ReOrder: Letos vydám své první album

Tibor patří k najžádanějším trance umělcům slovenské scény, ve své kariéře se dočkal mnoha produkčních úspěchů a za nedlouho vyjde jeho debutové album I Am Ready. Tak si o něm pojďme říci více.

25.9. 2018 10:47:14 | rozhovory | Marie Štefanidisová

- Marie Štefanidisová: Ahoj Tibore, na trance scéně už se pohybuješ několik let, máš za sebou spousty úspěchu a hrál jsi doslova po celém světě. Co pro tebe samotného znamená trance?

- ReOrder: Pro mě osobně je to jediná hudba, která tě dokáže rozplakat štěstím, držet tě stále pozitivně naladěného. Je úplně jedno, jak se cítíš - díky trance vždy najdeš svou cestu. Je to jediný hudební styl, který tě povzbudí, když to nejvíc potřebuješ.

Jak ses k této hudbě dostal?

Bylo to už dávno, asi okolo roku 1997, když se na Slovensku objevila VIVA TV a slyšel jsem tam první taneční hity. Měli tam jeden super pořad, který se jemnoval Club Rotation. Když jsem poprvé slyšel skladby jako Da Hool - Bora Bora či JayDee – Plastic Dreams a potom věci od Paul van Dyka či Blank & Jones, prostě jsem musel vědět, jak někdo dokázal něco tak úžasného složit. V jedné z reklam na této televizi propagovali Magix Music Maker a jeden z mých kamarádů mi ho potom přivezl z Německa. A tím to celé začalo. Ta nová hudba mě tak uchvátila, že jsem musel přijít na to, jak bych mohl udělat něco vlastního.

Prozradíš čtenářům, jaké dnes používáš vybavení?

Mám jenom jednoduché domácí studio. Především počítač Apple, sluchátka Sennheiser, studiové monitory KRK, Midi klávesy, externí zvukovou kartu, dvě maličké čivavy a skvělou ženu.

Hrál jsi po boku největších hvězd žánru a podporují tě i známí umělci jako Armin van Buuren nebo Paul van Dyk. Co považuješ za svůj dosavadní největší úspěch?

Z produkce určitě to, že za asi dva a půl měsíce vydávám své první autorské album s názvem I Am Ready. Práce na něm mi zabrala skoro dva roky, ale už je hotové a nemůžu se dočkat, až si ho fanoušci budou moct poprvé poslechnout. Potom to, že se mi podařilo rozběhnout moji klubovou noc Readyfordisorder, jak tady v Čechách, tak ve světě, která se těší velké popularitě mezi fanoušky.

A co tvé vystpupení na festivalu Tomorrowland?

V historii tohoto festivalu tam ještě nevystoupil žádný jiný Slovák či Čech a je to úžasný pocit byť první, kdo reprezentuje naše země. 

A v soukromém životě?

Že jsem dokázal najít úžasnou ženu, se kterou jsme už rok svoji – i když nevím, jak se mi to podařilo.

Je v hudbě naopak něco, co se ti ještě nepovedlo a rád bys toho dosáhl?

Tak jako každý z nás, i já mám spoustu cílů a snů. Určitě bych rád v blízké budoucnosti jel na světovou tour s novým albem. A moc bych chtěl hrát v Číně - je to jeden z trhů, na který je velmi těžké se dostat.

Poslechni si: ReOrder - Acid Effect

Co je pro tebe na akci nejdůležitější, aby sis ji pořádně užil? Vybavíš si nějakou konkrétní, na kterou rád vzpomínáš?

Já osobně si užívám každou párty, na které hraju. Ať už je to párty pro sto lidí nebo deset tisíc a víc. Vždycky jsem tam pro lidi a s lidmi. Pro mě jako DJe je nejdůležitější být s fanoušky na jedné vlně. Když se nebavím já, jak se potom můžou bavit oni? Nedávno jsem hrál v Praze na festivalu CityFest a měl jsem tu čest uzavírat hlavní stage uvnitř v hale. Byli jsme tam skoro od začátku, takže nejen já, ale i všichni ostatní byli brutálně unavení, když odbilo 4:30 ráno. Velmi mě překvapilo, kolik lidí zůstalo až do konce na můj set. I když bylo vidět, že už nemůžou skákat a tancovat, dali do toho spolu se mnou úplně všecko. Na to nikdy nezapomenu a moc si toho vážím.

Stalo se ti někdy, že tě publikum něčím překvapilo?

Minulý měsíc jsem hrál v australském Melbourne. Mám jednu skladbičku, kterou jsem za celou kariéru hrál asi jednou, s názvem Way Finding Around. Jeden z fanoušků mě moc prosil, abych ji zahrál. Když spustila hlavní melodie, celý klub ji začal zpívat, až skoro přehlušili zvuk hudby. Neskutečně mě to dojalo a musím se přiznat, že mi to vehnalo slzy do očí. Na takové momenty se nezapomíná.

Kde tě můžeme v nejbližší době slyšet?

V Čechách 27.9. v klubu Retro Music Hall v Praze na mé akci Readyfordisorder. Potom 12.10 na festivalu Mindcircus v Brně. Mimochodem v Brně jsem nehrál už několik let neskutečně se na tuhle party těším. A nakonec 1. 12. opět v Praze na dalším pokračovaní Readyfordisorder.

Poslechni si: The Prodigy - Smack My Bitch Up (ReOrder Pres. DisOrder Bootleg)

PARTYINFO

Mindcircus

17.10.2018 Eleven, Brno
DJs: Reorder, Kristy Jay, Dennis Besnij, Zagio Sheala
Cena: 180 / 200
REKLAMAREKLAMA