Osmačtyřicetiletý opilý muž vjel autem na festivalu Macháč do lidí

Opilý muž, který nadýchal 1,38 promile, v sobotu okolo desáté hodiny večer na hudebním festivalu Mácháč vjel do pěší zóny pro návštěvníky a lehce zranil pracovnici bezpečnostní agentury.

27.8. 2018 07:57:22 | informace | rave

Osmačtyřicetiletému muži z Prahy hrozí až tři roky vězení. „Podezřelý i nadále zůstává v policejní cele a vyšetřovatel připravuje podklady pro jeho trestní stíhání pro přečiny ublížení na zdraví z nedbalosti ve stadiu pokusu, obecného ohrožení z nedbalosti rovněž ve stadiu pokusu a ohrožení pod vlivem návykové látky,“ řekla policejní mluvčí Ivana Baláková pro agenuru ČTK.

Muž se svým vozem Audi A8 projel i přes zákaz a zátarasy do pěší zóny až k branám festivalu. Tam se jej snažila zastavit třiačtyřicetiletá pracovnice soukromé bezpečnostní agentury, která nakonec podle policie utrpěla lehké poranění.

Podle serveru idnes.cz se řidič hájil tím, že si před branou posunul ovladač automatického řízení do nesprávné polohy omylem, čímž se stalo, že vozidlo popojelo. Server dále k festivalu doplňuje, že policisté a celníci v souvislosti s konáním festivalu odhalili od pátku 53 drogových deliktů. Nejčastěji u účastníků nalezli marihuanu, zajistili ale i extázi, kokain, hašiš. V sedmi případech šlo o trestný čin.

Na festivalu vystoupil v pátek oblíbený holandský producent Hardwell, v sobotu pak jeho kolega Armin van Buuren. Podle pořadatelů se festivalu zúčastilo necelých deset ticíc návštěvníků.

PARTYINFO

Mácháč 2018

24.08.2018 - 25.08.2018 Klůček, Doksy
DJs: Hardwell, Armin van Buuren, Orjan Nilsen + hosti
Cena: 2.290 / 2.490 / 4.190
REKLAMA
DOPORUČUJEME
RAVE.cz - hudební server nejen o taneční scéně