere znamená, že je něco skryto nebo to není na první pohled zcela zřejmé. A to se mi speciálně u hudby velmi líbí.

V jednom starším rozhovoru jsi řekl: „Opravdu mě velmi baví hrtá b2b sety s lidmi, kteří o hudbě přemýšlejí stejně jako já.“ Můžeš být specifický a odhalit nám jména, která jsi měl na mysli?

V tuto chvíli jsou to třeba Roland Appel a Marcus Worgul. Ale před nedávnem jsem hrál s Tale Of Us a bylo to taky skvělé a já si to moc užil.

Video: Recondite live @ Abbatiale de Bernay (2018)

Jak to máš vlastně ve studiu s hardwarem? Slyšel jsem nějaký zvěsti …

Hardware už vůbec nepoužívám. Prodal jsem všechny mašinky poté, co jsem se s nimi naučil správnou techniku. Uvědomil jsem si, že hardware pouze přerušuje mé pracovní postupy.

A bez jakých pluginů si tedy nedovedeš představit svůj Ableton?

Většinou používám interní jako Operator nebo Sampler. Používám však taky TAL Audio efekty nebo emulátor ABL Bassline 303.

Jak vlastně vypadalo tvé první studio?

Bylo to v suterénu na venkově. A bylo to tu velmi pěkné – žádní sousedé a příroda hned v okolí. Byla to opravdu zábava tady dělat elektronickou hudbu. Ale bylo také velmi jednoduše vybaveno – starý gauč, špinavý koberec, holé zdi a starý soundsystém. Ale bohatě mi to stačilo.

Za týden po tvém vystoupení v Roxy tě čeká Timewarp. Bude se tvoje vystoupení v Praze a Německu nějak lišit?

To ještě netuším. Vždy se o tom rozhoduji spontánně, mnohdy až během setu.

A poslední otázka – co ti dnes udělalo radost?

Včera jsem hrál basketbal a píchalo mě v kolenu. A dneska je ta bolest pryč, což je skvělé!

PARTYINFO

Recondite

29.03.2019 Roxy, Praha
DJs: Recondite (live), Shaftling + Täino, Subgate + Tibiza
2. stage: Arturo Legorreta, Mike Corner
Cena: 290 + poplatky
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně