Magdalena: Nebojím se sáhnout po tvrdším technu

Z vydavatelství Diynamic přijede poprvé do Roxy zahrát Magdalena Solomun. Své příjmení však záměrně vynechává - nechce stát totiž ve stínu svého slavnějšího bratra. Díky své usilovné práci a výborné produkci nenechala však nikoho na pochybách, že dokáže dobít hudební svět sama a my měli nyní možnost ji pořádně vyzpovídat.

21.10. 2018 13:58:52 | rozhovory | Carl W

- Carl W: Ahoj Magdaleno, první bych se tě chtěl zeptat na tvou párty Shadows (Stíny – pozn. red.) v klubu Blue Marlin Ibiza. Proč jsi zvolila pro tvůj event. Zrovna toto jméno?

- Magdalena: Napadlo mě to, když jsem přemýšlela nad různými atmosférami na párty ve dne a v noci. Je to zajímavý koncept kde si vyhraješ s produkcí a světly, když se stmívá, proto jsem vybrala právě Stíny (Shadows).

Jsi vlastně i kurátorkou této denní a noční párty. Jak si vybíráš hosty?

Jsou to povětšinou mí přátelé. Když totiž pořád cestuješ a máš možnost si vybrat, s kým chceš strávit tu trošku volného času, který ti zbývá, rozhodně si vybereš kámoše, s kterýma je zábava. Ale všichni jsou zároveň i úžasní DJové, jejichž zvuk je mi blízký. Zároveň jsem chtěla zde mít velká jména (Solomun, Anja Schneider) i ty, kteří třeba na Ibize tak známí nejsou.

Všiml jsem si, že na letišti na Ibize je dokonce billboard, který na tvou párty láká návštěvníky. Řešíš si sama i propagaci?

Ten billboard na letišti – to je pro mě velká čest. Byla jsem v centru dění, když jsme tvořili ten koncept párty včetně právě propagace, ale zároveň plně důvěřuji mému managementu, který toto má ve finále na starosti. Spolupracujeme spolu několik let a jsem si jistý, že přesně ví, co dělají. Sama si tuto párty pak propaguji na sociálních sítích.

Blue Marlin je znám tím, že se do tohoto klubu neplatí žádné vstupné. Co ta znamená pro tvou párty?

Blue Marlin má tuto politiku už patnáct let, všechny jejich párty jsou zdarma bez ohledu na to, jak velká hvězda tam hraje. A tento přístup jsme se rozhodli zachovat i pro Shadows.

Skončilo léta a zima je doslova za rohem. Máš to tak, že v létě hraješ spíš pohodovou hudbu a následně, jak se ochladí, přejdeš na tvrdší klubový sound?

Tady hodně záleží, o jakou párty se jedná. Hodně cestuji, takže ty „letní“ párty a festivaly zažívám na rovníku i v době, kdy je v Evropě už zima a sníh. Mám to spíš tak, že když hraju v dřívějších časech v klubu nebo na festivalech, je můj zvuk mírnější, zato když to rozjedu pozdě v noci, nebojím se sáhnout po tvrdším techno zvuku v době, kdy je dav řádně rozdivočený.

Jsou nějaká města, kromě těch očividných (Berlín, Amsterdam, Ibiza …), kde jsi byla překvapena tím, jak si to dav umí užít?

Argentina patří v tomto k mým nejoblíbenějším místům. Taky mám ráda párty v Jihoafrické republice, kde jsou lidi vždy strašně nadšení, protože každý takový větší festival je pro ně velká událost a zůstávají na tanečním parketu vždy až do úplného konce. Vždy se tam cítím strašně příjemně.

Poslechni si: Joan Retamero - Magnus (Magdalena Remix)

Tento rok si nás rozmazluješ skvělými remixy, jedním z nich je i ten tracku Magnus, jehož autorem je Joan Retamero. A musím říct, že tvá verze je fakt parádní. Jak si k tvorbě tohoto konkrétního remixy přistupovala?

Díky. Musím uznat, že jsem byla ohromena tím, co Joan tvoří. Určitě jsem respektovala a chtěla zachovat prvky originálu a trošku jej posunout do verze, na kterou by se skvěle tančilo na mých akcích.

Taky se přiznám, že žeru tvé nové EP Elementum, které jsi vydala na Diynamic, speciálně track Mountains Of Es Cubells. Co tě inspirovala k jeho tvorbě? A na co odkazuje jeho název?

Mám radost, že si ti líbí. Nápad na ten track pochází od hlasové zprávy, kterou jsem obdržela od svého dobrého přítele Steva z Paříže, kterou jsem tam zakomponovala. Pro mě to reprezentuje ducha toho, co pro mě znamená protančená noc. Je to o tom, že jde ven a oslavuješ život a vše, co k tomu patří. Hodně jsem si užívala dobu, kdy jsem tento track tvořila. Speciální pak pro mě byla možnost zahrát jej na párty Solomun+1, kde hrál H.O.S.H. a Solomun, a slyšet jej poprvé pořádně nahlas v horách tady na Ibize.

A pracuješ předpokládám tedy na dalších peckách, že?

Právě dokončuji nové EP, které teď testuju na tanečních parketech. Takže pořádně poslouchejte mé sety!

Co se týká produkce obecně, jak k ní přistupuješ? Co všechno používáš? Preferuješ spíš digitální tvorbu?

Mým nejlepším přítelem ve studiu je synťák Moog. Ale kromě toho nejčastěji využívám Ableton spolu s Abletonem Push.

Dříve jsi měla na starost Ego klub v Hamburgu. Nechybí ti někdy tato práce?

Pořád ještě vedu Ego Air Festival v Hamburgu, takže část této práce ještě vykonávám – je to hodně stresu, musím mít vždy vše parádně zorganizováno, ale nakonec si vždy řeknu, že to za to stálo.

Z vaší „rodiny“ Diynamic – kdo si umí nejlíp užít párty?

Myslím, že každý ví, kdo je u nás největší pařmen :-)

V Roxy budeš hrát po boku Kollektiv Turmstrasse, kteří tu už několikrát byli. Ptala ses jich na tento klub?

Jasně, a nejenom jich. Myslím, že nás čeká skvělá párty.

Můžeš nám prozradit na kluky z Kollektiv Turmstrasse něco, co ještě nikdo neví?

Mám jedno takové tajemství, ale nechám si ho pro sebe :-)

A poslední otázka – které umělce nyní ráda posloucháš?

Kluci z The Innealla jsou opravdu dobří, a taky určitě Nølah, Perel a Artbat patří ke jménům, které chci v budoucnu na svou akci zabookovat, protože mají velký talent.

Poslechni si: Magdalena - Mountains Of Es Cubells

PARTYINFO

Kollektiv Turmstrasse & Magdalena

02.11.2018 Roxy, Praha
DJs: Kollektiv Turmstrasse, Magdalena, Shaftling, Fatty M
2. stage: Arturo Legorreta
Cena: 350
REKLAMAREKLAMA