Groove magazín přestane po 30 letech vycházet ve fyzické podobě

Magazín Groove byl založen v roce 1989 Thomasem Kochem a monitoroval elektronickou hudební scénu se zaměřením na techno ve Franfurtu. Později se jeho redakce přesunula do Berlína.

8.10. 2018 10:03:14 | informace | Carl W

Na počátu byl tištěný magazín placen pouze z reklamy a byl distribuován do hudebních obchodů, kde byl k dispozici zdarma. V dobách jeho největší slávy vycházel v nákladu 60.000 kopíí. Polovina z toho byla k dispozici zdarma, druhá se dala koupit na stáncích a bylo u níc vloženo i CD s mixem, kterých vyšlo dohromady přes 170 a mohli jsme si tak poslechnout kompilaci třeba od Heleny Hauff, Svena Vätha, Job Jobse, Rødhåda, Romana Flügeal, Moderat nebo Miss Kittin.

V roce 2004 prodal Thomas Koch magazín společnosti Piranha Media GmbH, která je má na starost i nyní. „V době Spotify, YouTube, sociálních médií a neustále rostoucí rychlosti vydávání nových releasů, neexistuje žádný způsob, jak by tištěný časopis mohl zůstat aktuální, a tedy i relevantní,“ zní aktuální prohlášení společnosti.

Poslední fyzická kopie magazínu vyjde tento měsíc, pak zůstane pouze v digitální podobě. Celé prohlášení společnosti najdete tady.

REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně