Claptone: Je důležité mít chvíle jen pro sebe

Claptone se vrací do Roxy a poprvé do Prahy přiveze svůj párty koncept The Masquerade, kam si pozval i Format:B. Co je u něj nového jsme tak rychle zjistili v nejaktuálnějím rozhovoru.

8.2. 2019 08:35:08 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Jak sis užil letošní zimu? Co ti nejvíc utkvělo v hlavě?

- Claptone: Měl jsem oslnivou zimu tento rok, byl jsem obklopen milujícími lidmi a pozitivní energií. Nejvíc mě bavilo hraní po Jižní Americe, zejména v Argentině to bylo skvělé. Je to úžasná země. A v uplynulých měsících bylo více zajímavých událostí, například moje Masquerade show v USA, Londýně, Madridu, Rakousku a v dalších úžasných destinacích.

V Roxy budeš hrát potřetí za poslední čtyři roky. Je jasné, že tě tady lidi milují. Co můžou očekávat oprati předchozím vystoupením?

S každým vystoupení vždy přináším něco nového. České publiku opravdu miluju už několik let. Nemůžu chtít před sebou lepší dav.

Teď si poprvé v Česku užijeme tvou show The Masquerade. Můžeš nám popsat koncept této značky?

Masquerade je můj osobní brand, kde jsou zakázána všechna pravidla a všichni se tu můžou bez omezení vyjádřit. Snažím se, aby se tento pocit svobody spároval s výkony umělců, které si tu vybírám. Všechny, ať už osvědčené hvězdy nebo mladé tváře, vybírám pro svou značku sám. A to se nedá vyvážit zlatem.

Pro tvou show do Prahy padla volba na Format:B. Proč jsi vybral právě zakladatelé labelu Formatik, aby hráli před tebou?

Format:B dělají skvělou hudbu, se kterou jsem hluboce propojený už strašně dlouhou dobu. Je to takto jednoduché.

Pojďme si promluvit o tvém posledním singlu na labelu Different – Animal. Vokály tu jednoznačně hrají první house, co?

Jasně, i ten groove nechává vokály od Clap Your Hands Say Yeah vyniknout. Pracovali jsem spolu už mnoho let a nyní na singl Animal jsem strašně hrdý. Výsledek je pro mě záplava další inspirace, přestože jsme tento track dokončili strašně rychle. Ty vibrace jsou nepřekonatelné.

Patří tedy Animal k těm peak-time trackům v tvých setech?

No řekněme, že jsem spokojený s tím, jak z něj čiší prvoplánová energie a ta se následně promítá i do mých vystoupení. V tom tkví ten skvělý pocit.

Video: Claptone - Animal ft. Clap Your Hands Say Yeah

S kým chystáš další kolaborace?

No novém materiálu pracuji neustále, zrovna dnes ráno jsem dokončil nový track, který jsem skládal po cestě nočním městem. Neumím nyní říct, komu svěřím vokály, ale jsem si jistý, že když se v mých skladbách objeví zpěvák, bude to odvážné i dolišné, ale pořád pohodlně rozpoznatelné pro mé publikum.

Přemýšlel jsi někdy o tom tvořit tako hudbu, která není určena pro taneční parkety?

Hudbu dělám neustále, a to napříč velkou škálou žánrů, zvuků, barev i pocitů. Ne vždy ji však uslyší mí posluchači, protože mnohdy nespatří světlo světa. Ale je to něco, co musím dělat, abych se posunul dále.

Clapcats se blíží ke dvousté epizodě. Plánuješ pro ni něco speciálního?

Jsem v první řadě strašně šťastný, že jsem s tímto podcastem začal. Beru jej jako svou knihovnu, kde mám více než dva a půl tisíce knih, encyklopedií, pamětí a románů. Clapcats má představovat to, co moje knihovna. Je to můj katalog emocí a zvuků.

Hodně cestuješ, řekl bych až extrémně. Jak se udržuješ pořád svěží během těchto náročných chvil?

Meditace, zahradničení, čtení a kouzla jsou koníčky, které mě doprovází mým životem, i když cestuji kolem celé naší krásné modré planety. Je pro mě důležité mít nějaké chvíle jen pro sebe, soustředit se na mého vnitřního ducha a můj pulz. Toho si vždy strašně cením.

V minulém roce jsi toho podle kalendáře procestoval opravu hodně. Zůstaly ti v hlavě některé kultury, které jsi poznal a zanechaly na tebe pozitivní dojem?

Během cest jsem měl to štěstí poznat, že i když je lidstvo roztříštěno na miliardu kusů, ve skutečností jsem uvnitř všichni tím samým.

PARTYINFO

Claptone Presents The Masquerade

08.02.2019 Roxy, Praha
DJs: Claptone, Format:B, Biodan, Mathiass O´Zana
2. stage: Yannick, Junior Jan
Cena: 590 + poplatky
REKLAMAREKLAMA