Shlømo: Osm let jsem chodil denně do práce

Pařížský techno undergroundový DJ a producent Shaun Baron-Carvais alias Shlømo navštíví brněnský Exit už v sobotu, 20. října 2018. Těsně před svým prvním vystoupením v Brně poskytl krátký rozhovor, ve kterém se čtenáři mohou dozvědět hned několik možná překvapivých informací o jeho profesním a osobním životě.

19.10. 2018 10:47:15 | rozhovory | Phil Albedo

- Phil Albedo: Ahoj Shaune, léto je pryč. Jak si užíváš podzimu?

- Shlømo: Všechno je v pohodě, díky! V Paříží je babí léto, takže si tady stále užíváme příjemných slunečných dnů.

Pravděpodobně nebudu první ani poslední, když se zeptám na tvé umělecké jméno „Shlømo”. Jak to vzniklo? A čím se třeba Shlømo od ostatních techno umělců liší?

Shlømo je moje jméno v hebrejštině. Nejdříve mi tak začali říkat kamarádi, kteří se o tomto jménu dozvěděli, a když přišel čas na moje umělecké jméno, tak to z toho přirozeně přešlo. Nenapadá mě, čím bych se od ostatních konkrétně lišil, možná jen charakteristickým zvukem moji muziky.

Žiješ celý život v Paříží? Ať už z pohledu umělce nebo občana, co pro tebe tohle město znamená?

Jsem čistokrevný Pařížan, narodil jsem se tady a také vyrostl. Miluju to tady, všechny moje pilíře a základy jsou spojeny právě s tímto městem. Nikdy bych odsud neodešel. V posledních letech zde vnímám zásadní vývoj a vzestup francouzské elektronické scény. Paříž vytváří ten správný impuls elektronické muziky pro celou zemi. Každý den je zde pro mě inspirací, protože je to místo, kde můžeš najít spoustu rozmanitých kultur spojených dohromady.

Snil jsi vždy o tom, že se jednou staneš hudebním umělcem nebo jsi dřív přemýšlel i o jiné práci snů?

Osm let jsem chodil denně do práce. Dělal jsem PR a komunikaci pro fotbalový tým Paris Saint-Germain. Byla to vlastně práce, kterou jsem měl opravdu rád. Před dvěma lety jsem toho však nechal a začal se soustředit pouze na hudbu. Dříve jsem si však nemyslel, že ze mě bude hudební umělec na plný úvazek, i když moje vysněné zaměstnání bylo stát se producentem filmových soundtracků.

Chystáš se vydat svoje debutové album „Mercurial Skin“. Můžeš o tom prozradit něco víc, včetně i toho zajímavého vizuálu?

Téměř tři roky jsem přemýšlel o vydání tohoto alba a chtěl jsem na to mít dostatek času. V rámci alba jsem se snažil poctít cestu, která mě přivedla k elektronické muzice. Když jsem byl teenager, tak mě zajímal hlavně hip hop a vše definitivně změnil moment, kdy mi jeden z kamarádů dal CD od Aphex Twina a Boards Of Canada. To je důvod, proč část mého alba vyzdvihuje zvuky z pozdních devadesátek a začátku tisíciletí. Co se týče vizuálu, tak ten představuje název alba Mercurial Skin (rtuťová kůže). Jedná se o ilustraci tepla, které opouští kůži, když se lidé milují, zatímco rtuť je jako kapalina používaná v teploměru ke změření stupňů a tepla. (Více o albu najdeš v našem článku Shlømo má nachystáno debutové album - pozn. red.).

Jeden z tvých známých tracků nese název M.U.M., počin, který mimo jiné remixoval Johannes Heil. Je název tracku spojený s tvým osobním životem?

Ano, znamená to: Miss U Mum. Přišel jsem o mámu před 11 lety a tato produkce je spojena s momenty, kdy jsem na ni vzpomínal. Hudba mi často pomáhala i ve smutných chvílích a někdy mi dává možnost vyjádřit takové pocity, které nejsem schopen vyjádřit slovy.

Poslechni si Shlømo - M.U.M.

Prozraď nám svoje Top 5:


Drink: Čistá voda

Umělec: Aphex Twin nebo Boards of Canada

Track: Thom Yorke - The Clock (Surgeon Remix)
Akce: Každá, kde si užiji svůj set
Film: Příchozí (Denis Villeneuve)

A ještě jaká je tvá oblíbená hračka ve studiu?

Řekl bych, že to bude moje Omega 8 od Studio Electronics. Je to v osmi podobách znějící, analogové mistrovské dílo a máš v něm všechny nejlepší filtry. Jedná se o docela vzácnou a drahou hračku. Pátral jsem po této věci zhruba tři roky a nakonec jsem byl úspěšný v Jeruzalémě, kde jsem měl možnost na ni vše před koupí vyzkoušet.

Často je vidět tvůj plný diář. Určitě ta vystoupení a vše kolem toho musí být náročné. Máš nějaký tip, jak to v pohodě zvládat?

Nejsem zrovna z těch, kteří dávají rady do života… Ale nekouřím, nepiju, každé ráno brzy vstanu a jdu do posilky. Cítím se skvěle a tohle mi pomáhá udržet energii i na víkendy.V sobotu, 20. října 2018 vystoupíš v brněnském Exitu. Těšíš se?Ano, těším se! Uděláme divokou párty!

PARTYINFO

Phil Albedo B-Day

20.10.2018 Exit, Brno
DJs: Shlømo, Phil Albedo, Hory Doly, Destroyer, Thin & Thick, Wolf, Namtrack & Nirthy, Jaryno Haidy
Cena: 180 / 200
REKLAMAREKLAMA