25 nejlepších techno tracků v roce 2018

Které tracky hýbaly technem v tomto roce? Výběr byl letos obzvláště težký a na spoustu zajímavých věcí se nedostalo. I tak jsme se snažili do finální pětadvacítky vměstnat to, co byste rozhodně neměli minout.

31.12. 2018 14:55:56 | ankety & názory | Carl W

Jen pro připomenutí přidáváme i odkazy, jak vypadal stejný žebříček v letech minulých:

25. The Empire Line - Fast Forward

Švédské vydavatelství Northern Electronics zná asi každý, projekt The Empire Line, který dali dohromady Christian Stadsgaard, Isak Hansen a Jonas Rönnberg, zase tak moc velké jméno na scéně techna nemá. Letos však udělali díru do světa se svým debutovým albem Rave, z něhož pochází i pecka otevírající náš letošní žebříček - Fast Forward.

24. Blawan - Tasser 

Jamie Roberts se taky letos rozhodl vydat jako Blawan své debutové album a rozhodně musíme dodat, že bylo na čase. My z něj vybíráme napínavou a energickou skadbu Tasser, která dle nás osmitrackovému LP Wet Will Always Dry vévodí.

23. Schacke - Automated Lover

První release letos založeného dánského vydavatelství Kulør nabídl několik zajímavých jmen, ale Martina Schackeho z Kodaně vyhoupl mezi undergroundovou elitu. Jeho melodický track Automated Lover oběhl internety rychlostí světla a kdo jej nezahrál v Boiler Roomu, jako by nebyl. 

22. Prime Minister Of Doom - The Vibe

To by bylo, aby nám tu chyběly tracky z nejlepšího alba letošního roku, že? The Vibe je podmanivě groovy, ve své druhé části pak i psychedelicky taneční. A posouvá dub techno do polohy, které je přívětivá i k mainstremovému publiku.

21. Architectural - Never Yours, Boy

Ellum Audio letos přišlo se sesterským labelem Ellum Black a druhý release dostal na starost Juan Rico (Reeko nebo Architectural). A povedl se mu na jedničku, důstojně skoubil své temné dunivé techno a melodicky podbízivý sound plexovského Ellum.

20. Nocow - Better Be Clean

Track Alekseje Nikitinina posloužil jako otevrací skladba k setu Bena Klocka na německém Time Warpu a od té doby mi zůstal v hlavě. Aleksei letos všechy své releasy upsal pro labely Lena Fakiho, jedinou vyjímkou je jeho album z Rekids. A vokálová skladba Better Be Clean mezi jeho letošními počiny jednoznačně kraluje.

19. Jay Quentin - Information Superhighway

Berlínský klub ://about blank poslední dva roky dost tlačí své vydavatelství do světa a hodně mu v tom pomáhá i kvalita tracků, které se na jejich releasech objevují. Na dubnovém rs pořadovým číslem čtyři si můžeme užít acidem zakápnutou Information Superhighway od Jaye Quentina, která má slova jednoznačně potvrzuje. 

18. Takaaki Itoh ‎- Anagrammer

Takaaki se letos objevil na holandském labelu Mord, což si zarytí technaři nemohli nechat ujít. Přece jenom spojení těchto dvou značek je velká událost - aspoň pro jejich fanoušky. A Itoh se vytáhl se skvělým releasem, ze kterého by se dala vybrat v podstatě kterákoliv skladba. My sáhli po tracku Anagrammer, kterým by se mohl legendární Japonec s klidným svědomým podepisovat. 

17. Viers - Let My Mind Breathe

Druhý a poslední zářez labelu Figure v našem výběru. Jordon Saxton se vytáhl s peckou Let My Mind Breathe, kterou jsme mohli slyšet v setech mnoha světově známých DJs a vždy se jednalo o highlight jejich vystoupení. 

16. Tim Tama - Duality

Tim Tama a Arts Collective se letos vytasili s parádním releasem. A budu trochu předbíhat, protože prozradím, že Duality není poslední track z EP A Taste Of The Heart. Emotivní moderní tech-trancová pecka s dokonale pasujícím vokálem i výborně intenzivním breakdownem.

15. Deniro - Nepal

Reyniera jsem měl možnost letos osobně poznat na Svojšicích. Kromě toho, že je velmi talentovanej producent, je to taky příjemnej obyčenej skromnej týpek s neuvěřitelným citem pro dobrou hudbu. A moc mě potešil, když mi v listopadu poslal jeho nejnovější release Bhote Kukur z Tape Records Amsterdam. Všechny čtyři tracky z tohoto EP jsou nasáklý Detroitem s parádní trippy atmosférou.

