Technics odhalil SL-1200 MK7

Jako „nový klubový standard“ nebo „gramofon přímo ušitý pro DJe“ označují zahraniční média novou verzi legendárního Technics SL-1200. Zatím však nebyla odhalena cena ani datum spuštění prodeje nově oznámené MK7.

8.1. 2019 03:45:40 | technologie | Carl W

Na CES (Consumer Electronics Show) v Las Vegas oznámila firma Panasonic výrobu nového gramofonu SL-1200 MK7. „Nechtěli jsme drasticky změnit jeden z nejznámějších produktů v historii hudby. SL-1200 obstál ve zkoušce časem. K oživení slavné série jsme pak přizvali DJ komunitu,“ komentuje oznámení nové verze Michael Moskowitz, ředitel Panasonic.

Co nás v NK7 čeká? Nový motor s přímým náhonem, který je lehčí než jeho předchůdce. Vestavěný mikropočítač, který využívá technologii z produktů disků Blu-ray společnosti Panasonic pro ovládání motoru a slibuje lepší přesnost i při poškrábání.

Super novinkou jsou taky vyměnitelné kabely (namísto přímého připojení). Celá konstrukce je pak vyrobena z hliníku a skleněného vlákna, které má snižovat vibrace. S fotek je také jasně vidět, že n nových SL-1200 bude dominovat černá barva.

Co jještě dosud nevíme je očekávané datum začátku prodeje a taky jakýkoli náznak ceny. Celou tiskovou zprávzu společnosti Panasonic najdeš zde: Legendary DJ Turntable: Electrify the crowds’ passion with Technics.

REKLAMAREKLAMA