14. Hologram Man - Stockholm Syndrome

Na Denira navážeme v podobném stylu, tentokrát však z Arts. Pro mě dosud neznámý Hologram Man, o kterém toho na netu moc nenajdete, stvořil skvělou dubby jízdu Stockholm Syndrome. Takto nějak si představuju přívětivější stranu severského techna. 

13. Daniel Avery - Diminuendo

Fenomenální album Song For Alpha nesmí zůstat opomenuto. My nabídneme Diminuendo, hypnotický banger, který ve svých setech rád točí i Sven Väth. Moderní intenzivní techno pro mladou generaci v celé své kráse. 

12. Regal - Fenix

Regal si svými komenty na sociálních sítích rozeštval kde koho. Pak se na čas odmlčel a přišel s releasem Fenix. Trance pro děti však na parketu skvěle funguje, oživí jakýkoli techno set a zaslouženě tu má své místo.

11. JoeFarr - Last of All

Bristolský rodák JoeFarr ukazuje, že techno může i v roce 2018 nabídnout husí kůži. Melodické techno umí správně uchopit málokdo a Joe se toho rozhodně nebál a přišel s nadčasovou klasikou.

10. Prime Minister Of Doom - Tribal Days Part III

Jak jsme na začátku slíbili, tak nyní plníme. Desítku nám otevře druhý track z alba Mudshadow Propaganda, tribalová afterpárty hymna, která nenechá nikoho z klubu odejít domů. 

9. Tim Tama - The Wars Of The Roses

Další emociální ždímačka a druhý zápis mladého Francouze do našeho výběru. Indutriální trance s pohodovým piánkem asi není pro každého, to musíme uznat. Ale vynechat jej v žádném případě nemůžeme.   

8. Marcus Suckut - New Life

Marcus měl letos velmi silný rok. Spojení s labelem Rekids jeho zvuk posunulo do trochu melancholičtější polohy a moc mu to sedí. Želízkem v ohni pro nás je New Life, která předcházela jeho letošnímu albu Heaven Is A State Of Mind .

7. I Hate Models - Spreading Plague

Znovu Francie, tentokrát však modelky nenávidící Guillaume Labadie. Ohlušující industriál, kde i zkušenější harcovníci budou raději volat exorcistu. Hodně lidí píše, jak se I Hate Models letos zase posunul o level výše ... já nesouhlasím. Snad jediný jeho letošní release se mi líbí právě Spreading Plague. Ale o to víc se povedl.    

6. Truncate - Dial (Heiko Laux Remix)

Někdo klepe, bež otevřít! Zakladatel Kanzleramt se svého remixu ujal se vší vervou, je sympatcky deepový, ale pořád si drží módní vlnu, aby mohl kralovat v betportových žebříčcích a oslovil masy lidí. 

5. Héctor Oaks - All This Was Fire

První pětku otevírá Héctor Oaks se svou ohlušující peckou All This Was Fire. A tady máte černý na bílým, že hardgroove ještě mrtvej není. Co bordelu udělá jeden zaloopovanej vokál, že?

The Advent - High Horse

Legendární The Advent si odskočil k Benu Klockovi na jeho vydavatelství Klockworks. A stálo to za to - Cisco ze sebe vydal skvělý track High Horse, který letos hrál prim v jeho live setech. I hope you're ready!  

3. Introversion - Laika

Dostáváme se do nejlepší trojky a potvrdíme, že old-school trance v kombinaci s technem letos kraloval. A vrcholem je hymna Juliuse Deblera, která zapustila kořeny ve starém rave zvuku, ale přesto zůstává zábavně čerstvá. Vzpomínka na devadesátky pro matadory i moderní warehouse pohádka pro teenagery.

2. Missing Channel - Onslaught (Fjaak Remix)

Neměcký vyhajpovaný trio si vzalo ve studiu do parády klasiku Roberta Hooda a Clauda Younga. A na velkých festivalech s pořádným soundsystémem jejich remix dělá divy. A zachovává velkou část originálu, tak snad i staří technaři přimhouří oči.  

1. Thomas Schumacher - When I Rock (Emmanuel Remix)

Asi málokdo dělá pro evropský techno víc než Emmanuel Beddewela. Má svůj styl, dobrej vkus ... a přesto se letos rozhodl jí s kůži na trh a zremixovat absolutní klasiku. Což většinou dopadá špatně. No výjimka musí potvrzovat pravidlo, Emmanuel si nejen udržel tvář, ale vytvořil novej kult, kterej bude znít stěnami klubů ještě pořádně dlouho.  

REKLAMAREKLAMA